Yonatan Sindel/Flash90

נתניהו וריבלין יישאו הצהרות • דיווח: רה"מ יודיע על החמרות נוספות בקרוב

נשיא המדינה יישא הערב "דברים לאומה" בשעה 20:00, ראש הממשלה ימסור הצהרה לתקשורת בהמשך לתקנות החדשות בשעה 20:15. דיווח: נתניהו צפוי יודיע על החמרות דרמטיות חדשות בהסגר שייכנסו לתוקף החל מסוף השבוע הקרוב

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יישא הערב "דברים לאומה" בשעה 20:00 – כך הודיע בית הנשיא. מוקדם יותר הודיעה לשכת ראש הממשלה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ימסור הצהרה לתקשורת בהמשך לתקנות החדשות בשעה 20:15. כזכור, הגבלות התנועה החדשות והמחמירות כחלק מהמאבק בהתפשטות הקורונה נכנסו לתוקף הערב בשעה 17:00.

ב'חדשות 13' דווח כי נתניהו צפוי להודיע הערב על החמרות דרמטיות חדשות בהסגר שייכנסו לתוקף החל מסוף השבוע הקרוב. בד בבד, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב דוחק בנתניהו להחמיר אף יותר את ההגבלות, בהקדם. בכיר במשרד הבריאות צוטט ב'חדשות 13' אומר כי למרות תקנות החירום החדשות, יש להחמיר עוד את ההגבלות על יציאת אזרחים מהבתים ועל פעילות המשק.

במשרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות פרסמו מוקדם יותר הודעה משותפת לפיה הממשלה אישרה הלילה תקנות שעת חירום להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל. התקנות כוללות צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי, הטלת אחריות על מעסיקים, סגירות חנויות שאינן חיוניות והטלת הגבלות על תחבורה ציבורית.

התקנות נכנסו לתוקפן היום (רביעי) בשעה 17:00 ולמשך תקופה של 7 ימים. נקבע כי הפרת האיסורים תהווה עבירה פלילית, שתאפשר גם הטלת קנס מנהלי על המפרים, וכן נקבעו בתקנות סמכויות לשוטרים לצורך אכיפת ההוראות הרלוונטיות. עוד נמסר כי כלל תקנות החירום כפי שאישרה הממשלה יופצו בהקדם בהודעת משרד הבריאות.

על פי תקנות החירום החדשות לא ניתן יהיה לצאת ממקום מגורים או ממקום שהייה קבוע למרחב הציבורי אלא לאחת מהפעולות או המטרות הבאות:

• הגעה של עובד למקום עבודה מותר על פי התקנות.
• הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.
• קבלת שירות רפואי.
• תרומת דם.
• הליך משפטי.
• הפגנה.
• הגעה לכנסת.
• לצורך טיפול במסגרות רווחה.
• יציאה של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים.
• סיוע רפואי לאדם אחר או סיוע לאדם עם קושי או מצוקה הדורש סיוע.
• תפילה במקום פתוח, הלוויה, חתונה וברית.
• העברה של קטין למסגרות חינוך לילדי עובדים חיוניים ומסגרות מיוחדות (בהתאם לפקודת צו בריאות העם).
• העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.
• העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין במקום המגורים אחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.

מרכז ההסברה של משרד הבריאות למגזר החרדי פרסם כי על פי ההנחיות החדשות יתאפשר לערוך חתונות, בריתות ולהבדיל לוויות בהשתתפות 20 איש. תפילה תותר עם 10 אנשים בלבד. על האירועים להיערך בשטח פתוח בלבד, תוך שמירת מרחק 2 מטר מאדם לאדם. מההנחיות הכלליות של משרד הבריאות עולה כי בתי הכנסת ולהבדיל אלף אלפי הדלות גם בתי התיפלה של המוסלמים והנוצרים ייסגרו בצו.

עוד הוחלט כי יצומצמו שירותי התחבורה הציבורית לכדי 25% מהקיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. שירותי מוניות יתאפשרו רק עם נוסע אחד או עם מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי כשחלונות הרכב פתוחים.

התקנות קובעות כי במרחב הציבורי ובמקומות העבודה ישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם. בנסיעה חיונית ברכב פרטי יהיו עד 2 נוסעים. כן מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות. נוסף על כך נקבע כי על המעסיק מוטלת החובה למדוד חום בכניסה למקום העבודה. לא תותר כניסת אדם עם חוץ גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס.

לצד זאת, יורשו לפעול שירותי משלוחים למזון, עיתונים וכן שירותים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי חשמל, מוצרי ושירותי תקשורת ואביזרים רפואיים. מכירה מקוונת עם משלוח מותרת לכל סוגי המוצרים. בשירות משלוחים למקום מגורים, המשלוח יונח מחוץ לפתח בית המגורים.

עסקים למכירת מזון לצריכה מחוץ לבית האוכל ובשירות משלוחים בלבד, בתי מרקחת, מכוני אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, יפעלו בכפוף לשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אנשים, ומניעת צפיפות של אנשים, כך שבכל עת לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ-4 אנשים לכל קופה רושמת פעילה.

בהודעה שבו במשרד ראש הממשלה והדגישו כי מעבר לתקנות האמורות, "נחזור ונדגיש את הצורך המשותף להישמע לכללים על מנת למגר את התפשטות הנגיף. על אוכלוסיית בני ה-60 ומעלה, בדגש על קשישים ואוכלוסיות בסיכון להשאר בביתם ולא להסתכן ביציאה למרחב".

 

הידרדרות במצבו של חולה קורונה בן 45 שאושפז ללא מחלות רקע‎

 

2 תגובות

אינכם מפרטים שלא נכנעו לדרישת האנטישמים בענייני טהרה.

בס"ד

למערכת החשובה.

תבורכו מן השמים על תשומת הלב למחוק מה שצריך למחוק. בפרט בימים אלו שכולם בבית.

מקנא בזכויות שלכם.

שנשמע בשורות טובות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו