צילום: אלעד מלכה

בדרך לאיחוד בין כחול לבן והעבודה: גנץ ופרץ סיכמו על שיתוף פעולה פוליטי

יו״ר כחול לבן ויו״ר העבודה החליטו על שיתוף הפעולה בין הסיעות והמפלגות. בשלב הראשון יקבעו הכללים לעבודה המשותפת ובהמשך יוקמו צוותים להיערכות לקראת מערכות הבחירות. המשמעות: אם יהיה פיצוץ במגעים הקואליציוניים - העבודה לא תכנס לממשלה

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

יו״ר כחול לבן ויו"ר הכנסת, ח״כ בני גנץ ויו״ר מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ החליטו הבוקר על דיאלוג להסדרת שיתוף הפעולה בין הסיעות ובין המפלגות. בהודעה שפרסם גנץ נכתב כי בשלב הראשון יקבעו הכללים לעבודה המשותפת והמתואמת בתוך הכנסת מתוך כוונה לאיחוד בין הסיעות. ובהמשך יוקמו צוותים שיעבדו על שיתוף פעולה פוליטי והיערכות לקראת מערכות בחירות בעתיד.

משמעות מהלך האיחוד בין העבודה לכחול לבן היא שאם יהיה פיצוץ במגעים הקואליציוניים בין גנץ ונתניהו, העבודה לא תכנס לממשלת 61 ולנתניהו לא תהיה ממשלה. בתוך כך, גנץ ופרץ החליטו כי ח״כ אבי ניסנקורן וח״כ איציק שמולי יפעלו במשותף לקידום השיתוף פעולה בין המפלגות ואיחוד לקראת מערכות הבחירות הבאה.

חברת הכנסת מרב מיכאלי הגיבה לכוונת יו"ר מפלגתה לאחד את מפלגת העבודה עם כחול לבן ותקפה את שני חבריה: "כדי לסדר שני תיקים לעמיר פרץ ואיציק שמולי לא זורקים מפלגה של בן גוריון, רבין ופרס. הם בונים על זה שחברות וחברי המפלגה, שרובם הגדול מתנגד למהלך, יעזבו. אני קוראת לכל חברות וחברי מפלגת העבודה להתגייס עכשיו לקרב, להלחם על המפלגה שלנו ולהתנגד למהלך שמשמעותו היא אחת. אין יותר מפלגת העבודה".

מיכאלי הוסיפה: "המורשת של מפלגת העבודה שהתחילה בבן גוריון והמשיכה בדרך רבין נמכרת בשביל ג'ובים לבני גנץ, כדי שהוא יוכל להקים את ממשלת נתניהו המושחתת מכולן. המחנה שלנו ראוי להנהגה טובה וראויה, שעומדת במילתה ונלחמת למען מדינת ישראל".

כזכור, יו"ר העבודה פרץ, הודיע במוצאי שבת ליו״ר מרצ ח״כ ניצן הורוביץ על סיום איחוד מפלגת העבודה ומרצ. עוד נמסר כי מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23.

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ, אמר בתגובה כי "עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון. אני קורא לחברינו בתנועת העבודה – בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין. מרצ תגיש מחר בקשה להתפצל מהעבודה ותוביל שמאל גאה, אידיאולוגי ונאמן לבוחריו".

מוקדם יותר היום פורסם ב'כאן חדשות' כי ח"כ גנץ העביר מסר מאיים לראש הממשלה נתניהו כי במידה ולא יתחום על הסכם בתוך כשעה הוא יקדם חקיקה נגדו כבר היום במליאת הכנסת. ע"פ הדיווח של העיתונאי מיכאל שמש, גנץ דחה את ישיבת נשיאות הכנסת לשעה 13:45 בכדי לאפשר לצוותי המו"מ של הליכוד לנסות להגיע לפשרה מול כחול לבן. מוקדם יותר טענו גורמים בכחול לבן שחלו בשעות האחרונות התפתחויות חיוביות במשא ומתן עם הליכוד, בעיקר בנושא מינוי שופטים.

גורמים במפלגתו של בני גנץ שצוטטו ב'כאן חדשות' טוענים כי בליכוד הראו נכונות להתפשר, והדבר מגדיל את הסיכוי לחתום על הסכם עוד לפני חג הפסח. במפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו טוענים שבנושא החלת הריבונות טרם הושגה פריצת הדרך המיוחלת, שעליה הם לא מתכוונים להתפשר.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הגיב לפרסום בציוץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי, "האיום של גנץ על רה״מ בקידום חקיקה אישית ורטרואקטיבית נגדו מזכירה לי קצת סרטי מאפיה. אם ככה הוא חושב לנהל את הדמוקרטיה שלנו מוטב שיחשוב שוב ושיחזור בו מיד מהסגנון המכוער הזה, אני קורא לרה״מ לא להיכנע ולעמוד על העקרונות הימניים שלנו. בני, ככה לא מייצרים אחדות, ככה מסיתים ומפלגים".

גורם בכיר בליכוד אמר הבוקר ל'חדשות JDN' כי "נותר לנו לסכם רק את עניין הריבונות, אנחנו מוכנים לחתימה, מחכים להם". על פי הדיווח של העיתונאית דפנה ליאל מ'חדשות 12', שתי המפלגות נמצאות כרגע בשלב חילופי הטיוטות הסופיות. בליכוד טוענים שבכך הם העבירו את ההצעה האחרונה והכדור נמצא במגרש של כחול לבן. גורם במפלגתו של גנץ סיפר שיש עם הליכוד "הבנות עקרוניות בכל הסוגיות המרכזיות". עם זאת אותו גורם הדגיש: "לא ויתרנו על עצמאות מערכת המשפט".

2 תגובות

פרץ מוכר את מפלגת העבודה בשביל לקבל את הנשיאות

העבודה ז"ל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן