Yehuda Haim/Flash90

רובינשטיין תוקף: "אסור להפוך את בני ברק לגטו, גם אם אנחנו בחליפות" • צפו

ראש עיריית בני ברק בסרטון מהבידוד במתקפה על הממשלה: "אי אפשר לבנות כלא חדש. כלא בני ברק. המציאות לא תאפשר. התושבים לא יעמדו בזה וההמלצה הזו רק תיצור אפקט הפוך. אסור להפוך את בני ברק לגטו, הסגר לא ירפא את המחלה"

ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, יוצא במתקפה נגד האפשרות להטיל סגר על העיר בעקבות התחלואה הגובה בקרב תושביה: "בני ברק היא לא פלנטה אחרת, גם אם אנחנו בחליפות, האוויר אותו אוויר ונגיף הקורונה משתולל בכל רחבי העיר, וגם כאן בבני ברק. הפתרון למקבלי ההחלטות הוא להפנות את האש אלינו כאילו הנגיף יעצור במחסומי המשטרה בכניסה לעיר".

בסרטון שפרסם מהבידוד בו הוא נתון בעקבות מגע עם חולה קורונה הוסיף כי, "אי אפשר לבנות כלא חדש, כלא בני ברק, המציאות לא תאפשר, התושבים לא יעמדו בזה וזה רק יגרום לאפקט ההפוך. מדינה שלמה יושבת בבית, אל תהפכו אותנו לשעיר לעזעזל. אסור להפוך את בני ברק לגטו, הגטו לא ירפא את המחלה. שיתוף פעולה עם העירייה ולא נתק, מתחם בדיקות ענק כמו שהקמנו וכמו שנקים בעזרת ה', ולא התעלמות מהבעיה". עוד דרש: "מלונות לחולים ונשאים, וגם מלונות ובית הארחה למבודדים, ולא מחסומים משטרתיים.

רובינשטיין הזכיר כי, "היום בבוקר מינתי את האלוף במילואים רוני נומה לראש מטה המאבק בקורונה בבני ברק, האלוף נומה מתכלל את כל פעילות העירייה בנושא, מול תושבי העיר ומול הממשלה, משרדי הממשלה. כבר בשעה זו האלוף נומה מתכלל את הפעילות, פעילות ענפה של כל המכלולים בנושא ועושה פעילות עצומה, אנו מברכים את תושבי המדינה בבריאות איתנה וה' יסיר את הנגף מעלינו".

ב'כאן חדשות' דווח כי מרבית שרי הממשלה תומכים בהטלת הסגר מלא על העיר בני ברק כדי להילחם בהמשך התפשטות נגיף קורונה באזור. עם זאת, המהלך לא יצא לפועל בגלל התנגדות של המועצה לביטחון לאומי שטוענת שמהלך כזה לא ישים. אחד הגורמים המעורבים בנושא הוסיף: ישנו חשש שהסגר רק יגביר את חוסר ההיענות של האוכלוסייה החרדית להוראות משרד הבריאות.

בנוסף, המשטרה החלה אחר הצהריים לתשאל את הנכנסים לעיר ב"מחסומים נושמים" שהוצבו בכניסות, ולבדוק את תעודות הזהות שלהם. לתושבי העיר מאפשרים להיכנס, ומי שאינו מתגורר בעיר נשאל על מטרת נסיעתו ומהיכן הגיע. השוטרים בודקים במסופים האם מישהו מהעוברים אמור להיות בבידוד.

מוקדם יותר דווח ב'חדשות 12' כי בעקבות דרישת שר הבריאות יעקב ליצמן, גובש מסמך שמטיל הסגר על העיר בני ברק, בעקבות ריבוי חולי הקורונה בעיר. על פי הדיווח של קרן מרציאנו, המסמך שגובש במשרד הבריאות ממתין לחתימה ואם יאושר, העיר תיכנס להסגר למשך שבוע, במטרה למנוע הדבקות נוספות.

במשרד הבריאות דנים היום עם השר בהשלכות ההסגר, ולצורך כך גובש הצו – שאם ייחתם, ייכנס לתוקף. לפי המסמך שגובש, בני ברק תוגדר כ"אזור מוגבל" ובו יופעלו "אמצעים למניעת התפשטות מגפה". המסמך נשען על צו בריאות העם ומצטרף להגבלות התנועה שאושרו לאחרונה.

הצו החדש יתיר לתושבי העיר לצאת ממקום מגוריהם רק לאחת מהמטרות הבאות: "הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים בתחום האזור המוגבל; קבלת שירות רפואי חיוני, אף אם אינו נמצא באזור המוגבל; הגעה של עובד המועסק במפעל למתן שירותים קיומיים למקום עבודה וחזרה ממנו אף אם אינו נמצא באזור המוגבל".

עוד נכתב במסמך, שטרם קיבל אישור רשמי וסופי, כי עובדים בבני ברק שמתגוררים מחוץ לעיר יוכלו להיכנס אליה. "אין באמור בצו זה למנוע הגעת עובד המתגורר מחוץ לאזור המוגבל למקום עבודה המצוי באזור תעסוקה באזור המוגבל", נכתב.

31 תגובות

למר רובינשטין היקר! הגיע הזמן שתשלמו את מחיר הזלזול זה יכול להביא מוות על כולנו.

אין כאן משהו אישי נגד העיר או מי מתושביה המסולאים בפז. רק יש כאן שילוב של צפיפות וקצת אדישות. לכן לטובת המבוגרים שגרים ויסדו את העיר עדיף שיהא סגר.

אם בני ברק מסוכנת אז זה מה שצריך לעשות. יש צורך גם לבודד את רמת גן שבה תחלואה כפולה משכנותיה. אם יבודדו רק את בני ברק זה יראה רע. אגב באפרת יותר קשה מבני ברק.

אם זה יועיל מה הקשר לחליפות ואם זה לא יועיל מה מועילות החליפות
אדון ראש העיר צריך לשאול את חכמי ישראל מה לעשות למה לך לקחת על עצמך מה שלא באחריותך ?

לכל המציעים סגר לדעתי יש הצעה יותר טובה להעביר את הטיפול למשרד הביטחון
ולהפציף עם מפציצים את כל שטח המולציפלי של בני במשך עשר שעות
ואז יסתדר בדרך הפתרון הסופי…

צודק כל הכבוד אם היה סגר היה פה בדיוק ההפך שיחפשו שעיר לעזעזל אחר

בושה וחרפה לאותם שמנסים להתחכם ולהתפלל בבית הכנסת אצלנו בשכונה יש כאלו והם שייכים לזרם מסוים יש גדולים שהורו אחרת משאר הגדולים וסבורים שצריך להתפלל בבית כנסת דוקא ולא להקשיב להנחיות? אני שואל לא להקניט אלא לדון לכף זכות את השכנים שלי ואת הרב שאני מאוד מאריך כת"ח אם יש להם רב שהולכים לאורו יקל לי

אשריך
אני לא מתאפק ושולח לך נשיקות וברכות
כל הכבוד קנית עולמך
שתחיה מליון שנה

ידידי ראש העיר
עדיף שתהפוך לגטו
ולא לבית קברות ח"ו..

בהצלחה לו. נראה שלא ישן כמה ימים.

לגטו אני מבין שאתה לא רוצה למחנה השמדה ??? חס ושלום

הוא כ"כ צודק.
זה לא מידתי בכלל.
הכל חנפנות לכרמל שאמה

מה אתה רוצה שכולם יבואו לירושלים כדי לברוח מהקורונה וידביקו אותנו???????????
הרגע הסגר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

סגר לא יעזור למנוע התפשטות בתוך העיר ! רק עוצר מוחלט יציל את העיר ! ויפה שעה אחת קודם

זה ממש נשמע אישי נגד ליצמן והחסידות שלו…

דברי הבל
רק אחר שיקרה משהו אז הוא יתעורר ויעשה "ויצעקו"
תפסיק להתחכם

חילול ה' מה שהולך שם בב"ב

ידידי ראש העיר הבני ברקי לכל הרוחות אין לך בלקסיקון שתי מילים צמודות שמוציאות מהם משפט חכם דבריך דבקי הבל אין לי אלא ללמד עליך זכות: אתה בני ברקי

נכון שבני ברק לא מגיע לה להיות גטו של הסגר.
אבל ברור שגם לא מגיע לכם בית החיים חדש ושמו בני ברק עם ערימות מתים כמו באושויץ. וזה מה שעלול לקרות אם לא יהיה הסגר עכשיו ומייד .

אני חושב שבבני ברק ני שיצא מהבית שלו ירו בו כמו שעשו בסין מגיע להם הם עושים חילול ה' וראש העיר כדאי שתסתום את הפה שלך

צריך לירות בכל מי שיוצא מהבית שלו בבני ברק כמו בסיו

הבני ברקים צריכים להבין שהם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים

בבני ברק אין לממשלה מה להפסיד מסגר התעסוקה של האזרחים כאן בין כך לא בשמיים הכול שיקול כלכלי???

וואלה ,!!! פיתאום אתם מחניפים לאויבינו מבחוץ ? אז מה אם יש המון חוךים לכן צריך לשתף פעולה אם החילונים אנחנו שומרים על הכללים רחובות בני ברק רקיך חוץ מאולי אחוז בודד אין אנשיך ברחובות ומה זהיה אפשר לכבר משיגים מסגר חלקי לא יעזור סגר מלא זה יגרום מירמור של התושבים בני ברק זו עיר צפופה ואין מה לעשות ואני רק לא מבין איפה כל היפי נפש היו בזמן שדיברנו על מצוקת הדיור החרדי שהיה מפחית את הצפיפות בבני ברק ? איפה הייתם אז? תפסיקו לעשות אותנו שעיר לעזעזאל ענחנו שומרים על הכללים הרחובות ריקים (לעומת ירושלים שיש עדיין מנינים ומזלסלים בהוראת שר התורה שליטא) לכן אני טוען שסגר רק יזיק זה סתם הפליה למי שצריך בידוד אין איפה לעשות זאת בתוך בית עם 12 נפשות ב3 חדרים לכן שיקצו מלוניות ומתחמי בידוד זה מה שיעזור ולא גטו בכזו תקופה אתם צריכים להיות לצידנו ולא לעבור צעד למסיתים אנחנו לא יצרנו את המצב הזה

סגר על העיר דחוף!!!
פיקוח נפש!!!
כן גם לי יהיה עם זה קשה מאוד, אבל אין בררה.

כל המתקיפים צודקים !!

איזה חכמולוגים אתם!!!
כל אחד פה יותר חכם מהשני בתגובות שלכם, מדהים…!!!

אנו הבני ברקיים כבר מזמן בבית, לא מבייים לא לא עושים עוצר אמיתי

סגר על ראש העיר ל10 שנים הוא הבעיה של העיר

בבני ברק יש משפחות גדולות של לפחות 5 ילדים ומעלה יוצא ילד אחד לקנות משהו ונדבק חוזר לבית שלו ומדביק את המשפחה אז ברור שהתחלואה בבני ברק הרבה יותר גבוהה

סליחה, הגזמתם עם הגיזענות על הבני ברקים.
הם שומרים יפה מאוד, רק מה, יש שם מיעוט שהם עושים את כל הבלגן וכל האחרים מאד כועסים עליהם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן