צילום: דודי בראון לונדון - JDN

אבל בלונדון: האדמו"ר מסטאניסלאב זצ"ל חלה בקורונה ונפטר

אבל בעולם החסידות: כ''ק האדמו''ר מסטאניסלאב זצ''ל שחלה בנגיף הקורונה נפטר לאחר התדרדרות חמורה במצבו, והוא בשנות השבעים לחייו. האדמו''ר זצ''ל הינו גיסו של האדמו''ר מערלוי שליט''א וחתנו של כ''ק האדמו"ר מנדברונה חדרה זצוק''ל

ברוך דיין האמת: מלונדון מגיעה הבשורה המרה והקשה על פטירתו של כ"ק האדמו"ר מסטאניסלאב זצ"ל שחלה בתחילת השבוע בנגיף הקורונה ולאחר התדרדרות חמורה במצבו השיב את נשמתו הטהורה ליוצרו והוא בשלהי שנות השבעים לחייו.

כ"ק האדמו"ר מסטאניסלאב זצ"ל קבע את מקום מושבו בלונדון שם הפיץ תורה ויראה, הרבי היה אדם שכל כולו לשמים ולבריות, כאשר יום ולילה היה ספון באוהלו ועוסק בלימוד התורה. חסידיו ואוהדיו מספרים על אדמו"ר שהיה כאב ממש והיה יודע לתת את העצות הנכונות ולעודד נשברי לב, חיוכו הרחב כבש את ליבותיהם של באי בית מדרשו והם נכרכו אחריו בעבותות של אהבה.

האדמו"ר זצ"ל היה ידוע ברוחב ליבו ובמידת החסד שלו כאשר היה עוזר ומסייע לכל אדם באשר הוא, יודעי דבר מספרים על ברכות רבות שבירך את הזקוקים לישועה שהתקיימו במלואן.

בתחילת השבוע האחרון חלה האדמו"ר מסטאניסלאב לונדון זצ"ל בנגיף הקורונה ומצבו הוחמר מיום ליום, כפי שדווח בהרחבה כאן ב'חדשות JDN' אמש (רביעי) חלה החמרה משמעותית במצבו בעודו מאושפז בבית החולים שבלונדון.

האדמו"ר מסטאניסלאב זצ"ל הינו גיסו של האדמו"ר מערלוי שליט"א וחתנו של כ"ק האדמו"ר מנדבורנה חדרה זצוק"ל. יצוין כי בשעה זו הרבנית אשת האדמו"ר מערלוי קיבלה טלפון שאחיה האדמו"ר מסטאניסלאב נפטר והיא צריכה להתחיל לשבת שבעה.

בקרב קהל חסידיו ואוהדיו שררה דאגה גדולה והם קיימו משמרות של אמירת תהילים לרפואתו של האדמו"ר רבי אורי בן אסתר, אך נגזרה הגזירה ובשעה האחרונה לאחר מאבק ממושך של הרופאים על חייו השיב האדמו"ר את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של חסידיו ואוהדיו שממאנים להינחם. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

בשל פטירתו דאגה רבה בקרב הקהילה החרדית בלונדון עם התפשטות הנגיף ומספר החולים שעולה עם הזמן. פטירתו של האדמו"ר מסטאניסלאב זצ"ל מכה בהלם את היהדות החרדית כולה בכך שזהו האדמו"ר הראשון שנפטר מהנגיף רח"ל.

8 תגובות

מי יתן לנו תמורתו!
חבל על דאבדין
האדמו"ר היה מוהל מובהק ומסר נפשו למען מצווה זו ואף הלך למרחקים במסירות נפש.
מי יתן לנו תמורתו

אדם נפלא
על כל מעלותיו היה אדם א מענטש

היה חולה סוכרת ל"ע

מה אם הלוויה ????

הוא היה רבי לשם ולתפארת, ומוהל מומחה ביותר, חבל על דאבדין ולא משתכחין.

מי יתן לנו תמורתו, כל הקהילה כאן מכיר אותו היה אהוב על כולם מסאטמאר עד בעלזא עד לפני כמה ימים הום עדיין היה מוהל בכמה בריתות ליום , חבל על דאבדין .

גרתי תקופה בלונדון ואני זוכר אותו, היה רבי מתוק, ענוותן ופשטן, אהבתי לשהות בבית מדרש הקטן שלו עם הרבה ספרים שהיה שם, אוי ממש מתגעגעים אליו, יחסית הוא היה צעיר 76, שהשם יעזור שהוא יהיה עולה תמימה וקרבן שיכפר על כל יהודי לונדון, ושהמגיפה יופסק שם אמן

האם קיבלתם את האימל ששלחתי?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *