ראש הממשלה התקשר ליו"ר כחול לבן ואיחל לו חג שמח: "שניהם דיברו על הצורך בממשלת חירום לאומית לטובת עם ישראל בעת הזו", נמסר בהודעה משותפת. נתניהו בראיון: "לצערי יש נושאים שהשותפים הפוטנציאליים שלנו מתקשים לכבד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לפני זמן קצר (רביעי) ליו"ר כחול לבן ויו"ר הכנסת ח"כ בני גנץ ואיחל לו חג שמח. בהודעה משותפת לליכוד וכחול לבן נמסר כי "שניהם דיברו על הצורך בממשלת חירום לאומית לטובת עם ישראל בעת הזו. כמו כן, השניים סיכמו להמשיך את ההידברות בינהם בצאת החג". עוד נמסר כי "השניים מאחלים חג שמח לכלל אזרחי ישראל".

מוקדם יותר אמר נתניהו בראיון ל'רדיו 103' כי "אני מקווה שתקום מממשלת אחדות, ואין סיבה שלא. לצערי יש נושאים שהשותפים הפוטנציאליים שלנו מתקשים לכבד אותם למרות מה שהם אומרים, אבל אני לא רוצה להיכנס לזה. אנחנו צריכים לפעול כרגע כדי להקים ממשלת חירום, אני נחוש לעשות את זה, לא ויתרתי על כך".

בראיון לדידי הררי הוסיף כי, "צריך לעשות את הדבר המתבקש של שוויון. זו ממשלה פריטטית. הכל בעצם שוויוני, נעשה בהסכמה הדדית, זולת נושא הריבונות, שמראש הגדרתי שהוא חשוב לי ושאני מתכוון לעמוד עליו. אני חושב שאפשר וצריך להגיע להבנה".

מוקדם יותר היום החליפו הצדדים האשמות כשגנץ כתב בפייסבוק כי "המשא ומתן ביננו לבין הליכוד להקמת ממשלת חירום לאומית כמעט והושלם בהצלחה השבוע. אף צד לא קיבל את כל דרישותיו, גם לא אנחנו. אבל כל צד קיבל את הדברים ההכרחיים עבורו בכדי שנוכל לשרת את אזרחי ישראל נאמנה בתקופה שלפנינו".

"היינו קרובים מאוד לברך על המוגמר, ואז הגיעו נתניהו ואנשיו עם דרישה לפגוע בעבודה התקינה של הוועדה לבחירת שופטים בניגוד למה שכבר סוכם. הודענו להם שאנו חפצים בהקמת ממשלת חירום לאומית – אבל לא בכל מחיר. איחוד כוחות בשעת משבר הוא חשוב – אבל דווקא בשעות כאלו, שמירה על הדמוקרטיה ושלטון החוק למען עתיד ישראל, חשובה קריטית".

בליכוד מיהרו להגיב ומסרו כי "מהרגע הראשון הוסכם כי ממשלת האחדות השיוויונית תקום על שני קווי יסוד ברורים: קבלת החלטות משותפת בכל הנושאים וקידום החלת הריבונות. לצערנו ברגע האחרון כחול לבן היא שחזרה בה מהסכמות אלו, שהן בסיס הכרחי לכל ממשלה שיוויונית. ברגע שכחול לבן תחזור להסכמות המקוריות ניתן יהיה להשלים את ההסכם ולהקים ממשלת אחדות. ספינים תקשורתיים כוזבים של כחול לבן אינם מקרבים את האחדות אלא מרחיקים אותה".