אשכנזי סייר בבני ברק: "הבטחתי לכוחות בעיר שאפעל לכל סיוע שיתבקש"

יו״ר ועדת החוץ והביטחון ערך הבוקר סיור בעיר בני ברק בליווי אלוף (מיל׳) רוני נומה וראש עיריית בני ברק: "מדובר בפעולות שהצבא לא נדרש להן מעולם, זה לחלוטין ייחודי ומרגש לראות את החיילים שעושים עבודת קודש. חג שמח לתושבי בני ברק"

יו״ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ גבי אשכנזי ערך הבוקר סיור בעיר בני ברק בליווי אלוף (במיל׳) רוני נומה וראש עיריית בני ברק. אשכנזי נפגש עם ראש העיר אברהם רובינשטיין שיצא הבוקר מהבידוד שהציג בפניו את תמונת המצב בעיר.

בהמשך, ביקר אשכנזי בחמ״ל של עיריית בני ברק שם קיבל סקירה מאלוף (מיל׳) נומה על פעילות כוחות הביטחון בעיר, על מערך השליטה והבקרה ועל התיאום של משרדי הממשלה עם גורמי צה״ל והמשטרה. לאחר מכן ביקר במרכז הלוגיסטי שהקים פיקוד העורף בפאתי בני ברק, שם הציג בפניו מפקד אוגדה 98, תא״ל ירון פינקלמן את מערך חלוקת המזון שיספק לתושבי כ-1,000 טון של מוצרים לפסח ביממה הקרובה.

בפוסט בפייסבוק כתב אשכנזי כי "ביקרתי הבוקר בעיר בני ברק, המתמודדת עם ההשלכות הרחבות של נגיף הקורונה. שמחתי לשמוע על המהלכים שמתבצעים בעיר ועל הסיוע של כוחות הביטחון, פיקוד העורף, המדינה וגורמים רבים נוספים למען התושבים".

"במהלך הביקור נפגשתי עם ראש העיר אברהם רובינשטיין שיצא הבוקר מהבידוד, שמעתי ממנו על המצב בעיר והודיתי לו על המנהיגות האמיצה שגילה בכך שגייס את האלוף רוני נומה לסייע לו בהתמודדות עם המצב. אמרתי לראש העיר שבתקופה הקרובה תידרש סבלנות של התושבים, בבני ברק בפרט ובארץ בכלל, כדי שבהמשך יהיה ניתן לחזור לשגרה מדורגת".

"לאחר מכן הגעתי לחמ״ל העירוני של בני ברק, שם פגשתי את האלוף במילואים רוני נומה (שהיה עוזרי כרמטכ״ל). נומה הציג בפניי את הפעילות המדהימה שמבצעים בעיר, סיפר על מערך השליטה והבקרה וכן על תיאום משרדי הממשלה עם גורמי צה״ל והמשטרה".

"בהמשך הגעתי למרכז הלוגיסטי שהקים פיקוד העורף של צה״ל בפאתי בני ברק, שם הציג בפניי מפקד אוגדה 98, תא״ל ירון פינקלמן את היקף הפעילות: עד מחר יוכנסו לבתים של התושבים כ-1,000 טון של מזון ומוצרים לפסח באמצעות 300 רכבים צבאיים וחיילים. מפקד האוגדה ומח״ט הצנחנים, אל״ם יובל גז, סיפרו לי כי החיילים מתרגשים מאוד לבצע את המשימה שהוטלה עליהם והם מרגישים גאווה ושליחות. עד עתה לא נרשמו אירועים חריגים והם מתקבלים במאור פנים ברחבי העיר".

"מדובר בפעולות שהצבא לא נדרש להן מעולם, זה לחלוטין ייחודי ומרגש לראות את החיילים שעושים עבודת קודש. אין ספק שזוהי שעה של הסרת החומות וקירוב לבבות. הבטחתי לכוחות הפועלים בעיר שאפעל לכל סיוע שיתבקש. זה הזמן לחזק ולחבק מרחוק. נעבור את זה יחד. חג שמח לתושבי בני ברק ולכל תושבי מדינת ישראל", דברי אשכנזי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו