עיריית רמת גן דורשת להכריז על חלקים מהעיר כשטח צבאי סגור ולספק לתושבים מזון ותרופות כדי שלא יצאו מביתם. כרמל שאמה הכהן לתושביו: "כמות החולים המאומתים ברמת גן הדביק את זה של בני ברק". ח"כ מרגי: "הצהרותיו שמזכירות תקופות חשוכות בהיסטוריה"

עיריית רמת גן עתרה היום (חמישי) לבג"ץ בטענה כי יש להטיל בידוד באופן מיידי על העיר בני ברק, כך דווח ב'חדשות 13'. לפי הדיווח עיריית רמת גן דורשת להכריז על חלקים מהעיר כשטח צבאי סגור ולספק לתושבים מזון ותרופות כדי שלא יצאו מביתם. כמו כן, ביקשה העירייה לנעול את כל בתי הכנסת בבני ברק.

בפוסט שפרסם ממוקדם יותר היום ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הוא כתב: "מצד אחד מאבקנו הצודק השפיע ונשא פרי בצורת הודעת הממשלה על החלטות חסרות תקדים לעצירת התפשטות הקורונה בבני ברק". שאמה הכהן הוסיף כי "הבוקר כבר עודכנו על גיוס חטיבת מילואים, והתבקשנו הבוקר למצוא לה מיקום לפריסה בתוך העיר שלנו על גבול בני ברק".

"מצד שני צר לי לבשר אבל אחוז הגידול בכמות החולים המאומתים ב-24 שעות האחרונות ברמת גן 23.25% כבר הדביק את זה של בני ברק 23.3%", טען ראש העיר. לדבריו: "העתירה שלנו לבג"צ מוכנה להגשה כבר היום, אך לפני הגשתה מצאתי לנכון אכנס דיון לבחון האם נכון למרות הצעדים הדרמטיים של הממשלה בעניין (שטרם באו לידי ביטוי בשטח אך החלו להראות סימנים לביצועם) עדיין להגישה מיד או לחכות עד יום ראשון בכדי לבחון את השינויים בפועל בשטח וכן כיצד משפיעים צעדי הממשלה על סיכויי העתירה".

"במקביל פניתי לחברי, אברהם רובינשטיין, ראש העיר בני ברק ולאלוף במיל' רוני נומה והצעתי להם את עזרת העיר רמת גן במצב הקשה אליו נקלעו ערב חג הפסח, עזרה גלויה או שקטה לפי העדפתם", כתב שאמה הכהן בפוסט.

בתוך כך, ח"כ יעקב מרגי הגיב לטענותיו של כרמל שאמה הכהן לפיהם הוא תומך במהלכיו נגד היער בני ברק ואמר: "שמעתי שכרמל שאמה החליט שאני תומך בו ובהצהרותיו שמזכירות תקופות מאוד חשוכות בהיסטוריה". מרגי הצהיר: "אז אני כאן להבהיר לך – לא!". הח"כ מש"ס הסביר את דבריו על בני ברק: "בניגוד אליך, אני לא מחפש את אהבת התקשורת ואת דעתי אני אומרת בכנות – היה צריך להחמיר את ההגבלות על בני ברק. בדיוק כפי שהממשלה עשתה ולא בצורה שאתה מציע".

כזכור, אמש פנה עורך הדין גיא אופיר במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בשם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן "בדרישה דחופה להטיל בידוד על העיר בני ברק, בה אחוזי חולי הקורונה בעליה דרמטית, וההדבקה זולגת גם לרמת גן". לטענתו, "מרחפת סכנת מוות על תושבי רמת גן, ודרישתו של ראש העיר נגעה להצלת נפשות רבות".

הוא מציין כי הנתונים שפורסמו ע"י משרד הבריאות מלמדים על המשך המגמה המדאיגה של עלייה חריגה בתחלואה ברמת גן, ועלייה חריגה מאוד בתחלואה בבני ברק, אשר הינה העיר עם אחוזי התחלואה הגבוהים ביותר בישראל. "לאור זאת, דעו, כי מרשתי הורתה לי ללא כל דיחוי לעתור לבג"ץ מחר בבוקר, בעתירה בהולה להורות לכם, מכובדיי, להפעיל כל סמכויות הנתונות לכם לפי דין, ובפרט לפי תקנות לשעת חירום, ובסעיף 20 לפקודת בריאות העם שמסמיך אתכם, ואף מחייב אתכם בנסיבות אלו, להטיל בידוד מיידי של העיר בני ברק".