הוועדה אישרה את התפלגות המפלגה לשתי סיעות: האחת בראשות גנץ ואשכנזי, שצפויים להצטרף לממשלת נתניהו, והשנייה בראשות לפיד ויעלון. מפלגתו של גנץ תשמור על השם "כחול לבן". הנדל והאוזר הודיעו על הקמת סיעת "דרך ארץ", ויחברו גם לממשלה

הוועדה המסדרת אישרה פה-אחד את התפצלות סיעת יש עתיד מסיעת כחול-לבן. כמו-כן, אישרה הוועדה את התפצלות סיעת תל"ם מכחול-לבן. גם אישור זה ניתן פה-אחד. לבסוף אישרה הוועדה את בקשת סיעות 'יש עתיד' ו'תל"ם' להתאחד לסיעה אחת בכנסת: סיעת 'יש עתיד-תל"ם'. גם בקשה זו אושרה פה-אחד.

עוד אישרה הוועדה את התפלגות סיעת יש עתיד כולה (בהסכמת כל הח"כים שלה) מכחול-לבן וח"כ פנינה תמנו תתמזג עם חוסן לישראל וכן את הבקשה של כל חברי סיעת חוסן לישראל (כל הח"כים בהסכמה) להתפלג, כך שכחול-לבן וח"כ ע'דיר כמאל מריח תתמזג עם סיעת יש עתיד.

יצוין שעל החוק, על-מנת להתפצל מסיעה נדרשים לפחות שליש מחברי הכנסת של אותה סיעה ועל-כן על-מנת לאפשר את מעבר שתי חברות הכנסת, זו כנגד זו, שתי הסיעות הסכימו לחתום יחד כל חברי הכנסת על בקשת ההתפצלות ולאפשר לחברות הכנסת את ההתפלגות. ח"כ פנינה תמנו היא מעתה חברת סיעת חוסן לישראל (כחול-לבן) ח"כ ע'דיר כמאל מריח היא מעתה חברת סיעת יש עתיד.

בקשה נוספת שאישרה הוועדה היום (א') היא בקשת ההתפלגות של חברי הכנסת צביקה האוזר ויועז הנדל מסיעת תל"ם והוקמה סיעת 'דרך ארץ'. סיעת תל"ם מנתה לפני ההתפלגות 5 ח"כים. גם בקשה זו אושרה.

מכחול לבן נמסר כי "הוועדה המסדרת אישרה לפני זמן קצר כי שם הסיעה בהנהגתו של רא״ל (במיל׳) ח״כ בני גנץ יהיה כחול לבן. סיעת כחול לבן וסיעת דרך ארץ של ח״כ יועז הנדל וח״כ צבי האוזר, יפעלו בכנסת ובממשלה כסיעה אחת לכל דבר ועניין, בהנהגתו של גנץ".

מטעם יש עתיד ותל"ם נמסר כי הם "ממשיכים היום את הדרך למענה התייצבה לפוליטיקה. נלחם מהאופוזיציה למען אזרחי ישראל ונשמור על הדמוקרטיה. במקביל נפעל יחד לטובת הציבור בהתמודדות עם משבר הקורונה. המשבר אינו מנוהל נכון. הכלכלה קורסת, ההחלטות אינן מבוצעות. נהיה קול חד וברור למיליוני האזרחים שאוהבים את ישראל וחרדים לעתידה. נפקח על פעולות הממשלה ונייצר אלטרנטיבה שלטונית למדינת ישראל. נאבק במדרון התלול שמוביל אותנו לממשלה מושחתת שרומסת את הדמוקרטיה. נשרת את אזרחי ישראל בגאווה".

ח"כ יועז הנדל (חוסן לישראל) הודה ליו"ר תל"ם, משה (בוגי) יעלון על השותפות ואמר כי הוא "מקווה שהמעבר לחוסן לישראל וההצטרפות לממשלה תאפשר לאחות את השסעים בחברה הישראלית". גם ח"כ פנינה תמנו (חוסן לישראל) הודתה לראשי יש עתיד על-כך שאיפשרו את ההתפצלות והמעבר הדו-כיווני שלה ושל ח"כ ע'דיר כמאל מריח. תמנו הודתה ליו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שהוא זה שהכניס אותה לפוליטיקה. לדבריה "לא היה לי קל הצעד הזה, אך צו השעה היה להצטרף לממשלת אחדות".