גלריה • ישיבת נחלי התורה בביקור אצל גדולי ישראל

תלמידי ישיבת נחלי התורה שבנשיאות הגר"ש שטרן שליט"א עלו למעונם של גדולי ישראל שליט"א מהם שמעו דברי חיזוק והתברכו מפיהם

בחודש האחרון אחר עמל ויגיעה גדולה בלימוד בעמקות וברציפות במשך חודשי החורף זכו בחורי ותלמידי הישיבה הכלל חסידית 'נחלי התורה' שבנשיאות הגר"ש שטרן שליט"א וע"ש רבינו מוהר"ן מברסלב זיע"א לעלות לביתם של גדולי ומאורי הדור לקבל את ברכתם להמשך הצלחתם בתורה ויראת שמיים.

בשעות הבוקר לפני היציאה לדרך שמעו הבחורים שיחת הכנה מפי המנהל הרוחני הרב שמואל וייס שליט"א על הזכות המיוחדת שנפלה בחלקם לפקוד את בתי גדולי ישראל ולהתברך מפיהם.

לאחר ההכנה יצאו הבחורים ביחד עם ראשי הישיבה והמגידי שיעורים לכיוון עיר התורה ב"ב.

התחנה הראשונה ביום במסע החיזוק זה הייתה בבית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א אשר קיבל את פניו של ראש הישיבה הגר"ש שטרן שליט"א בחביבות יתרה והתעניין על דרך וסדרי לימודם והתמדת הבחורים ובפרט בחודשים האחרונים. המג"ש הרב יוסף חשין סקר בפני מרן שר התורה את כל סדרי ודרך הלימוד בישיבה ועל פניו של מרן הייתה ניכרת נחת רוח מיוחדת. לאחר מכן עברו הבחורים בפני מרן וזכו לקבל את ברכותיו לרוב ובמאור פנים מיוחד.

משם נסעו הבחורים לבית מרן ראש הישיבה ר' ברוך דב פוברסקי שליט"א חבר מועצת גדולי התורה שקבלם במאור פנים מיוחד. תלמידו המכהן כמג"ש בישיבה המג"ש הרב מאיר ברנשטיין שליט"א העביר לראש הישיבה את סדרי הלימודים בישיבה ואת ההתמדה המיוחדת של בחורי הישיבה ותלמידי שיעור ג' בפרט. לאחר שראש הישיבה שמע את הדברים בקורת רוח מרובה, מסר שיחה בפני הבחורים בעניין לימוד התורה והדרך שבחור שחי בלימוד התורה נקרא 'חי' ואייך שח"ו ללא לימוד התורה נקרא 'מת'י. לל

משם נסעו הבחורים לבית חבר מועצת גדולי התורה ראש ישיבת פונוביז'  הרב גרשון אדלשטיין שליט"א. מרן קיבל את הבחורים בשמחה ובהנאה גלויה. אחרי שהמג"ש סיפר בפני הרב על התקדמות הלימודים בישיבה. ראש הישיבה שהתרשם מאד הביע את קורת רוחו המיוחדת מאופן ורמת הלימודים בישיבה. לאחר מכן ליוו הבחורים את מרן לישיבת פונוביז' ועברו לידו לקבל את ברכתו להמשך הצלחתם.

בישיבת פונוביז' המעטירה סיירו הבחורים מה נאה ומה יפה היה כששוחחו הבחורים עם תלמידי ישיבת פונוביז' בלימודם לאחר שהמג"ש הנפלא הרב נתן ארליך שליט"א העלה שאלה בפני הבחורים מתוך הסוגיה הנלמדת ובמקום התפתחה שיחה וריתחא דאורייתא מיוחד.

באוהל קדושים שע"י ישיבת פונוביז ראו הבחורים כאלף אברכים היושבים וממיתים עצמם ממש באוהלה של תורה מראה שגרם לבחורים להגביר את החשק והרצון לעלות ולהתעלות בלימוד התורה מתוך מסירות נפש.

ברשמים עזים ומיוחדים חזרו הבחורים לירושלים כשמיד בהגיעם הם מיישמים את אשר ראו בסדר לימוד מיוחד  של כמה שעות רצופות כדי לזכות להיות כלי מחזק ברכה לברכתם של גדולי ומאורי הדור שליט"א.

בחורים אלו שחלקם גדלו בחיידר החסידי שבנשיאות הגר"ש שטרן שליט"א המתנשא לתפארה כחלק ופנינה נפלאה. ואשר בימים אלו מסתיים הרישום לקראת שנת הלימודים התשפ"א  למוסדות אלו שמשקיעים את כל מרצם וכוחם לטפח את הרצון אצל התלמידים וכבר זכו להעמיד תלמידים יראים ושלמים בעלי חן חסידי בעידודו ובהכוונתו האישית של ראש הישיבה שליט"א

5 תגובות

או שאתם לא מעודכנים.
או שהם מטורפים….
ובגלל שר' חיים בבידוד, זה אומר שהתמונות ישנות טיכו…
מה בוער לפרסם את זה עכשיו.

מתי היתה הצפיפות הזו בבית גדולי ישראל??
למה הגענו למצב שאנחנו רואים רק בעיניים קורוניות…
אבל מוזר להכניס כזו כתבה עכשיו…

מה זה התאריך הזה החודש השמיני
בקרונה כך לסכן את גדולי ישראל

הביקור היה לפני הקורונה…

זה יהיה מסוג התמונות של לפני השואה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן