עורך דין גיא לפבר על הליכי פשיטת רגל ופירוק חברה

מה צריך לעשות כדי להכריז על פשיטת רגל?

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

כאשר אדם או בעל עסק לא יכול כבר לעמוד בהוצאותיו, אין לו יכולת לשלם את החובות שלו, ניתן לבקש מבית המשפט להכריז עליו או על העסק שלו כפושט רגל. ההליך יוביל למצב של כינוס נכסי החייב והכספים שהצטברו יחולקו בין הנושים שלהם הוא חייב כסף, כל אחד בהתאם לסכום היחסי שהוא חייב לו.

עם חלק מהנושים ניתן יהיה להגיע להסדר החזרה נוח וטוב עבור החייב ואילו ניתן במקרים מיוחדים גם לבקש צו הפטר מבית המשפט כדי לפטור את האדם מחובותיו. כמובן שפשיטת רגל מביאה עמה גם הגבלות שונות על פעילותו העתידית של החייב אך נועדה בסופו של דבר לתת לאנשים הזדמנות נוספת לחיות ולצאת מהמצב הכלכלי הלא נעים אליו הם נכנסו.

איך אנשים מגיעים למצב של פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא מצב שבו יש הרבה יותר הוצאות מהכנסות ואדם כבר אינו יכול לעמוד בהוצאותיו. מסביר עו״ד גיא לפבר. במקרים רבים מדובר על תוצאה של התנהלות כלכלית לקויה של בעל העסק, במיוחד בהיבטים הכלכליים והחלטות כלכליות הקשורות לעסק. בעלי עסקים נוטים להיכנס לסחרור חובות וההוצאות שלהם הולכות וגדלות, הן לא מצליחים להשתלט עליהם והמצב שנוצר הוא שבעל העסק צריך להכריז על פשיטת רגל.

מה צריך לעשות כדי להכריז על פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל עובר דרך עו"ד ובאמצעותו מגישים לבית המשפט בקשה לפשיטת רגל עם כל המסמכים הנדרשים. לאחר מכן מתחיל התהליך שבו בית המשפט פועל כדי לבדוק האם לאפשר פשיטת רגל, כיצד לחלק את נכסי החייב בין הנושים והאם להעניק לחייב צו הפטר.

מה קורה במהלך תהליך פשיטת הרגל והדיונים בבית המשפט?

לאחר הגשת הבקשה לבית המשפט הוא בוחן את התיק. בית המשפט מבצע כינוס נכסים על החייב ולאחר מכן מגיעים אל הליך ההסדר והפשרה מול הנושים. בהליך זה בית המשפט מנסה לתווך פשרה והסדר מול הנושים השונים בנוגע לסדר על החזר החובות בתשלום חודשי שבו יוכל לעמוד החייב או לחילופין כיסוי נכסי החייב לתשלום החובות במידה ויש נכסים כאלה. הדיונים ייעשו במעמד החייב, הנושה וכונס הנכסים שהוצב לאותו מקרה.

לאחר תהליך ההסדר מול הנושים כונס הנכסים יבצע חקירה מעמיקה ומקיפה על החייב, על נכסיו ולעתים גם בקרב משפחתו וקרוביו. לבסוף הדיון הסופי בו בית המשפט מחליט האם להכריז על החייב כפושט רגל, מקריא את ההסדרים מול הנושים ובמידה ויש גם צו הפטר הוא מציג אותו. בית המשפט גם יכול להחליט לדחות את הבקשה לפשיטת רגל על מנת לאפשר זמן נוסף בין הצדדים להגיע להסדר או לדחות לגמרי את הבקשה אם חשב שנכנס אל הליך כדי בכוונה כדי לנצלו לרעה.

בכל מקרה, מומלץ לבצע את ההליך כולו בליווי עורך דין מקצועי המתמחה בתחום, על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבורכם בכל סיטואציה אליה נקלעתם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן