בבית החולים דרשו ממשרד הבריאות מוניטורים נוספים, אך קיבלו ציוד לא מתאים הודיעו בתגובה כי לא יוכלו לקבל עוד מונשמים. מנהל בית החולים איכילוב: "תעבירו אלינו מונשמים. איכילוב ערוך ומוכן לקבלתם באופן מיידי למען בריאות אחינו, תושבי בני ברק"

בית החולים מעייני הישועה בבני ברק הודיע היום (שלישי) למשרד הבריאות, כי לא יוכל יותר לקבל חולים מונשמים לבית החולים. לפי דיווח ב'ווינט', הסיבה שבמעייני הישועה לא יוכלו לקבל מונשמים היא עקב מחסור במוניטורים, בבית החולים דרשו מכשירים לניטור חולים מונשמים ממשרד הבריאות, אולם זה שלח ציוד לא מתאים. כרגע מאושפזים בבית החולים 12 חולים מונשמים, לאחר ששלושה נגמלו ממכונות ההנשמה. טרם נמסרה תגובה ממשרד הבריאות.

מנהל בית החולים איכילוב בתל אביב, פרופ' רוני גמזו, קרא למשרד הבריאות ולמנהל מעייני הישועה פרופ' מוטי רביד: "תעבירו אלינו מונשמים. איכילוב ערוך ומוכן לקבלתם באופן מיידי למען בריאות אחינו, תושבי בני ברק".

הוועדה להתמודדות עם נגיף הקורונה שהציגה היום את מסקנות הביניים שלה כתבה כי "בתחום מכונות ההנשמה נמסרו לוועדה נתונים סותרים, אך התמונה הברורה היא שמאז ה-20.1 עלה מספר מכונות ההנשמה בישראל בשיעור נמוך, הרחוק ממה שנזדקק לו בתרחישים מחמירים. מדיוני הוועדה ומשיחות לא רשמיות עולה כי ההתמקדות במספרן של מכונות ההנשמה מטעה. ליכולת להנשים חולה יש מרכיבים נוספים, ובהם צוותים המוכשרים לעשות זאת, או מערכות חמצן היכולות לשאת במעמסה".

בעניין בני ברק נכתב: "בני ברק צריכה לעמוד במרכזו של מאמץ לאומי, מרוכז על ידי פרוייקטור מיוחד בדרג האופרטיבי העליון שיעמוד בקשר רציף עם גורמי העיריה. יש לשים לב גם לאספקטים חברתיים ותקשורתיים של המצב, שבו חלקים מסויימים בחברה הישראלית יחזרו לחיים תקינים ככל האפשר".

עוד נכתב בעניין זה: "בעוד האוכלוסייה החרדית סגורה ונתמכת על ידי סיוע צבאי. הציבור החרדי נפגע בצדק ממה שנראה בעיניו כהצגתו כ"מרעילי בארות" בתקשורת הכללית; יש להקדיש מחשבה ומאמצים להסברה הראויה של המצב העתידי, כדי למנוע פצעים שיהיה קשה לאחות אחר כך", לשון הדו"ח.