צילום: Wisam Hashlamoun / Flash90   

מניין החולים מקורונה בישראל עלה ל-2,495; 41 במצב קשה – 66 החלימו

משרד הבריאות בישראל מעדכן הבוקר שמניין החולים בישראל מנגיף הקורונה עלה ביממה האחרונה ב-465 חולים חדשים. ביממה האחרונה נערכו 5,240 בדיקות לאזרחים לגילוי נגיף הקורונה. 59,493 איש שוהים בבידוד, ו-715 נכנסו אתמול

משרד הבריאות בישראל מעדכן הבוקר שמניין החולים בישראל מנגיף הקורונה עלה ל-2,495, עליה של 465 חולים חדשים ביממה האחרונה. 2,315 חולים במצב קל, 68 במצב בינוני, 41 במצב קשה, ו-66 בני אדם החלימו כליל מהמחלה.

ביממה האחרונה נערכו 5,240 בדיקות לאזרחים לגילוי נגיף הקורונה, עד כה 146,074 נכנסו לבידוד ביתי, מתוכם 59,493 עדיין שוהים בבידוד, ו-715 אנשים שנכנסו ביממה האחרונה לבידוד. מתוך חולי הקורונה 1,265 מאושפזים בבית, 327 בבתי מלון והשאר פזורים בבתי החולים ברחבי הארץ.

מהמרכז הרפואי העמק נמסר הבוקר כי במתחם הקורונה מאושפזים 14 חולי קורונה בהם 1 במצב קשה ו-13 במצב קל. מבית החולים סורוקה נמסר כי ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים היעודית לחולי קורונה מאושפזים 13 חולים. אישה בת 95 במצב קשה, אישה בת 51 במצב בינוני, והיתר במצב קל. אתמול התקבלו ביחידה שלושה מטופלים חדשים: גבר בן 64, אישה בת 31 ובחור בן 20, ובנוסף שוחררו לביתם 3 מטופלים לאחר שהחלימו ותוצאות הבדיקות שלהם היו שליליות.

כזכור, 15 עובדים מבתי החולים הדסה בירושלים התגלו אתמול כחולים בנגיף הקורונה, זאת במהלך מבצע דגימות שהחליט מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין לערוך לצוותי הדסה באופן נרחב לאיתור קורונה, בניגוד לעמדת משרד הבריאות, לפיה אין צורך לבצע בדיקות הידבקות לאנשים שאינם עונים על הקריטריונים שהוגדרו כבעלי סיכון להידבקות.

מבית החולים נמסר כי "מבצע דגימת צוותי הדסה באופן נרחב לאיתור קורונה נמשך גם היום – בשני בתי החולים של הדסה. התוצאות מתוך 596 נבדקים עד כה, הצביעו על סך של 15 אנשי צוות חולים בקורונה, (כולל איש בטחון – עובד קבלן, ואיש צוותי הצלה חיצוני). כל 15 החיוביים נמצאים בבידוד בביתם וחקירה אפידמיולוגית תבודד את מי שבא עמם במגע".

שר הביטחון נפתלי בנט אישר אתמול את הפרסום של 'חדשות JDN' כי בכוונת משרד הביטחון לייעד מלוניות למגזר החרדי בכשרות מהדרין: "אם יהיה צורך לתת מענה בהקשר הזה של גלאט, אז אנחנו יודעים לעשות את זה, אנחנו בהחלט ננסה לתת מענה", אמר במסיבת עיתונאים במענה לשאלת 'חדשות JDN'.

"בכלל, אנחנו נהיה מאוד לא פוליטיקלי-קוקרט, אנחנו נעשה מה שנכון, אם לציבור מסיום, אם לציבור הערבי יותר נוח להיות במלונית שלהם או משהו כזה, אנחנו נעשה מה שנכון, אנחנו נפעיל שיקול דעת", הוסיף השר בנט, "אמרתי לכם בתחילת המשבר שלא כל החלטה תהיה מושלמת, אנחנו נשגה פה ושם, אבל אני יכול להבין לכם בשמי, בשם ראש הממשלה, בשם צמרת מערכת הבריאות ומערכת הביטחון ומשרד האוצר, באמת פועלים סביב השעון כמיטב יכולתנו".

3 תגובות

גם כי אלך בגיא צל מוות לא אירה רע כי אתה מימדי…

גאולה שלמה במהרה. אמן

קשה ומפחיד לשמע את מספר חולי וניפטרי הקורונה בערץ ובכלל!!
אבל ען כול זה צריך לראות גם את הצדדים הטובים- החלימו שהמספרים רק גדלים בורך ה' והיה רצון שניזכה לחגג את הפסח עם משיח צידקינו
אמן!!!!

?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן