בליל שבת הופעלה התרעה בעיר שדרות ובמרחב עוטף עזה, לאחר מכן נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. בתגובה תקפו כלי טיס וטנק של צה"ל עמדות צבאיות ותשתית המשמשת לפעילות תת-קרקע של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה

מדובר צה"ל נמסר כי בליל שבת הופעלה התרעה בעיר שדרות ובמרחב עוטף עזה, לאחר מכן נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. על פי דיווחים זוהתה נפילה ליד צומת איבים, צפונית לשדרות. מהמועצה המקומית שער הנגב נמסר כי זוהתה נפילה בשטח פתוח בגבולות המועצה. אין דיווחים על נזק או על נפגעים.

מאוחר יותר תקפו כלי טיס וטנק של צה"ל עמדות צבאיות ותשתית המשמשת לפעילות תת-קרקע של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. "התקיפות בוצעו בתגובה לירי הרקטה ששוגרה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, מוקדם יותר הערב", נמסר מדובר צה"ל.

ההערכות הן שהירי לא בוצע על ידי חמאס, אלא על ידי אחד הארגונים האחרים ברצועה. זהו הירי ראשון מהרצועה מאז תחילת משבר הקורונה. הפעם האחרונה שבה בוצע שיגור היה ב-25 בפברואר. כידוע, מערכת הביטחון מסייעת בהכנסת ציוד מגן ובדיקות קורונה לרצועה כדי למנוע התפשטות קורונה בעזה.

לפני חודש, מטוסי קרב הפילו מל"ט שהמריא משטח הרצועה. הוא טס באופן חריג לכיוון מערב מעל הים התיכון, במרחק של חמישה עד שמונה מיילים מהחוף, וזהה על ידי יחידת הבקרה האווירית של חיל האוויר. הוחלט להזניק זוג מטוסי קרב מסוג F-15I של חיל האוויר מטייסת 69 לאחר שהתחזק החשד שמדובר בכלי טיס של אחד מארגוני הטרור.