Yonatan Sindel/Flash90

מניין הקורבנות עלה ל-8: נפטר תושב ב"ב בן 83 • מניין החולים עומד על 2,666

משרד הבריאות דיווח כי מניין הנפטרים עלה ב-3 בני אדם מאז הבוקר • הנפטרים: תושב בני ברק בן 83 במעייני הישועה, בת 89 עם מחלות רקע מבית אבות מגדל נופים בהדסה עין כרם, ובת 91 בוולפסון • 171 חולים חדשים תוך 5 שעות, 39 במצב קשה

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

מניין הנפטרים מקורונה בישראל עלה ל-8 בני אדם – כך דיווח בצהריים (חמישי) משרד הבריאות, הבוקר עמד מניין הנפטרים על 5 בני אדם. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 2 חולים נפטרו בבית החולים הדסה עין כרם, 2 חולים בוולפסון, 2 במעייני הישועה, 1 בשיבא ו-1 שערי צדק.

אחד מהנפטרים הטריים הוא תושב בני ברק בן 83 שהיה מאושפז במרכז הרפואי מעיני הישועה: "הנפטר היה בן 83 תושב בני ברק. אושפז לפני 10 ימים במצב קשה. היה מורדם ומונשם. הסתמן שיפור במצבו ואחר כך החמרה. קריסת מערכות מהבוקר. החייאה ממושכת שלצערנו נכשלה והחולה נפטר", אמר המנהל הרפואי של בית החולים הפרופ' מוטי רביד.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי "לצערינו, אנו מודיעים על פטירתה של חולת קורונה נוספת בת 89, אשר אושפזה במתחם המחלות המתפרצות בהדסה עין כרם לפני כשבועיים. עם התדרדרות במצבה הועברה למתחם לטיפול נמרץ נשימתי הייעודי לחולי קורנה. מדובר בחולה עם מחלות רקע, אשר הוגדרה כבר בשבוע שעבר במצב אנוש, וטופלה במסירות לכל אורך אשפוזה על ידי צוות היחידה, אשר עשה כל שניתן על מנת להקל על סבלה. צוות השירות הסוציאלי בהדסה נמצא בקשר עם המשפחה. אנו משתתפים בצער המשפחה".

מהמרכז הרפואי וולפסון נמסר מוקדם יותר כי "לצערנו לפני מספר דקות נפטרה בביה"ח חולת קורונה בת 91, שהיתה מונשמת ומורדמת ובמצב אנוש במשך ימים ארוכים. צוות המחלקה נלחם על חייה בכל אמצעי במשך ימים ולילות ארוכים, במסירות ובדבקות רבה. אנו משתתפים בצערם של בני המשפחה, אשר נמסרה להם הודעה בנושא. בשעה זו צוות העובדים הסוציאליים המסור שלנו משוחח עם בני המשפחה ומעניק להם מעטפת של סיוע רגשי".

על פי העדכון של המשרד, מניין החולים נכון לשעה 13:30 עומד על 2,666, עלייה של 171 חולים מאז השעה שמונה בבוקר ושל 496 חולים משעה זו אתמול. בעקבות מניין הנפטרים שעלה, מספר החולים במצב קשה ירד ל-39 לעומת 41 הבוקר. עוד 68 איש מוגדרים כחולים במצב בינוני. 68 חולים החלימו. על פי משרד הבריאות, מתוך החולים קשה, 32 מונשמים נכון לעכשיו.

בתוך כך, דו"ח חדש של מרכז המחקר והמידע של הכנסת חושף לראשונה והוכן לבקשת יו"ר ועדת הקורונה ח"כ עפר שלח, חושף תמונה מדאיגה לפיה בישראל יש רק 1,437 מכונות הנשמה פנויות. כמו כן, נכון ליום שלישי בוצעו בדיקות ל-32,346 נבדקים מתוכם אובחנו 2,000 חולים, קרי כ-% 6 מהנבדקים נמצאו חיוביים.

ראש הממשלה נתניהו נשא אמש הצהרה מיוחדת שבה הזהיר את הציבור מפני הטלת הסגר מלא אם לא יחול שיפור מיידי במספר החולים. "מספר החולים מכפיל את עצמו כל שלושה ימים", אמר נתניהו. "בעוד שבועיים עלולים למצוא עצמנו עם אלפי חולים שרבים מהם יהיו בסכנת מוות. לכן אני כבר אומר לכם שאם לא נראה שיפור במגמה – לא יהיה מנוס מלהטיל הסגר מלא, למעט צרכים חיוניים כמו מזון ותרופות. זה עניין של יממות ספורות ואנו עושים את כל ההכנות הלוגיסטיות והמשפטיות לכך".

7 תגובות

ה' ירחם

חלילה וחס לומר שיש " קרבן לקורונה". בורא העולם הוא היחיד שנוטל את נשמתו של אדם בדיוק ברגע בו תמו ימי חייו. זוהי התנסחות של אומות העולם

*השבת תובעת את עלבונה*

רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום

אין עוד מלבדו!!! ישתבח שמו של מלך העולם!
שיעזוב כבר את הרשע הזה…

נפטרים טריים?! השתגעתם? קצת כבוד לנפטרים

אירוניה לשים פרסומת "הזדמנות ושמה קורונה" בתוך כתבה על 3 נפטרים מקורונה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן