הבוקר הגיעה לנמל אשדוד אונייה עם מלאי ענק של ביצים מספרד • הביצים צפויות להגיע עוד היום לרשתות המזון כאשר הפריקה נעשית במתכונת מזורזת על ידי צוותים מיוחדים וצי משאיות שהוקצה למשימה • אונייה נוספת צפויה להגיע ביום שלישי הקרוב

אונייה שהגיעה הבוקר (ראשון) לנמל אשדוד הביאה עליה אלפי מכולות קירור עם מיליוני ביצים שצפויות להגיע עוד היום לרשתות השיווק. הביצים הגיעו מספרד וצוות ייעודי בנמל אשדוד הוכן לפרוק אותן באופן מיידי. משרדי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרכזים לוגיסטיים שמטרתם להביא להאצת תהליך פריקת הביצים ושילוחן כך שהגעת הביצים לרשתות השיווק צפויה להיות עוד היום.

אונייה נוספת צפויה להגיע לישראל ביום שלישי הקרוב, ערב החג. זאת בשל המחסור החמור בביצים שנבע עקב הקושי בייבוא על רקע משבר הקורונה. ביום שישי האחרון הורו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על סבסוד לייבוא ביצים מאירופה. האוניות של חברת "בורכרד ליינס" שנרתמו למשימה הסיטו את מסלולן המקורי, כאשר האונייה הראשונה שינתה את סבב ההפלגה, פסחה על נמלים בדרך, והפליגה במהירות גבוהה מהרגיל.

יו"ר נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור, אמרה: "אני רוצה לציין את מסירותם הראויה להערכה של עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל".

לקראת פסח: עשרה מטוסי תובלה אווירית יביאו מיליוני ביצים מאירופה