Share on whatsapp

צילום: דובר צה"ל

צה"ל יירט טיסן של חיזבאללה שנכנס לשטח ישראל

דובר צה״ל הודיע כי בשעות הבוקר הופל טיסן של ארגון הטרור חיזבאללה אשר חצה משטח לבנון לשטחה האווירי של מדינת ישראל. הטיסן נמצא בידי כוחות צה״ל. בצבא אומרים כי הם רואים בחומרה את הפרת הריבונות ורואה במדינת לבנון אחראית לנעשה משטחה
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

דובר צה״ל הודיע אחר הצהריים (חמישי) כי בשעות הבוקר הופל טיסן של ארגון הטרור חיזבאללה אשר חצה משטח לבנון לשטחה האווירי של מדינת ישראל. הטיסן נמצא בידי כוחות צה״ל. הדובר ציין כי "צה״ל פועל כל העת בגבולות מדינת ישראל באמצעות הגנה רב שכבתית לגילוי ויירוט חדירות אוויריות".

עוד נמסר מהצבא כי "צה״ל ימשיך לסכל כל ניסיון של ארגון הטרור חיזבאללה להפר את ריבונותה של מדינת ישראל במגוון כלים הגנתיים והתקפיים להגנה על תושבי ישראל". בצבא אומרים כי הם רואים בחומרה את הפרת הריבונות ורואה במדינת לבנון אחראית לנעשה משטחה.

לפני כחודש אמר אלוף פיקוד צפון, אמיר ברעם, כי ארגון הטרור חיזבאללה ממשיך להפר את החלטת האומות המאוחדות ולפעול בגבול עם ישראל באופן שמסכן את אזרחי לבנון: "לפני כשבועיים הצהיר נשיא מדינת לבנון בפני התקשורת הצרפתית כי ארגון חיזבאללה אינו מעורב בהחלטות הממשלה הלבנונית החדשה וכי הוא מתחייב באופן אישי שחיזבאללה יכבד את החלטה 1701 של האום".

דיווחים בלבנון: מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה נדבק בקורונה

"אבל מה שאומרים בצרפתית אינו מה שקורה בשטח בערבית – חיזבאללה, בחסות מדינת לבנון, מפר ברגל גסה את החלטה 1701. הפעילות הצבאית של חיזבאללה בכפרים השיעיים כדוגמת אלחיאם, בינת ג׳בל ועייתא א-שעב היא עדות חיה לכך. על מדינת לבנון והעומדים בראשה לפעול כדי למנוע מחיזבאללה להפר את החלטה 1701 ולסכן באופן מודע את אזרחיה בכסות הסיסמא 'מגן לבנון'".

ברעם נאם בכנס המנהיגות לזכר רס״ן איתן בלחסן ז״ל במכללת תל חי ואמר כי, "חייו ונסיבות מותו של איתן בלחסן ז״ל הם צו מוסרי עבורי. צו מוסרי של אחריות כבדה וידיעה שנפעל באמונה, בנחישות וללא לאות לפגיעה בתשתיות הטרור הצבאיות של ארגון החזבאללה בחזית ובעומק לבנון". לדבריו, "אם תיאסר עלינו לחימה, נדע לתבוע מחיר כבד מהארגון הזה ומאלו הנותנים לו חסות".

"גם מפטרוניו שבצפון מזרח, גם מן הבירה של המדינה הלבנונית אשר בביירות ובוודאי שמן הכפרים השיעיים בדרום לבנון אשר משמשים מחסה ובסיס לכוחות הטרור של חזבאללה". עוד הוסיף כי, "הכתובת ברורה – על התגרויות ופעילות טרור יודעים גם בביירות וגם בג׳בל עמל שבדרום לבנון כי הם ישלמו מחיר יקר מנשוא. בביטחון וברוגע אומר כאן כי צה״ל ימשיך לפעול לסיכול המאמצים לאיים על ביטחוננו ככל שנידרש ונעשה המירב למניעת מלחמה".

האלוף ברעם הוסיף כי, "נאמנותו של חיזבאללה הייתה ועודנה למנהיג העליון באיראן ולא לאזרחי לבנון. יותר מכך, על אף קושי כלכלי גדול בלבנון, ארגון חיזבאללה ממשיך במאמציו לרכוש ולהצטייד באמצעי לחימה רבים יותר ומדויקים יותר כדי לפגוע בעורף הישראלי והוא ממשיך להיערך מדרום לנהר הליטני על מנת להתקיף ישובים וצירים בתוך שטחנו".

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

2 תגובות

 1. אני מבקש להפסיק להטיס עלי טיסנים מנייר. מספיק ודי אני יעיף מישהו מהכיתה.
  אני רוצה הקשבה. פנים ללוח בבקשה.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן