מנתוני חקירה אפידמיולוגית עולה כי על פי הנחיות משרד הבריאות האדמו”ר מגור שליט”א אינו נדרש להיכנס לבידוד בעקבות האיבחון החיובי לקורונה של השר ליצמן. השניים נפגשו לפני 12 יום במרחק שמעל 2 מטר וכי הוראות המשרד נשמרו בקפידה

משרד הבריאות הודיע היום (חמישי) מנתוני חקירה אפידמיולוגית עולה כי על פי הנחיות משרד הבריאות כ"ק האדמו”ר מגור שליט”א אינו נדרש להיכנס לבידוד בעקבות האיבחון החיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן. על פי ההודעה, השניים נפגשו (לפני 12 יום) במרחק שמעל 2 מטר וכי הוראות המשרד נשמרו בקפידה.

כזכור, אמש דיווחנו לראשונה כי ליצמן עלה לאחרונה למעונו של מורו ורבו כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א לעדכן בהנחיות של משרד הבריאות עם התפשטות נגיף הקורונה. גומרים בחסידות אמרו ל'חדשות JDN' כי מאחר והאדמו"ר מקפיד על בריאותו הוא נפגש במרחק רב עם השר והפגישה ערכה רק מספק דקות.

עוד נודע ל'חדשות JDN' כי ביום ראשון האחרון עלה שר הבריאות הרב יעקב ליצמן למעונו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בירושלים ושוחח עמו על ענייני השעה ואף קיבל ממנו את ברכת החג. כעת עם תוצאות הבדיקה החיוביות של שר הבריאות ככל הנראה כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א יכנס לבידוד לאחר שנפגש עימו, אם כי טרם ברור באיזה קרבה היו והאם חובת הבידוד תחול על האדמו"ר.

יצוין כי לפני שבועיים בדיוק הגיע שר הבריאות הרב יעקב ליצמן למעונו של כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א לעדכנו על התפשטות נגיף הקורונה והחיוב בסגירת מוסדות החינוך. האדמו"ר לא יצטרך לשהות בבידוד עקב כך שעברו הלילה ארבעה עשר יום בדיוק מפגישתם.

כזכור, שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו הלילה כחולים בקורונה. מלשכתו נמסר כי הם מרגישים טוב, מטופלים כראוי וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. עוד נמסר כי שר הבריאות ליצמן ימשיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

בלשכת שר הבריאות הוסיפו כי, "כפי הנדרש ובהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקירבת השר ליצמן ורעייתו בשבועיים האחרונים. ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא, ערב פסח, בעקבות ההודעה על אבחון חיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן. גם ראש המוסד יוסי כהן שנפגש עם השר ליצמן לפני כמה ימים יכנס לבידוד. משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב יכנס היום לבידוד בעקבות ההודעה על כך שהשר יעקב ליצמן אובחן חיובי לנגיף הקורונה.