קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ חשף את הסיבה שגרם לו להתייחס לנגיף הקורונה ברצינות ולסגור את גבולות המדינה בשונה משאר מדינות אירופה שגילו שאננות, "הייתה זו שיחת טלפון מנתניהו שהסביר לי את דעתו על המצב באירופה וזו גרמה לי להתעורר ולפעול מהר"

בעוד שבשאר מדינות באירופה נגיף הקורונה תפס אותם לא מוכנים, והם נשאבו למשבר מתגלגל – אוסטריה הייתה המדינה הראשונה שסגרה את גבולותיה עם השכנות. רבים ביבשת גינו בזמנו את החלטת הקנצלר סבסטיאן קורץ לנקוט בצעדים חריפים כל כך אבל היום יש באוסטריה 5,500 נדבקים ו-30 מתים בלבד. זאת לעומת מאות מתים באיטליה, למשל.

בראיון ל'כאן חדשות' מספר קורץ ש"גם באוסטריה המספרים עולים בצורה מאסיבית, במיוחד למרבה הצער מספרי המתים, תודה לאל הצלחנו להגיב מהר יותר ממדינות אחרונות באירופה מבחינת סגירת הגבולות וגם מבחינת נקיטת הצעדים בתוך אוסטריה".

הקנצלר האוסטרי חשף את הסיבה שגרם לו להתייחס ברצינות לנגיף הקורונה בשונה משאר מדינות אירופה, "יצרתי קשר עם ביבי נתניהו והוא אמר לי את דעתו שמספר מדינות באירופה לא עושות מספיק, ושהוא דואג שבאירופה לא מתייחסים לבעיה כמו שצריך, וזה כמובן גרם לנו להתחיל להתייחס לנושא בתקיפות רבה יותר ולהחליט החלטות מהר יותר".

קורץ הוסיף והודה לראש הממשלה בנימין על השיחה שערך איתו, דבר שגרם להם להיות מבין הראשונים להגיב באירופה והביא להצלת חיים של אזרחים רבים באוסטריה כולה.

בנוסף התייחס סבסטיאן קורץ לאיכון הסלולרי שמופעל בישראל והאפשרות שיופעל באוסטריה ואמר כי כמובן שהדבר נשקל בימים אלו, "השאלה מתי נוכל לחזור לחיינו החברתיים, הניסיון של מדינת אסיה משחק תקפיד חשוב, והן הצליחו, באמצעות חבישת מסכות, משמעת, ובדיקות בזק רחבת היקף, אבל כמובן גם באמצעות הסגרים כללים ומעקבים, ולכן זאת שאלה נוספת שאנחנו מתמודדים איתה באוסטריה כרגע", אמר הקנצלר האוסטרי.