ערב חג הפסח תש"פ בקרב יהודי מוסקבה • תיעוד

החמץ של יהודי רוסיה, נמכר ע"י רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, בחצר ביתו בשכונת "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה • איגרות ברכה רבות לכבוד חג הפסח, נשלחות אל לשכתו של הרב הראשי שליט"א, בהם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יו"ר מועצת הפדרציה הרוסית, יו"ר ה'דומא' הרוסית, ראש עיריית מוסקבה, מושלי מחוזות ועוד רבים.

בשעה זו מסתיים פרויקט מושקע ומיוחד בבירת רוסיה, לאספקת מצות לכל דיכפין הישר אל הבתים, עקב ההסגר שהוכרז ע"י נשיא רוסיה פוטין.

ארגון ביקור חולים במוסקבה, משגר מזון לכל סעודות החג, לחולי הקורונה המאושפזים בבתים או בבתי רפואה.

ולראשונה לאחר למעלה מעשרים שנה, לא ייערכו השנה סדרים ציבורים, וכל בתי הכנסיות ועשרות בתי חב"ד – סגורים בפקודת הרב הראשי. בתפילה לגאולה הקרובה ולבניין ציון וירושלים.


איגרות ברכה רבות לכבוד חג הפסח, שנשלחו אל לשכתו של הרב הראשי שליט"א

תרגום המכתב:
אל: יהודי רוסיה
הנני מברך אתכם לרגל חג הפסח.
חג עתיק ימים זה מזכיר לבני הדת היהודית את המאורעות הגורליים בהיסטוריה התנ"כית, את השגת החירות והכבוד העצמי.
חשוב הוא שיהודי רוסיה שומרים מכל משמר על מסורת אבותיהם ועל ירושתם, מעבירים אותן מדור לדור, כשהם נאמנים לערכים הרוחניים הבלתי מעורערים, לאידיאלים של הטוב והצדק, ונוטלים חלק פעיל ביותר בפעילות המבורכת של המוסדות הדתיים, בחיים הציבוריים ובחיי התרבות של ארצנו.
ועליי להבליט במיוחד, ללא שום ספק, גם את התרומה הניכרת של הקהילה היהודית לפיתוח הרב-שיח בין עמים שונים ודתות שונות בארצנו, לחיזוק ידידות הנצח של עמי רוסיה.
אני מאחל לכם שלום ואושר, רווחה ושגשוג.
ושוב – חג שמח לכם!
ולדימיר פוטין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן