מסקר שמתפרסם הבוקר עולה כי 61% מאזרחי ישראל מרוצים מתפקודו של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, במקום השני ראש הממשלה בנימין נתניהו עם 56.8%, ראשי כחול לבן בסוף הרשימה עם 8.1% בלבד. וגם: מה דעתם של אזרחי ישראל לקראת הסגר מלא

מסקר שנערך בימים אלו ומתפרסם הבוקר (רביעי) עולה כי רוב הישראלים מקבלים בשביעות רצון רבה את תפקוד חברי הממשלה במשבר החירום שנוצר כתוצאה "ממגפת הקורונה", במקום הראשון ניצב מנכ"ל משרד הבריאות.

והנה התוצאות של הסקר שערך מכון 'דיירקט פולס' על רמת שביעות הרצון של הישראלים מהאישים הבאים:
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב עם 61% שביעות רצון, אחריו ראש הממשלה בנימין נתניהו עם 56.8%, במקום השלישי 39.7% הבוס שלכם/ המנכ"ל שלכם. שביעות רצון מראש העיר שלכם 35.7%, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד עם 32.5%, שר הביטחון נפתלי בנט 29.4%, ורק אחריו שר הבריאות יעקב ליצמן עם 22.4% בלבד, שר האוצר משה כחלון עם 20.7%, שר הפנים אריה דרעי עם 13.4 בלבד, סוגרים את הרשימה ראשי כחול לבן עם 8.1% בלבד.

נתניהו בראש הרשימה, כחול לבן בתחתית.

עוד נבדק בסקר לקראת אפשרות שישראל תלך לסגר כללי:
הישראלי מבין ומקבל בהבנה מוגברת את ההגבלות, וחלק נוסף בצפייה לקראת הגבלות נוספות, בתקווה לבלימת נגיף הקורונה. מסקר עולה כי כ- 60% מהציבור חושב שהחלטות הממשלה הן ראויות ושקולות, ועוד מספר הולך וגדל של הציבור (36%) מצפה מהממשלה להחמיר את הצעדים, על מנת למגר את נגיף הקורונה.

ואיך הציבור מגיב להוראות הממשלה? מסקרי עומק בשבועות האחרונים, רואים הפנמה הולכת וגוברת של הציבור בהבנת חומרת המצב, הציבור מבין ומקבל את הוראות הממשלה ומשרד הבריאות. מהסקר עולה כי כיום, רק 4% מהציבור חושב שאלה צעדים מוגזמים, לעומת 24% שחשבו כך רק בשבוע הקודם.

הציבור מבין את החלטות הממשלה