בחור חרדי תושב ירושלים בן 37, בעל מוגבלות נפשית, נעצר הבוקר באלימות בירושלים בטענה ל"תקיפת שוטרים", למרות זעקותיו וצעקות השכנים כי הוא פגוע נפש, כשאחד השוטרים אף מרים נשקו. תגובת המשטרה: "ניסיון הפסול להכפיש את השוטרים"

שוב מעצר ברוטלי ואלים של משטרת ישראל: בחור חרדי (מושי) תושב ירושלים בן 37, בעל מוגבלות נפשית, נעצר הבוקר ברחוב גרוסברג בעיר, בטענה ל"תקיפת שוטרים". מתיעוד שהגיע לידי "חדשות JDN' עולה כי הוא נעצר תוך כדי הפעל אלימות של השוטרים, למרות זעקותיו, וכן צעקות השכנים המכירים אותו כי הוא פגוע נפש. באחד התיעודים נראה שוטר מרים את נשקו.

לאחר המעצר הוא הוחזק במשך שעות ממשוכות במעצר המגרש הרוסים למרות שהוא מחזיק תעודת נכות 100% וניכר עליו שאינו אדם רגיל (גילוי נאות: כותב השורות מכיר אותו באפון אישי), עד שהוריו הביאו לתחנת המשטרה מסמך רשמי המאבחן אותו כחולה נפש. לפני זמן קצר שוחרר בעקבות התערבותם של העסקים הרב שמעון שישא ושמעון בלוי.


תיעוד נוסף מהאירוע בו נראה שוטר מרים את נשקו.

בלוי, עסקן בחסידות סלונים ומכרו של הצעיר, אמר בשיחה ל'חדשות JDN' כי "המשטרה ממשיכה בהתנהגות החסרת רסן ומעצורים, ולא הייתה מוכנה לשחרר את הבחור על אף שקיבלו את תעודת הנכה שבה כתוב שהוא זקוק למלווה. אף אחד במשטרה לא היה מוכן לדבר ולענות להורים השבורים".

עוד הוא מוסיף ותקף: "דמינו אינו הפקר, אנו שוכרים את טובי עו"ד ע"מ שכל מי שהיה מעורב במקרה זה ייחקר במח"ש". הוא מגדיר את המקרה כ"יענקי רוזנברג" ולדבריו, "בקהילה דנים עכשיו לצאת במחאה חוקית ולזעוק את זעקתו של מושי המסכן ונעצור את מקרה יענקי רוזנברג 3. מקווה מאוד ששליחי הציבור שלנו בכנסת יתערבו מיידית במקרה הכאוב הזה".

יצוין שהרקע להגעת השוטרים למקום הוא מניין לא חוקי ומסכן את בריאות הציבור שהתקיים במקום, אך על פי עדי ראייה מושי שגר בסמיכות הגיע למקום בעקבות המהומה שנוצרה והחל לצעוק על השוטרים, אז הפך ליעד ונעצר באלימות למרות מגבולתיו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו על הניסיון הפסול להכפיש את שוטרי ישראל המבצעים את תפקידם כחוק למען שלומו ובריאותו של הציבור תוך הצגת תמונה מעוותת וחד צדדית. בפעילות אכיפה של השוטרים לפני זמן קצר בירושלים בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על התקהלות אסורה, איתרו השוטרים מקווה ובית תפילה מאולתר שפעל בניגוד להנחיות ובו מספר רב של אנשים".

"כשהגיעו השוטרים למקום החלו חשודים להימלט מהמקום ובמהלך ניסיון לעכב אחד מהם לרישום דו״ח בגין הפרת הצו, הוא החל לצעוק, להתפרע ואף תקף באגרוף ושרט את אחד השוטרים, מה שהוביל לפציעתו. לאחר מעצרו של החשוד בגין תקיפת שוטרים והבאתו לתחנה, הוברר כי הוא בעל מוגבלות ולכן הוא שוחרר".

"במקום להלין על שוטרים המבצעים את תפקידם במסירות והקרבה כחוק, ראוי היה לגנות את הפרת החוק ההמונית והבוטה, את הבריחה מהמקום של חשודים רבים, כל תקיפה של שוטרים באשר היא וכל הפרה של צו בריאות העם והתקנות לשעת חירום המסכנים את שלום הציבור ובריאותו", לשון התגובה.