מספר המתים מנגיף הקורונה בספרד זינק ל-3,434 ובכך הפכה למדינה השנייה בעולם עם מספר המתים מהנגיף כשהיא עוקפת את סין. כמו כן כמעט 8,000 נדבקים חדשים אובחנו במדינה בתוך יום. באיטליה חלה שוב עלייה דרמטית במספר המתים היומי, והוא עמד על 743

משרד הבריאות בספרד פרסם הצהריים (רביעי) את הנתון היומי הקשה ביותר מאז תחילת ההתפרצות נגיף הקורונה במדינה לפני כחודש כאשר עוד 738 בני אדם מתו בשטחה ביממה האחרונה. בכך הגיע מספר המתים הכללי מהנגיף בספרד ל-3,434. נתון זה מעמיד את מספר המתים מהנגיף בספרד במקום השני בעולם לאחר איטליה, כשהיא עקפה את סין.

עוד עדכנו הרשויות בספרד כי מספר הנדבקים הכללי במדינה עלה בתוך יממה ב-7,937 בני אדם – מ-39,673 ל-47,610. לאור ההחמרה במצב, צבא ספרד ביקש מבעלות בריתו בנאט"ו ערכות בדיקה, מכונות הנשמה וציוד מגן. הרמטכ"ל מיגל וירויה אמר כי ספרד העלתה את הבקשה לנאט"ו, כחלק מהסדרי הסיוע הבינלאומיים של הברית לצבאות החברות בנאט"ו וכי הסיוע יועבר לאזרחים.

ראש מרכז תיאום מצב החירום של ספרד, פרננדו סימון, אמר כי הוא מקווה שמספר המתים הגיע לשיא: "אם אנחנו לא שם כבר, אנחנו קרובים מאוד", אמר והוסיף: "אני לא יכול לומר שהגענו לשם". הוא הוסיף כי "השגנו צמצום מוחלט כמעט במגע חברתי, לאור הישארותם של מיליונים בבתיהם כחלק מההגבלות והאיסור על התקהלויות ציבוריות".

מערכת הבריאות בספרד קורסת תחת העומס ובתי מלון מוסבים לבתי חולים. מגרש החלקה על הקרח במדריד משמש חדר מתים זמני. חברי הפרלמנט צפויים להאריך את הסגר במדינה למשך שבועיים נוספים לפחות, עד 12 באפריל. כבר אתמול נקבע שיא חדש של מתים מהנגיף ליום אחד בספרד, 514, והיום בצהריים כאמור נקבע שיא יומי נוסף וגבוה בהרבה.

באיטליה, נרשמו ביומיים הראשונים של השבוע מספרי מתים מעט נמוכים יותר מבשבוע שעבר, חלה אתמול לפתע שוב עלייה דרמטית במספר המתים היומי, והוא עמד על 743.

איראן חצתה היום את רף 2,000 המתים והגיעה ל-2,077, אחרי שביממה החולפת מתו בה עוד 143 בני אדם. מספר הנדבקים הרשמי עלה ל-27,017. אולם הערכה היא כי המשטר מסתיר את הנתונים האמיתיים וכי בפועל הם חמורים יותר.

בגרמניה עדכנו היום הרשויות כי מספר הנדבקים עלה ל-31,554 ומספר המתים ל-149. מדובר בעלייה של 4,191 נדבקים ו-36 מתים בתוך יממה. כ-1,000 מטופלים שנדבקו בנגיף הקורונה מאושפזים כעת ביחידות לטיפול נמרץ בגרמניה.

בצרפת עד כה מתו 1,100 בני אדם מהנגיף, ובימים האחרונים הולך וגדל מספר המתים היומי. הממשל בצרפת הטיל סגר על המדינה ב-17 במרץ.