מרים אלסטר / Flash90

נתניהו על התקרית ביצהר: "אירוע טרור אלים"; כוכבי: "פגיעה באושיות המדינה"

ראש הממשלה על התקרית הלילה ביצהר בו הושלכו בקבוקי תבערה על כוחות מג"ב: "פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשהכוחות מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה". הרמטכ"ל: "האירוע מבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שישי) לאירוע הטרור האלים שבוצע הלילה בסמוך לישוב יצהר ואמר: "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי אמר: "השלכת בקבוקי התבערה לעבר כוחות ביטחון הממלאים את משימתם להגנה על אזרחי ישראל היא אירוע טרור חמור ביותר, המבטא פגיעה באושיות המדינה וחתירה תחת מוסדותיה".

הרמטכ"ל הוסיף" "יש לגנותו ולהוקיע את מבצעיו בכל פה ולוודא את העמדתם לדין, נמשיך לפעול במלוא החומרה הנדרשת, תוך שילוב זרועות עם רשויות האכיפה והחוק, נגד הפשיעה שהפכה טרור, על כל ביטוייה, המהווה פוטנציאל להסלמה בגזרה, אני מבקש לחזק את לוחמי מערכת הביטחון העומדים על משמרם וימשיכו לעשות זאת במקצועיות ובמסירות".

מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן אמר: "בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ובהם נגיף הקורונה, בוחר נוער עברייני בגבעת ׳קומי אורי׳ בדרך הטרור ומיידה בקבוקי תבערה לעבר כוחות משמר הגבול שהיו במשימה בטחונית ביישוב, מדובר באירוע חמור ביותר שהיה יכול להיגמר בפגיעה בנפש. נפעל באופן נחרץ מול אותם העבריינים. אני מגנה בתוקף אלימות מכל סוג כלפי אזרחים, שוטרים וחיילים ומחזק את ידיהם של לוחמי משמר הגבול".

שר הביטחון, נפתלי בנט מסר בתגובה: "בושה וחרפה, אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל, הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

הרמטכ"ל לשעבר ח"כ גבי אשכנזי אמר בתגובה: "אירוע האלימות ביצהר נגד כוח מג״ב אמש חמור ביותר, והסתיים ללא נפגעים בנס, צריך לגלות אפס סובלנות כלפי אלימות בכלל, וכלפי לוחמינו שפועלים לשמירה על ביטחון אזרחי המדינה בפרט".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ: "עד כמה הטרור היהודי של מתנחלי יצהר נגד כוחות הביטחון הפך לשגרה? עד כדי כך, שהם פוגעים באלה ששומרים עליהם גם בשעת חירום לאומית, גינויים שכבר שמענו הבוקר, וטוב שכך, לא יספיקו. הגיעה העת להרתעה ולענישה. אסור להמתין ליום בו יהיו מחירים בנפש".

שר החינוך רפי פרץ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "האלימות הלילה ביצהר היא חציית כל גבול, אלימות ופגיעה בחיילי צה״ל אשר עומדים על משמר ארצנו היא בלתי מתקבלת על הדעת, היא עבריינות והיא חילול ה׳. אסור לקבל כזו התנהגות בשום אופן. סומך על כוחות הבטחון כי הפורעים יתפסו וימצו איתם את הדין".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מסר: "כוחות הביטחון עובדים למען עם ישראל לילות כימים. אם חס וחלילה יתברר שמדובר ביהודים שזרקו את הבקת"ב זו בושה גדולה ואני מקווה שהם יתפסו וישבו בכלא הרבה שנים. מחזק את ידי תושבי יצהר הגיבורים".

ח"כ יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר שלו: "מה שקרה הלילה ביצהר זה אירוע טרור. טרור יהודי כלפי יהודים. כך צריך להבין אותו וכך צריך לטפל בו".

כזכור, בקבוקי תבערה נזרקו אתמול (חמישי) אל עבר רכב של משמר הגבול ביציאה מההתנחלות יצהר בשומרון. לא היו נפגעים באירוע. טרם האירוע, כוחות משמר הגבול ביצעו פעולת אכיפת שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי" הסמוך ליצהר. בסיום הפעולה, נזרקו שלושה בקבוקי תבערה על הרכבים ואחד אף פגע ברכב משטרה. לרכב נגרם נזק קל.

מהמשטרה נמסר כי "3 בקבוקי תבערה הושלכו לעבר רכב מג"ב ממוגן שעשה דרכו מהיציאה מהיישוב יצהר עם לוחמים שסיימו פעילות לאכיפת צו שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי". ככל הנראה פגע אחד מבקבוקי התבערה ברכב הממוגן אך באירוע אין נפגעים בקרב כוחותינו. נזק קל נגרם לרכב. כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל מבצעים סריקות במקום".

עוד הוסיפו במג"ב כי, "מדובר באירוע טרור חמור מאוד ובעליית מדרגה קיצונית בכל הקשור לאלימות המופנת כלפי הלוחמים שפועלים לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחון התושבים באזור יצהר. לאחרונה התגברה האלימות מצד פורעים תוך ניסיון להמשיך בבנייה בלתי חוקית במאחז "קומי אורי". במג"ב מדגישים שהאירוע החמור הזה לא ירתיע מהמשך ביצוע המשימה לאכיפת החוק והסדר בגזרה".

6 תגובות

נתניה
תזהר לך מלפגוע באנשי יצהר

מלחמת אחים זה משחק ילדים אם לא ידעת האם לא שמעת קמה ממלכת יהודה

תעביר את השרביט למשיח ברחמים פן תספה

סימת וסימת יפה עם חיוך מהשמים אל תביא על עצמך את הגהינום

תהליך גאולה מתגלכל סא עם זה התנגדות תסיב לך אסון אישי

אתה נראה לי לא טיפש אז גם אל תוציא שטויות מהפה

אזהרה מאלוקים ראה הוזהרת

התפלאתי למה מדווחים על אירוע טרור בשומרון..
עכשיו הבנתי חושדים ביהודים

שימו לב! הם יושבים זה ליד זה בלי מרווח של 2 מטר!!!

חוצפן מאין כמותו מי שמשתלח ככה בראש הממשלה שעושה את עבודתו הטבעית כי אם לא יד איש באחיו
וטיפש מטופש שים רסן וצא מהדימיון שאת הדוברות של הקב"ה.

חברה תתאפסו, מה קורה?! אפשר למחות לא להסכים, אבל אלו אחינו בית ישראל. מה נסגר?! אתם חוצים קוים, זו לא גבורה, זה לא שייך. אחרת שנרצה להעניש את הבני דודים יגידו לנו, הנה אתם זורקים גם כן על החיילים אנחנו קל וחומר

אין עוד מלבדו סוף עידן הציונים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *