נמשך הנתק בין הליכוד לימינה: "היו גישושים עקיפים מאוד אך לא שום דבר ממשי", אמרו מקורות בימינה. לטענתם: נתניהו אפילו לא עדכן את ראשי המפלגה על מצב השיחות מול כחול לבן. מאיימים: "לא נשכב שוב על הגדר כפי שעשינו בשנה האחרונה"

שישה ימים לאחר פריצת הדרך שסללה את הנתיב לתהליך הקמת הממשלה בין בנימין נתניהו לבני גנץ, גובר הזעם במפלגת ימינה על ראש הממשלה. גם אתמול לא יצרו נתניהו או אנשיו קשר עם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, או עם מי מטעמו. "היו גישושים עקיפים מאוד אך לא שום דבר ממשי", אמרו מקורות בימינה. הם הביעו פליאה על כך שנתניהו אפילו לא עדכן את ראשי המפלגה על מצב השיחות מול כחול לבן.

ב'ישראל היום' דווח כי שלשום נערכה שיחה קשה ברוח זו בין נתניהו לבין השר בצלאל סמוטריץ'. שר התחבורה אמר לנתניהו כי אחרי שנה שלמה שבה הוא וחבריו העניקו לנתניהו גיבוי ונאמנות מלאים, הוא שכח אותם ברגע שנפתחה האפשרות לצרף את כחול לבן לממשלה. לדברי גורמים שעודכנו בתוכני השיחה, סמוטריץ' אף ניסח זאת במילים "השתמש וזרוק".

לדבריהם, במשך השנה האחרונה, שימור הבלוק הימני היה חשוב מאוד לנתניהו. הוא שוחח עם ראשיו כמה פעמים ביום, עדכן אותם על ההתפתחויות הפוליטיות והחתים אותם שוב ושוב על הצהרות נאמנות.

בימינה שבים ומדגישים כי כניסתם לממשלה אינה מובטחת, ורומזים כי אם נתניהו לא ישנה את היחס – הם ייפרעו ממנו בהמשך. "הוא כבר שבוע מנהל מגעים עם גנץ ועדיין לא טרח לעדכן אותנו. אנחנו נזכור את זה לימים שאחרי הקורונה, כשהממשלה תתפרק והוא שוב יהיה טרוד בענייניו האישיים. לא נשכב שוב על הגדר כפי שעשינו בשנה האחרונה. אנחנו לא בכיס של אף אחד", צוטט גורם בימינה.

 

סמוטריץ': "לא נשב בממשלה שבו עמיר פרץ אחראי על התיישבות הבדואים"

ימינה דורשים מנתניהו: "קביעת קווים אדומים לממשלת אחדות על ידי הבלוק"

גורמים בכירים בימינה: "אם נתניהו יקים ממשלת שמאל – נפיל אותו"