Hadas Parush/Flash90

שקד: "אם בממשלה לא יוסכם על ריבונות תוך חודש – אין לה זכות קיום"

בכירת ימינה נגד נתניהו: "אני קוראת לראש הממשלה, שלא יעשה שום הסכם עם כחול-לבן מבלי שיהיה ברור חד משמעית , שאנחנו מחילים ריבונות, בלי ווטו, בלי תמיכות של מדינות כאלה או אחרות". עוד הוסיפה: "אין לנו שום כוונה לשבת בממשלת שמאל תחת נתניהו"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

ח"כ איילת שקד מ'ימינה' אומרת הערב (רביעי) כי "אם בממשלה המתגבשת לא יוסכם על החלת ריבונות תוך חודש בלי תנאים אין לה זכות קיום. לממשלה שתקום אין זכות קיום בלי להחיל ריבונות על יהודה ושומרון וביקעת הירדן". לדבריו, "אני קוראת לראש הממשלה, אני בטוחה גם שכך ינהג, שלא יעשה שום הסכם עם כחול-לבן מבלי שיהיה ברור חד משמעית, שאנחנו מחילים ריבונות, בלי ווטו, בלי תמיכות של מדינות כאלה או אחרות".

לדבריה, "אם יש אישור לרוה"מ מהממשל האמריקאי להחיל ריבונות בחודשיים הקרובים, חייבים לעשות את זה עכשיו". עוד הוסיפה כי, "אנחנו יודעים שהממשל האמריקאי רוצה שנעשה את הצעד הזה ואנחנו יודעים שהחלון הזדמנויות לסיפוח הוא בחודש – חודשיים הקרובים. הנשיא טראפ נמצא לפני בחירות, אנחנו לא יודעים מה יהיה אחרי בחירות ובהחלט צריך לנצל את החודש- חודשיים הקרובים כדי להחיל את הריבונות". 

שקד התייחסה למתיחות מול הליכוד ואמרה כי "לאורך השנה וחצי האחרונות התנהלנו כגוש הימין ותמכנו בנתניהו , ההסכמה הייתה שגם אם תהיה ממשלת אחדות המחנה כולו הולך ביחד. כרגע הליכוד מרכז את מירב המאמצים מול כחול לבן ומולנו לא מתנהלים. לפני שהליכוד חותם הסכם עם כחול לבן, הוא צריך קודם לעגן את ההסכמים בתוך הגוש. זו הייתה ההתחייבות של רוה"מ ואני מקווה שיעמוד בזה". 

"לפי מה שאנו שומעים, לתת גם את משרד הבטחון, המשפטים והתקשורת לגוש השמאל, זה תשלום כבד מאוד. במשרד המשפטים , יש המון נושאים חוץ מחקיקה,  כמו מינוי שופטים, ההתיישבות ביהודה ושומרון, זו תהיה פגיעה קשה בכל העבודה שלנו ובכל המאמץ שלנו להסדרת ההתיישבות". היא הוסיפה כי, "אין לנו שום כוונה לשבת בממשלת שמאל תחת נתניהו. ממשלת אחדות צריך שיהיה מקום לימין ולערכים של הימין". 

על היחסים בין נתניהו לבנט אמר כי "ראש הממשלה ושר הבטחון בסה"כ יודעים לעבוד ביחד. היה ויכוח גדול מאוד בתוך הממשלה, מול משרד הבריאות על כמות הבדיקות. רה"מ הכריע בסוגיה הזו ונתן הוראה למשרד הבריאות להגיע ל-30,000 בדיקות ביום. החזרת המשק לפעילות צריך להיות מלווה בעשרות אלפי בדיקות ביום. כמו בסינגפור וטיוואן. למשרד הבטחון יש יכולות אדירות וצריך לרתום את משרד הבטחון. אנחנו במלחמה ובמלחמה צריך לרתום את משרד הבטחון פשוט כי להם  יש את היכולת". 

היא תקפה את המינויים הצפויים בממשלת אחדות, בהם עמיר פרץ ואבי ניסנקורן: "מבחינתנו לתת את משרד הכלכלה ומשרד המשפטים לראשי ההסתדרות- זה לא עובר לנו אידיאולוגית בגרון.  אני כשרת משפטים, הכנתי תקנות שקיפות על ההסתדרות וזה היה צעד חשוב לי , לא יכולתי לחתום כי כבר נכנסנו לבחירות, אוחנה לא יכול לחתום כי זו ממשלת מעבר והשר הבא יצטרך לחתום עליהן. קשה לי להאמין שאם יו"ר ההסתדרות ישב על הכיסא הזה, הוא יחתום על התקנות הללו. זו דוגמא קטנה". 

"אנחנו בימינה, אנשי הימין הליברלי, מתנגדים לכוח המופרז של ההסתדרות , מנסים לצמצם את הכוח הזה, אם השותפים שלנו הם ראשי ההסתדרות והם ישלטו בכאלה משרדים מאוד גדולים , זה יקשה מאוד עלינו ליישם את המדיניות שלנו. התפקוד בממשלת אחדות הרבה יותר קשה ומסובך. לרוב ממשלות אחדות הן ממשלות שיתוק. כשתפקדנו כממשלת ימין , עבדנו מעולה ביחד וקידמנו נושאים בזריזות", דברי שקד. 

כתבות קשורות

"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים - 50 אחוז הנחה לקוראי jdn

4 תגובות

 1. אילת שקד עבר עליה הקלח
  הפילה את הממשלה הימנית בבחירות הראשונות ואין לה זכות טענה
  בהצלחה לא בפוליטיקה
  בפוליטיקה לא לוקחים סיכונים

 2. אילת שקד זכתה בשנים האחרונות לאהדה בלתי רגילה מהציבור אם תדע איך להכנס לפוליטיקה בצורה נכונה יכולה להצליח מאוד לאחרונה עשתה כמה טעויות ויקח כמה שנים עד שהציבור יסלח

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן