ראש ממשלת בריטניה החולה בקורונה הובהל הערב לטיפול נמרץ בשל החמרה שחלה במצבו. שר החוץ דומיניק ראאב ישמש כממלא מקומו של ג'ונסון. מלשכתו של ג'ונסון נמסר: "הוא נמצא בהכרה, הוא זה שהעביר את הסמכויות לראב"

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, שחלה בקורונה, הועבר הערב (שני) למחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים בלונדון, לאחר שמצבו התדרדר במרכז הרפואי אליו פונה אמש – כך מסרה לשכתו של ג'ונסון. גורם בלשכתו אמר שהוא נמצא בהכרה וכרגע לא נעזר במכונת הנשמה. ב"טיימס" דיווחו שאחר הצהריים ג'ונסון סבל מקשיי נשימה וקיבל טיפול בחמצן.

בהודעה שפרסם משרדו של ג'ונסון נכתב כי מצבו התדרדר משמעותית היום אחר הצהריים, ובהמלצת צוות הרופאים המטפל בו, הוא הועבר להמשך טיפול רפואי במחלקה לטיפול נמרץ. ג'ונסון סובל מחום כבד מאז אובחן לפני 11 ימים, וכן משיעול ומתסמינים נוספים של נגיף הקורונה. שר החוץ של בריטניה, דומיניק ראב ישמש כממלא מקומו של ג'ונסון מהערב, וסמכויותיו של ראש הממשלה הועברו כעת אליו.

"במהלך אחר הצהריים מצבו של ראש הממשלה החמיר, ובעצת הצוות הרפואי שלו הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים", נמסר בהודעה מטעם דאוניג 10. בלשכה אמרו שראש הממשלה ביקש משר החוץ דומיניק ראב להחליף אותו היכן שנדרש. "הוא מקבל טיפול מצוין, ומודה לצוותים הרפואיים על מסירותם", נמסר בהודעה מטעמו של ג'ונסון.

כזכור, ג׳ונסון פונה אמש לבית חולים לטובת בדיקות רפואיות, לאחר שחווה סימפטומים של נגיף הקורונה שבו אובחן לפני כעשרה ימים. גורם בדאונינג 10 אמר כי מדובר באמצעי זהירות כחלק מהטיפול שמקבל ג'ונסון מאז אובחן כחולה. מוקדם יותר היום עוד נמסר מטעמו של ראש ממשלת בריטניה כי הוא "מרגיש טוב", וצפוי לחזור למשרדו בתוך זמן קצר. זאת, לאחר שג'ונסון הודה שאושפז בראשון בלילה.

כאמור, ג'ונסון אובחן לפני כעשרה ימים בנגיף. בציוץ בטוויטר הוא פנה לאזרחים וסיפר כי התחיל לפתח את סימפטומי המחלה ביממה האחרונה, ולכן נבדק. "הכנסתי את עצמי לבידוד, אך אמשיך להוביל את המאבק בווירוס", אמר. שר הבריאות הבריטי נדבק גם הוא בנגיף. הוא נמצא בבידוד ביתי ומראה סימפטומים קלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו איחל לעמיתו הבריטי החלמה מהירה. "בשם כל תושבי ישראל, אני מאחל לך החלמה מהירה ושלמה", כתב בחשבון הטוויטר שלו.