ציונו של כ''ק האדמו''ר מקאליב זיע''א בהר המנוחות

בעקבות המצב: האדמו"ר מקאליב יעלה לציון סבו ללא החסידים

ל'חדשות JDN' נודע כי בשל כך ארגנו בחסידות שמעמד התפילה יועבר בשידור חי לקהל חסידי ואוהדי זכרו של כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א. לפני כחודש במלאות י"א חודש לפטירת כ"ק האדמו"ר מקאליב עלו מניין מצומצם של חסידים בראשות נכדו האדמו"ר שליט"א

במלאות י"ב חודש להסתלקותו לשמי מרום של כ"ק מרן האדמו"ר מקאליב זיע"א, יעלה מחר (שישי) נכדו כ"ק האדמו"ר מקאליב שליט"א לציון בהר המנוחות כשהוא לבדו ללא השתתפות החסידים, זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות עם התפשטותה המסוכנות של נגיף הקורונה.

ל'חדשות JDN' נודע כי בשל כך ארגנו בחסידות שמעמד התפילה יועבר בשידור חי לקהל חסידי ואוהדי זכרו של כ"ק האדמו"ר מקאליב זיע"א, שחפצו בכל מאודם לעלות ולהתפלל בציון הקדוש בתפילה למען הכלל, אך בשל ההנחיות של משרד הבריאות הדבר נמנע מהם.

על פי בקשת כ"ק האדמו"ר מקאליב שליט"א, כל אחד ואחד ממוקירי זכרו של כ"ק האדמו"ר זיע"א, ידליק נר בביתו לעילוי נשמתו הטהורה של האדמו"ר הרה"צ ר' מנחם מנדל בן יחיאל יהודה זיע"א, וילמד קטע מהספרים הקדושים שחיבר.

לפני כחודש במלאות י"א חודש לפטירת כ"ק האדמו"ר מקאליב עלו מניין מצומצם של חסידים בראשות נכדו כ"ק האדמו"ר שליט"א אל הציון הקדוש בהר המנוחות. המעמד התקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות שעה שעדיין התירו קיום מנין מצומצם בשטח פתוח. בתחילה התכוננו בחסידות למעמד גדול של רבים ממוקירי זכרו של הרבי זיע"א, אולם בשל המגיפה שהתפרצה נאלצו ההמונים שביקשו להשתתף להישאר בביתם.

המוני חסידי ואוהדי בית קאליב בכל אתר ואתר ציינו באותו יום י"א חודש לפטירתו של הרבי זיע"א בביתם והקשיבו להקלטה טלפונית של הדברים הנשגבים והמרוממים בהתחזקות בדרך כ"ק האדמו"ר זיע"א של אהבת ישראל וקבלת עול מלכות שמים ומקום זיכרון לקדושים הי"ד שנרצחו בשואה.

במעמד עורר הרבי שליט"א על הצורך לקבל על עצמנו עול מלכות שמים בקול רם בעת הזו, כפי שחינך ולימד אותנו כ"ק האדמו"ר זיע"א: 'כפי שנהג הרבי בכל עת לקבל עול מלכות שמים ברוב עם. עתה בעקבות המחלה הנוראה יעשה זאת כל אחד עם בני ביתו ואם אפשר גם השכנים שיצטרפו מביתם לקריאה של 'שמע ישראל ד' אלוקינו ד' אחד'.

במעמד התפילה בציון העתירו המתפללים על כל עם ישראל שסובל קשות מן המגיפה הנוראה. הרבי הזכיר את חסידי ואוהדי בית קאליב בחו"ל שחלקם לקו במחלה הקשה ואחדים מהם מאושפזים במצב קשה ר"ל בבתי הרפואה. עוד ציין כי סגולה גדולה לתרום לצדקה 'קמחא דפסחא' כסגולה להינצל מכל פגע רע.

לאחר סדר אמירת התהילים ביקש הרבי שבאמירת הקדיש יכוונו לזכרם של ששת המיליונים הקדושים שנעקדו על קידוש ד' בשואה, כפי שנהג הרבי בחייו לכוון באמירת הקדיש לזכרם הטהור. בסיום אמירת סדר התהילים והקדיש התקיים סדר אמירת תפילת פיטום הקטורת להצלת עם ישראל בארץ ישראל ובחו"ל מן המגיפה הנוראה, כמבואר בזוהר הקודש שהוא מסוגל מאוד להציל מן המגיפה כפי שמצאנו באהרון הכהן שהציל את ישראל מן המגיפה במחתה עם הקטורת.

2 תגובות

הוא נכד שלו ?

הוא לא נכד אמיתי שלו. הרבי זצל אימץ שני בנות ואחת מהן היא אשת הרב מיכאל רוזנברג מבית שמש וגם חמותו של האברך שהיה מקורב לסבו ולכן הוא ייעד אותו לממלא מקומו.
יש לציין כי הרבי הוא לא הנכד הגדול של האדמור וכי יש לו גיס גדול ממנו נשוי לאחות הגדולה של אשתו של הרבי.
על פי השמועות לרבי זצל לא היו ילדים אחר ההתעללות הקשה של מנגלה שהפך אותו למיוסר ומדוכא ביסורים כל חייו והשמועות מספרות על התעללויות נוראיות שהתעללו הנאצים ברבי זצל
שיהיה מליץ יושר על עם ישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן