צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

74 בעד, 18 נגד: גנץ נבחר ליו"ר הכנסת – נתניהו הצביע בעד, לפיד נעדר

מליאת הכנסת בחרה בח"כ בני גנץ ליו"ר הכנסת ה-23. גנץ היה הח"כ היחיד שהגיש את מועמדותו. חברי הכנסת של יש עתיד נעדרו מההצבעה, חברי גוש הימין תמכו בגנץ. הח"כים הנדל והאוזר תמכו בגנץ. אדלשטיין: "מאחל לך ליהנות בתפקיד לזמן קצר"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

מליאת הכנסת בחרה בח"כ בני גנץ ליו"ר הכנסת -23. ח"כ גנץ שהיה הח"כ היחיד שהגיש את מועמדותו, זכה לתמיכתם של 74 חברי כנסת לעומת 18 מתנגדים. חברי הכנסת של יש עתיד נעדרו מההצבעה, חברי גוש הימין תמכו בגנץ, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו. גם חברי הכנסת יועז הנדל וצביקה האוזר מתל"ם הצביעו בעד גנץ. חברי הכנסת עמיר פרץ ואיציק שמולי ממפלגת העבודה נמנעו בהצבעה, חברת הכנסת מירב מיכאלי הצביעה נגד.

מיד לאחר בחירתו, קיבל ח"כ גנץ את פטיש היו"ר מח"כ עמיר פרץ, התיישב על כס היו"ר ונשא דברים: "אלו אינם ימים רגילים והם מחייבים החלטות לא רגילות. לכן, כפי שאמרתי, בכוונתי לבחון הקמת ממשלת חירום לאומית, אני קורא גם לכל שותפיי הפוליטיים האפשריים לנהוג באותה הדרך, בכל משבר יש גם הזדמנות, נמצה את ההזדמנות לקדם ולחזק את האחדות".

יושב-ראש הכנסת היוצא, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין, שתמך בגץ, אמר כי "אני מברך את בני גנץ, יושב-ראש הכנסת החדש. בני, אני מאחל לך ליהנות בתפקיד – אבל רק לזמן קצר. כבר בימים הקרובים עלינו להקים ממשלת אחדות, בה תהיה גורם מרכזי – שהיא הדבר החשוב ביותר לו מצפים אזרחי ישראל. למען ממשלה כזו פעלתי בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. ממשלה כזו תוכל לעשות הכל כדי להתגבר על משבר הקורונה, כדי שנוכל יחד לעמוד באתגרים הכלכליים, החברתיים והביטחוניים עמם מתמודדת מדינת ישראל".

ותיק חברי הכנסת ח"כ עמיר פרץ, שבתוקף סמכותו על פי החלטת בג"צ כינס וניהל את ישיבת המליאה, פתח את הדיון ואמר: "אנחנו צריכים לקבל על עצמנו את הדמוקרטיה, הכללים, החוקים והאיזונים במלואם, ולנהוג בנורמות ובערכים דמוקרטיים, כי הצורך להגן על בתי המשפט וקיום פסקי דינם, הוא העיקרון שימנע את ההידרדרות אל המדרון החלקלק של אנרכיה שסופה מי ישורנו".

ח"כ מירב מיכאלי: "בני גנץ וגבי אשכנזי, הרבה מאד ישראליות וישראלים יצאו לרחובות השבוע, אנשים שהצביעו לכם, שתמכו בכם שהאמינו לכם, שנתנו לכם את הכוח להחליף את הנאשם מבלפור. הם נאבקו כדי לשמור על הדמוקרטיה שלנו ומה אתם עושים? אתם הולכים ומקימים לו ממשלה. אתם תקימו את ממשלת הנאשם מבלפור".

ח"כ תמר זנדברג: "בני גנץ תסתכל לנו בעיניים רימית והולכת שולל, מיליוני מצביעים שהבטיחו יחד איתך בהובלתך ללכת לממשלה אחרת, להציע אלטרנטיבה למדינת ישראל. בשביל מה עשית את זה בשביל להיות ראש ממשלה או בשביל לסיים בתור שטיח לנאשם בשוחד למסית ולגזען? אנחנו עומדים כאן המומים כבר שעה מנסים לעכל את עומק הרמייה."

ח"כ עפר כסיף: "מאז אפריל שנה שעברה אומרים לנו ברשימת כחול לבן לגווניה שהם רוצים להוות חלופה לממשלת הגזע של נתניהו והיום זוחלים כמו זחל לתוך הממשלה. למי אתה נותן לגיטימציה? לזה שיש כנגדו 3 כתבי אישום, שפעל בצורה שפלה מנוולת נכלולית בעזרת כלבלביו כדאי שהמשפט שלו לא ייפתח במועד? אליו אתה זוחל וגורר את כל המדינה לאסון. אתם רוכבים על נמר פשיסטי והוא יטרוף גם אתכם בסוף"

ח"כ יאיר גולן: "יושב-ראש הכנסת צריך להיות תפקיד ממלכתי, ביומיים האחרונים פגעו קשות בתפקיד הזה. אתמול עזב אותנו יושב-ראש כנסת שאחריתו מביישת את נעוריו והיום אנחנו נדרשים להצביע על יושב-ראש כנסת שמגיע לתפקיד מתוקף קומבינה פוליטית מחוסר רצון בחוסר כוונה להיות באמת יושב-ראש כנסת. זוהי בושה וכלימה ולדיראון עולם בתולדות הכנסת. בני גנץ אני לא הרים את ידי בידך אני מתנגדת בכל תוקף למינוי שלך"

10 תגובות

לכל מי שטוען שגנץ רימה את כל הבוחרים שלו:איפה הייתם שהוא אמר שלא ילך עם הערבים והוא כן הלך איתם
לא אמרתם שהוא רמאי וכו', מה קרה עכשיו???

ברוך השם תודה להשם אם קמצא ובר קמצא של דורנו עשו שלום וישבו ביחד אזי אהבת חינם זו תביא את המשיח ודאי . עכשיו תורנו לאהוב בחינם כל יהודי באשר הוא וביחד נביא משיח אמן

לגנץ לא מגיע להבחר לשום דבר בממשלה עד שישחרר מהערבים

שיהיה כבר שלום בין כל עם ישראל

מישהו ראה את ליברמן????

בני גנץ, קנה את עולמו…בשעה אחת…ממש מתחילים להיות מעריצים שלך…

גנץ עשה מעשה גבורה וזה יסלול לו את הדרך האמיתית להתנער מזנדברג-לפיד-ליברמן צמאי דם חרדים ויהודים ישרים

לא למהר ולחרוץ גורלות לאף צד מי שלא רואה ממטר צופה למרחק קילומטר?

גנץ נהג לפי האינטרסים שלן בלבד.
אין כאן מעשה גבורה.
יש כאן מעשה גבורה אדיר של ה' שסובב את המהלכים האדירים האלו, כדי להביא לבושת פנים של אלה שיצאו נגד ה' ותורתו כגון; לפיד ויעלון הרשעים.

ולשאלתה של מי שדאלה מדוע לא רואים את לפיד?
זה ברור.
כי הוא מבויש ונכלם.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell