בעקבות הודעתו של גנץ כי הוא יתמודד על תפקיד יו"ר הכנסת, הודיעו יאיר לפיד ומשה יעלון על פרישה מ"כחול לבן". טרם הבקשה, יצאו חברי יש עתיד מקבוצת הוואטספ. לפיד בשיחות סגורות: "בני החליט לפרק אותנו כדי לזחול לממשלת נתניהו"

מפלגות יש עתיד ותל"ם הגישו היום (חמישי) בקשת פיצול מחוסן לישראל לאחר שיו"ר כחול לבן בני גנץ הגיש את מועמדותו לתפקיד יו"ר הכנסת כחלק מהמגעים לאחדות עם הליכוד. בבקשה מצוין כי הם מבקשים לשמור על השם "כחול לבן", בהיותם הרוב. המהלך של גנץ הוביל לפיצוץ פנימי בכחול לבן, שכן לפי ההסכם בין המפלגות (חוסן לישראל ויש עתיד), יו"ר הכנסת ייבחר מטעם יש עתיד תפקיד שייעדו לח"כ כהן. לפיד ויעלון יקיימו הצהרה משותפת בשעה 20:30.

ה'ווינט' דווח כי משום שלפיד ויעלון החליטו להישאר סיעה אחת, יועז הנדל וצביקה האוזר לא יוכלו להתפלג ולעזוב את הסיעה לטובת ממשלת נתניהו. גורמים ביש עתיד אמרו על כך: "עשינו ליועז וצביקה את תרגיל המאה כדי שלא יוכלו להצטרף לממשלת ביבי".

בשיחות סגורות אמר לפיד על ההחלטה של גנץ: "אני האמנתי לו כי בני הוא אדם הגון. לא חשבתי שהוא יעשה מהלך כזה וגם יאמין לביבי. חבל לי על הבחירה שלו". לפיד שאמר לאנשיו במפלגה: "בני החליט לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של ביבי. אין דרך להבין את זה".

צילום מסך מקבוצת וואטסאפ של המפלגה מתעד את הרגעים שבהם עוזבים חלק מחברי הכנסת של יש עתיד שהתנגדו נחרצות למהלך של גנץ, ובהם גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. "חברים יקרים מחוסן, שאו ברכה", כתב ח"כ מיקי לוי בקבוצת הוואטסאפ המשותפת של כחול לבן. "אני עוזב את הקבוצה. מאחל לכם בריאות". מייד אחרי שכתב את זה, עזב לפיד את הקבוצה. גם חבר הכנסת יואל רזבוזוב עזב את הקבוצה, ורגעי לפני כן כתב: "בהצלחה!".

גם בועז טופורובסקי כתב בקבוצה: "אם הייתם יודעים איך סמוטריץ' רוקד כאן ליידי במתחם המבודדים..", ובתגובה כתב חבר הכנסת מיקי לוי: "סמוטריץ מתאים להם. כפפה ליד".