ראש עיריית בני ברק בסרטון מהבידוד במתקפה על הממשלה: "אי אפשר לבנות כלא חדש. כלא בני ברק. המציאות לא תאפשר. התושבים לא יעמדו בזה וההמלצה הזו רק תיצור אפקט הפוך. אסור להפוך את בני ברק לגטו, הסגר לא ירפא את המחלה"

ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, יוצא במתקפה נגד האפשרות להטיל סגר על העיר בעקבות התחלואה הגובה בקרב תושביה: "בני ברק היא לא פלנטה אחרת, גם אם אנחנו בחליפות, האוויר אותו אוויר ונגיף הקורונה משתולל בכל רחבי העיר, וגם כאן בבני ברק. הפתרון למקבלי ההחלטות הוא להפנות את האש אלינו כאילו הנגיף יעצור במחסומי המשטרה בכניסה לעיר".

בסרטון שפרסם מהבידוד בו הוא נתון בעקבות מגע עם חולה קורונה הוסיף כי, "אי אפשר לבנות כלא חדש, כלא בני ברק, המציאות לא תאפשר, התושבים לא יעמדו בזה וזה רק יגרום לאפקט ההפוך. מדינה שלמה יושבת בבית, אל תהפכו אותנו לשעיר לעזעזל. אסור להפוך את בני ברק לגטו, הגטו לא ירפא את המחלה. שיתוף פעולה עם העירייה ולא נתק, מתחם בדיקות ענק כמו שהקמנו וכמו שנקים בעזרת ה', ולא התעלמות מהבעיה". עוד דרש: "מלונות לחולים ונשאים, וגם מלונות ובית הארחה למבודדים, ולא מחסומים משטרתיים.

רובינשטיין הזכיר כי, "היום בבוקר מינתי את האלוף במילואים רוני נומה לראש מטה המאבק בקורונה בבני ברק, האלוף נומה מתכלל את כל פעילות העירייה בנושא, מול תושבי העיר ומול הממשלה, משרדי הממשלה. כבר בשעה זו האלוף נומה מתכלל את הפעילות, פעילות ענפה של כל המכלולים בנושא ועושה פעילות עצומה, אנו מברכים את תושבי המדינה בבריאות איתנה וה' יסיר את הנגף מעלינו".

ב'כאן חדשות' דווח כי מרבית שרי הממשלה תומכים בהטלת הסגר מלא על העיר בני ברק כדי להילחם בהמשך התפשטות נגיף קורונה באזור. עם זאת, המהלך לא יצא לפועל בגלל התנגדות של המועצה לביטחון לאומי שטוענת שמהלך כזה לא ישים. אחד הגורמים המעורבים בנושא הוסיף: ישנו חשש שהסגר רק יגביר את חוסר ההיענות של האוכלוסייה החרדית להוראות משרד הבריאות.

בנוסף, המשטרה החלה אחר הצהריים לתשאל את הנכנסים לעיר ב"מחסומים נושמים" שהוצבו בכניסות, ולבדוק את תעודות הזהות שלהם. לתושבי העיר מאפשרים להיכנס, ומי שאינו מתגורר בעיר נשאל על מטרת נסיעתו ומהיכן הגיע. השוטרים בודקים במסופים האם מישהו מהעוברים אמור להיות בבידוד.

מוקדם יותר דווח ב'חדשות 12' כי בעקבות דרישת שר הבריאות יעקב ליצמן, גובש מסמך שמטיל הסגר על העיר בני ברק, בעקבות ריבוי חולי הקורונה בעיר. על פי הדיווח של קרן מרציאנו, המסמך שגובש במשרד הבריאות ממתין לחתימה ואם יאושר, העיר תיכנס להסגר למשך שבוע, במטרה למנוע הדבקות נוספות.

במשרד הבריאות דנים היום עם השר בהשלכות ההסגר, ולצורך כך גובש הצו – שאם ייחתם, ייכנס לתוקף. לפי המסמך שגובש, בני ברק תוגדר כ"אזור מוגבל" ובו יופעלו "אמצעים למניעת התפשטות מגפה". המסמך נשען על צו בריאות העם ומצטרף להגבלות התנועה שאושרו לאחרונה.

הצו החדש יתיר לתושבי העיר לצאת ממקום מגוריהם רק לאחת מהמטרות הבאות: "הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים בתחום האזור המוגבל; קבלת שירות רפואי חיוני, אף אם אינו נמצא באזור המוגבל; הגעה של עובד המועסק במפעל למתן שירותים קיומיים למקום עבודה וחזרה ממנו אף אם אינו נמצא באזור המוגבל".

עוד נכתב במסמך, שטרם קיבל אישור רשמי וסופי, כי עובדים בבני ברק שמתגוררים מחוץ לעיר יוכלו להיכנס אליה. "אין באמור בצו זה למנוע הגעת עובד המתגורר מחוץ לאזור המוגבל למקום עבודה המצוי באזור תעסוקה באזור המוגבל", נכתב.