צילומים: פלאש 90

נתניהו וגנץ שוחחו: הנחו את צוותי המו"מ לבחון הקמת ממשלת חירום

ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן שוחחו הערב. "על רקע ההחמרה במגיפת הקורונה וקריאתו של נשיא המדינה, השניים הנחו את צוותי המו"מ לחזור לשולחן הדיונים מחר בכדי לבחון אפשרות של הקמת ממשלת חירום לאומית", נמסר בהודעה משותפת

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שוחחו הערב. בהודעה משותפת לליכוד ולכחול לבן נמסר כי "על רקע ההחמרה במגיפת הקורונה וקריאתו של נשיא המדינה, השניים הנחו את צוותי המו"מ לחזור לשולחן הדיונים מחר בכדי לבחון אפשרות של הקמת ממשלת חירום לאומית".

השיחה בין השניים מגיעה אחרי נתק בן שבוע. גורמים בכחול לבן אמרו כי חברי ה"קוקפיט" לא ידעו על השיחה ועודכנו בדבר קיומה לאחר שהתרחשה, כמו גם עמיר פרץ ואביגדור ליברמן.

ב'חדשות 13' דווח מוקדם יותר הערב כי הליכוד הסכימה היום לראשונה לוותר לכחול לבן על תיק המשפטים במסגרת המו"מ בין המפלגות לממשלת חירום. המועמד המוסכם הוא חבר הכנסת יחיאל (חילי) טרופר מכחול לבן. מדובר בהתקדמות משמעותית, בנושא שעד היום היווה סלע מחלוקת מרכזי. מהליכוד: "הדיווח בערוץ 13 אינו נכון". מכחול לבן נמסר: "סיפורי אלף לילה ולילה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב בהצרה בנושא הקורונה כי "אני יודע שיש תסיסה גדולה בכל חלקי העם, בשני חלקי העם. אני אומר בצורה הברורה ביותר: צריך לשים את זה בצד. אנחנו עם אחד, אנחנו מדינה אחת וצו השעה הוא אחדות. אני חוזר וקורא להקים מיד ממשלת חירום לאומית לטיפול במשבר".

נשיא המדינה ראובן ריבלים נאם הערב מבית הנשיא: "עת צרה היא לישראל. אני פונה מכאן לראשי המפלגות הגדולות: מצאו את הדרך להציג הנהגה משותפת, הנהגה אחראית, לחברה הישראלית הנמצאת בשעת משבר. שימו לנגד עיניכם, את המגיפה הנוראית המכה בנו, הגובה מאתנו קורבנות יקרים ופוגעת אנושות בכלכלת ישראל, ובבתים רבים כל כך הנאבקים על הישרדותם הכלכלית. אני יודע כמה קצר המרחק ביניכם".

"על כל אחד מהצדדים להבין את הקווים האדומים של האחר ולהתגמש מולם בהבנה שאין לנו, פשוט אין לנו דרך אחרת. שלבו כוחות למען העם בישראל. אם לא עכשיו – אימתי?", דברי ריבלין.

3 תגובות

חבל שכל הגננות בחופשה. מדינה על הרגלים וגנץ בגן שעשועים

שמענו

נראה שסוף סוף שני הילדים הקטנוניים האלו הבינו שצריך להשלים אחד עם השני

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *