אבל בעולם התורה: ראש הישיבה הגאון רבי משה גרין זצ"ל

הגאון זצ''ל היה אחד מזקני ראשי הישיבות בגולה וראש ישיבה דמאנסי. תלמידיו מספרים ל'חדשות JDN' על עומק עיונו הגדול והשקיעות בלימוד שלו שלא היה ניתן להוזיזו מהספר שהיה פתוח לפניו. לפני כשבועיים נדבק בקורונה ומצבו התדרדר

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

נִשְׁבָּה אֲרוֹן הַקֹּדֶשׁ: ממונסי שבארצות הברית מגיעה הבשורה הקשה והמרה על פטירתו של אחד מזקני ראשי הישיבות בגולה וראש ישיבה דמאנסי מרן הגאון רבי משה גרין זצ"ל אשר הלך לעולמו בשעה האחרונה זאת לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והוא בשנת השמונים ושש לחייו.

מרן הגאון רבי משה גרין זצ"ל היה אדם גדול מאוד והוא היה נודע בגודל בהירותו ועומק עיונו בכל מקצועות התורה, אלפים אלפים היו משחרים לפתחו ומתדפקים על דלתותיו בכדי לשמוע ממנו דעת תורה זו הלכה, ראש הישיבה זצ"ל היה אדם עניו ושפל ברך כאשר כל ימיו הוא היה בורח מן הכבוד כמטווחי קשת.

הגאון רבי משה גרין זצ"ל שימש בתחילה כראש ישיבה בשיכון סקווירא ולאחר מכן פתח את 'ישיבה דמאנסי' שם עמד בראשה והרביץ תורה במסירות נפש למאות ולאלפים. עם השנים נחלש ראש הישיבה ובכל זאת הוא המשיך לעמוד בראשות הישיבה למרות הקושי שבדבר, כשהוא מוסר נפשו ממש עבור התלמידים שהחשיב וחיבב אותם כבניו ממש. למרות מצבו הרפואי במשך שנים רבות הוא לחם בעוז את מלחמתה של תורה ללא חת ומורא, שקיעותו בלימוד היייתה לשם דבר כשכל רואיו היו עומדים נפעמים מן המחזה.

תלמידיו מספרים ל'חדשות JDN' על עומק עיונו הגדול ועל השקיעות בלימוד שלו שלא היה ניתן להוזיזו מהספר שהיה פתוח לפניו, מידי יום הוא היה לומד בחברותא קבועה עם כ"ק האדמו"ר מזוויעהל ארה"ב חתנו של כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א ונכדו של בעל ה'ישועות משה' מויזניץ זיע"א כשהוא לא מוותר אף פעם על הקביעות הזו גם במצבים קשים ביותר.

לפני כשבועיים נדבק הגאון רבי משה גרין זצ"ל בנגיף הקורונה ההולך ומתפשט בארץ ובעולם כולו ומצבו התדרדר אט אט, בסוף השבוע האחרון מצבו החמיר ואלפי תלמידיו בארץ ובעולם קרעו שערי שמים לרפואתו, אך בשעה האחרונה נגזרה הגזירה וראש הישיבה הנערץ השיב את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של אלפי תלמידיו שנלקח מעמם אביהם הרוחני. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.

2 תגובות

BDE

לפי ויקיפדיה האידישאית נחשב הגר"מ כל ימיו כאחד הרבנים בחסידות סקווירא.
מעניין אם מדובר היה בקשרי ידידות גרידא [כהגר"ח ברים והגר"א שכטר שכיהנו אף הם בראשות ישיבת סקווירא], או ברמה של שייכות קהילתית.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן