חולת קורונה בת 67 נפטרה בבית החולים וולפסון בחולון. החולה סבלה ממחלת רקע קשה. היא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ שם הונשמה: "מצבה הידרדר והיא נפטרה למרות טיפול אינטנסיבי". שערי צדק: הפג שאובחן עם קורונה אינו נושא את הנגיף

הקורבן השני של מחלת הקורונה בישראל: חולת קורונה שהיתה מונשמת במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ של בית החולים וולפסון, נפטרה היום (שלישי) בגיל 67. האישה סבלה ממחלת רקע קשה. מבית החולים נמסר כי "צוות הטיפול הנמרץ שלנו נלחם על חייה במסירות רבה, אך מצבה התדרדר, ולמרות טיפול אינטנסיבי היא נפטרה. אנו משתתפים בצערה של המשפחה. נמסרה להם הודעה בנושא וצוותי העבודה הסוציאלית שלנו בקשר עמם".

מבית החולים שערי צדק נמסר כי הפג בן החודשיים המאושפז במקום נמצא שלילי לנגיף הקורונה. עוד נמסר כי נערכו לו שלוש בדיקות לגילוי הווירוס, וכולן חזרו שליליות. כמו כן, כל הפגים ששהו בקרבתו נבדקו ותוצאותיהם חזרו תקינות. על פי הודעת בית החולים, בן החודשיים מאושפז במצב קשה בשל סיבוכי פגות מוקדמת.

בהודעת בית החולים נכתב כי "הפג בן החודשיים המאושפז בשערי צדק במצב קשה בשל סיבוכי פגות מוקדמת קשים- לא חולה בנגיף הקורונה. 3 בדיקות חדשות שנעשו לפג: 2 בדיקות במעבדת הקורונה של שערי צדק שחזרו שליליות ובדיקה נוספת במעבדה המרכזית בתל השומר שגם היא חזרה עם תוצאה שלילית".

"כמו כן, כל הפגים ששהו בקרבתו נבדקו והתוצאות חזרו תקינות. בפגיית שערי צדק מקפידים הקפדה ייתרה על הנחיות משרד הבריאות באשר לטיפול בפגים ומיגון ונע שו כל הצעדים עוד לפני המקרה כדי להגן על הפגים. כעת מתבצעת עבודה מול משרד הבריאות באשר לשחרור הצוותים שהונחו להיכנס לבידוד", לשון הודעת בית החולים.

כזכור, אריה אבן, ניצול שואה בן 88 מירושלים, היה הראשון שנפטר מסיבוכי ההידבקות בנגיף בישראל. הוא פונה ממתחם הדיור המוגן "מגדל נופים" בבירה לבית החולים שערי צדק – וביום שישי שעבר נקבע מותו. הנגיף בבית האבות התפרץ לאחר שהעובדת הסוציאלית נדבקה מתייר צרפתי. עם ההודעה על פטירתו, הבהירו בבית החולים כי אבן סבל ממחלות רקע רבות ומשמעותיות.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי נכון לשעה 8:00 עומד מניין החולים מקורונה בישראל על 1,656, עליה של 214 מאז העדכון אמש בשעה 21:00, וסך הכל 449 מקרים מאומתים חדשים ביממה האחרונה. על פי משרד הבריאות, 31 מהחולים מאושפזים במצב קשה, 47 במצב בינוני והיתר קל. עוד עודכן כי מניין המחלימים עומד עד כה על 49. ביממה האחרונה ערכו במד"א 3743 בדיקות קורונה.

העדכון נכון להבוקר: