צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מניין הקורבנות עלה ל-8: נפטר תושב ב"ב בן 83 • מניין החולים עומד על 2,666

משרד הבריאות דיווח כי מניין הנפטרים עלה ב-3 בני אדם מאז הבוקר • הנפטרים: תושב בני ברק בן 83 במעייני הישועה, בת 89 עם מחלות רקע מבית אבות מגדל נופים בהדסה עין כרם, ובת 91 בוולפסון • 171 חולים חדשים תוך 5 שעות, 39 במצב קשה
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

מניין הנפטרים מקורונה בישראל עלה ל-8 בני אדם – כך דיווח בצהריים (חמישי) משרד הבריאות, הבוקר עמד מניין הנפטרים על 5 בני אדם. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 2 חולים נפטרו בבית החולים הדסה עין כרם, 2 חולים בוולפסון, 2 במעייני הישועה, 1 בשיבא ו-1 שערי צדק.

אחד מהנפטרים הטריים הוא תושב בני ברק בן 83 שהיה מאושפז במרכז הרפואי מעיני הישועה: "הנפטר היה בן 83 תושב בני ברק. אושפז לפני 10 ימים במצב קשה. היה מורדם ומונשם. הסתמן שיפור במצבו ואחר כך החמרה. קריסת מערכות מהבוקר. החייאה ממושכת שלצערנו נכשלה והחולה נפטר", אמר המנהל הרפואי של בית החולים הפרופ' מוטי רביד.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי "לצערינו, אנו מודיעים על פטירתה של חולת קורונה נוספת בת 89, אשר אושפזה במתחם המחלות המתפרצות בהדסה עין כרם לפני כשבועיים. עם התדרדרות במצבה הועברה למתחם לטיפול נמרץ נשימתי הייעודי לחולי קורנה. מדובר בחולה עם מחלות רקע, אשר הוגדרה כבר בשבוע שעבר במצב אנוש, וטופלה במסירות לכל אורך אשפוזה על ידי צוות היחידה, אשר עשה כל שניתן על מנת להקל על סבלה. צוות השירות הסוציאלי בהדסה נמצא בקשר עם המשפחה. אנו משתתפים בצער המשפחה".

מהמרכז הרפואי וולפסון נמסר מוקדם יותר כי "לצערנו לפני מספר דקות נפטרה בביה"ח חולת קורונה בת 91, שהיתה מונשמת ומורדמת ובמצב אנוש במשך ימים ארוכים. צוות המחלקה נלחם על חייה בכל אמצעי במשך ימים ולילות ארוכים, במסירות ובדבקות רבה. אנו משתתפים בצערם של בני המשפחה, אשר נמסרה להם הודעה בנושא. בשעה זו צוות העובדים הסוציאליים המסור שלנו משוחח עם בני המשפחה ומעניק להם מעטפת של סיוע רגשי".

על פי העדכון של המשרד, מניין החולים נכון לשעה 13:30 עומד על 2,666, עלייה של 171 חולים מאז השעה שמונה בבוקר ושל 496 חולים משעה זו אתמול. בעקבות מניין הנפטרים שעלה, מספר החולים במצב קשה ירד ל-39 לעומת 41 הבוקר. עוד 68 איש מוגדרים כחולים במצב בינוני. 68 חולים החלימו. על פי משרד הבריאות, מתוך החולים קשה, 32 מונשמים נכון לעכשיו.

בתוך כך, דו"ח חדש של מרכז המחקר והמידע של הכנסת חושף לראשונה והוכן לבקשת יו"ר ועדת הקורונה ח"כ עפר שלח, חושף תמונה מדאיגה לפיה בישראל יש רק 1,437 מכונות הנשמה פנויות. כמו כן, נכון ליום שלישי בוצעו בדיקות ל-32,346 נבדקים מתוכם אובחנו 2,000 חולים, קרי כ-% 6 מהנבדקים נמצאו חיוביים.

ראש הממשלה נתניהו נשא אמש הצהרה מיוחדת שבה הזהיר את הציבור מפני הטלת הסגר מלא אם לא יחול שיפור מיידי במספר החולים. "מספר החולים מכפיל את עצמו כל שלושה ימים", אמר נתניהו. "בעוד שבועיים עלולים למצוא עצמנו עם אלפי חולים שרבים מהם יהיו בסכנת מוות. לכן אני כבר אומר לכם שאם לא נראה שיפור במגמה – לא יהיה מנוס מלהטיל הסגר מלא, למעט צרכים חיוניים כמו מזון ותרופות. זה עניין של יממות ספורות ואנו עושים את כל ההכנות הלוגיסטיות והמשפטיות לכך".

כתבות קשורות

7 תגובות

 1. חלילה וחס לומר שיש " קרבן לקורונה". בורא העולם הוא היחיד שנוטל את נשמתו של אדם בדיוק ברגע בו תמו ימי חייו. זוהי התנסחות של אומות העולם

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן