ראש הממשלה בהודעת גינוי למתקפה חסרת הרסן נגד הציבור החרדי "שהפנים את הסכנה ואת הוראות משרד הבריאות". עוד הוסיף: "מגפת הקורונה לא מבדילה בין חרדים לחילונים, בין ערבים ליהודים. גם אנחנו לא. המלחמה הזאת היא של כולנו"

יומיים לאחר שהחלה המתקפה חסרת הרסן נגד הציבור החרדי, ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (ראשון) הודעת גינוי ומסר כי "אני מגנה בתוקף את ההסתה הפרועה נגד הציבור החרדי, שהפנים את הסכנה ואת הוראות משרד הבריאות. מגפת הקורונה לא מבדילה בין חרדים לחילונים, בין ערבים ליהודים. גם אנחנו לא. המלחמה הזאת היא של כולנו. יחד ננצח אותה. אני מחזק אתכם".

גורם בכיר ביהדות התורה העביר מוקדם יותר בשיחה ל'חדשות JDN' את זעמו על שתיקת נתניהו ואמר כי, "העובדה שנתניהו שותק מול מסע ההסתה וההשמצות נגד הציבור החרדי בימים האחרונים, מלמדת שהעובדה שהוא דחף לסגר בבני ברק והערים החרדיות הנוספות, נועדו לפרוטוקול בועדת החקירה שתקום לאחר המשבר".

בכירים חרדים הסבירו ל'חדשות JDN' כי להערכתם הסיבה שנתניהו בחר לשתוק מול המתקפה משולחת הרסן והשקרית נגד הציבור החרדי, כביכול הוא אינו נשמע להנחיות ובעקבות כך התחלואה במגזר גבוהה, היא התוצאה שבכך השיח נגד התנהלותו במשבר פוחתת וציבור ואולי אף ועדת החקירה שתקום "תאשים" את המגזר החרדי במצב ולא את כשליו בניהול המערכה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס מוקדם יותר היום להתבטאויות הקשות נגד הציבור החרדי בצל התפשטות הקורונה ואמר: ״ביום הזה אני רוצה לצעוק צעקה גדולה כנגד הקולות שאני שומע נגד הציבור החרדי – אנשים אחים אנחנו והערבות ההדדית היא נר לרגלנו. אסור להאשים ציבור זה או אחר בהאשמות שווא על הפצת מחלות ובוודאי שאין לפגוע בציבור שלם בגלל מעשים רעים של יחידים המתרחשים בכל חברה.״

עוד הוסיף הנשיא: "אסור גם להכליל ציבור שלם שרובו ככולו מקפיד על הוראות משרד הבריאות בימים מורכבים אלה של ערב פסח, וחג הפסח". עוד הוסיף כי, "אני רוצה להודות לכלל המנהיגות התורנית שעושים מאמץ לוודא שכל ההכנות לחג הם על פי הנחיות משרד הבריאות", הוסיף. "מי ייתן שנדע בקרוב ימים טובים יותר, של בריאות ושקט. חג פסח בריא, שמח וכשר"" איחל הנשיא..

כזכור, זעם רב התעורר בקרב הציבור החרדי והכללי נגד ערוץ 12 ו"העיתונאית" רינה מצליח שפערה את פיה במהלך פאנל שהתקיים בערוץ במהלך השבת והכלילה את כלל הציבור החרדי באותם עשרות בודדות של פורעים שתוקפים באלימות שוטרים במאה שערים, שאפילו מרבית תושבי השכונה מתנערים מהם.

בדברי הבלע שלה, שנאמרו בשבת כך שאף נציג דתי לא נכח בפאנל בכדי להפריח את דברי השקר, השמיצה בניחוח אנטישמי את מרבית האוכלוסיה החרדית בנוסח שאינו ראוי אפילו להבאתם כאן. מספר משתתפים בפאנל ניסו להעיר כי היא מתייחסת לקומץ של עשרות אנשים כאילו מייצגים ציבור שמונה כמיליון איש, אך ללא הצלחה.

ח"כ ניר ברקת אמר כי "אני רואה את ההסתה והשנאה כלפי המגזר החרדי ומזדעזע. עלינו להימנע מהכללות והכפשות, אסור לנו להעמיד את אחינו בקו האש. מול האתגרים שעברנו כאומה לאורך ההיסטוריה, סוד קיומנו תמיד היו האחדות והערבות ההדדית. בשעת משבר זו עלינו למצוא את כוחנו באחדותנו, ולא להיכנע לאלו שמנסים לסכסך בינינו".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר בראיון ל'גלי צה"ל' כי "צדקתי כשאמרתי בשיחת הועידה המקצועית עם ראש הממשלה נתניהו שהסגר על העיר בני ברק ייצור סטיגמה. אני מצפה כעת מראש הממשלה לגנות באופן תקיף את ההסתה המשתוללת בתקשורת וברחובות". עוד הוסיף כי, "המציאות הזאת ששדרנית בטלויזיה מסיתה בתקשורת שקרים והשמצות שלא היו ולא נבראו, ראויה לכל גינוי. הלוואי שבתל אביב, איפה שרינה מצליח גרה, יצייתו כמו שמצייתים בבני ברק".

ח"כ ישראל אייכלר אמר ביום שישי כי "מה שקורה לאחרונה בתקשורת המסיתה נגד יהודי בני ברק הוא התפרצות של רוע האנטישמיות ודעות חשוכות מימי האפילה. האסון החמור ביותר הוא השימוש בטרמינולוגיה מלחמתית ואלימה בחסות המגיפה. האם היה זה קריטי לכנות את מאמצי הסיוע לעיר בני ברק בשמות קוד של מישטר צבאי ומלחמה באויב נגוע שיש להדביר אותו?"

"מדוע היה נחוץ להשתמש במוטיבים קרביים של כיבוש, סגר, מצור, מבצע, חסימות, מחסומים, חמושים, ועוד ביטויים הלקוחים מזירת הקרב נגד נתינים בשטח כבוש? אין זה דבר של מה בכך. מילים יכולות להרוג. הטרמינולוגיה יוצרת מחשבה, והמחשבה יוצרת מציאות. לא לחינם אנו עדים למחזות המבישים של גדודי צלמי התקשורת, הנשלחים בידי עורכים צמאי דם, עטים על אנשי העיר כעיט העט אל טרפו. וכשהטרף חומק מבין שיניהם, הם מתריסים בבוטות נגד תושבי העיר המבולבלים".

"תושבי העיר רובם ככולם רוצים לחיות ומקבלים בהבנה ובתודה את מאמצי הגופים השונים שבאים לסייע לעיר מפני הנגיף. הקומץ המנסה להתגרות באומות, ולהפר הנחיות משרד הבריאות וגדולי התורה, מספק את התמונות שכל אויב ואורב מחפש בזירת המלחמה. הוא מוציא שם רע לרוב רובו של המגזר החרדי הנאמן למצוות ונשמרתם מאוד לנפשותיכם. לא תעמוד על דם רעיך".

"אילו היו גופי השלטון משרי הממשלה עד אחרון הפקידים, נוקטים בשפה של אחוה וחמלה, על עיר הנתונה בצרה ומצוקה נגע ומחלה, שמא היתה מתקבלת תוצאה אחרת. במקום כיבוש והסגר – מאמצי סיוע. במקום חסימה וחנק – שמירה על בריאות הציבור ומניעת סבל מקשישים ומשפחות. במקום לבא ככובש אל נתינים, בואו כאחים לעזרה בעת צרה. זאת הטרמינולוגיה הנדרשת".

"אני פונה לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים ולכל מי שלב יהודי בקרבו, לשנות את כל המינוחים. להתעשת עוד בטרם תתפשט האיבה בכל הארץ, להורות על שינוי הגישה הכובשת והמתנשאת, עמה באו חלקים מהשוטרים והחיילים (לא כולם) ורבים מכלי התקשורת, ולהציל את הקוסטרופה האנטישמית המאיימת. לא רק על העיר אלא על המדינה כולה. זה מסוכן לא פחות מהנגיף", דברי אייכלר.