השר סמוטריץ' פנה לשר האוצר משה כחלון בבקשה לרתום את המגזר הציבורי לנשיאה בנטל במשבר הקורונה. במכתבו הדגיש השר סמוטריץ' כי הויתור על תשלומים של ביגוד והבראה הינו מדתי, בעל תועלת תזרימית מיידית, ועדיף על החלופות השונות שיכללו פיטורין, קיצוצים והעלאת מיסים

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' פנה הערב (ראשון) לשר האוצר משה כחלון בבקשה לרתום את המגזר הציבורי לנשיאה בנטל במשבר הקורונה. במכתבו הדגיש השר סמוטריץ' כי הויתור על תשלומים של ביגוד והבראה הינו מדתי, בעל תועלת תזרימית מיידית, ועדיף על החלופות השונות שיכללו פיטורין, קיצוצים והעלאת מיסים.

במכתבו כותב השר סמוטריץ': "אתגר הקרונה מהווה נטל כלכלי כבד מנשוא, כידוע המגזר הפרטי נושא בעיקרו של הנטל. לענ"ד, נכון, לעת הזאת, לחשוב על תרומת המגזר הציבורי לאיזון הגרעון בכלים העומדים לרשותו. מעבר לצעדים שבוצעו עד כה במסגרת צמצום מצבת העובדים הזמני".

"בחודשיים הקרובים אמורים להיות משולמים דמי הבראה וביגוד לכלל העובדים במגזר הציבורי, לרבות ברשויות מקומיות. מבחינה שעשיתי מדובר בהיקף הוצאה של למעלה מ2 מילארד ₪". סמוטריץ' הוסיף: "ביטול תשלומים אלו באופן חד פעמי השנה יכולים להוות תרומה, ולו קטנה, למצב שנוצר".

"ויתור על תשלומים אלו הינו מדתי, בעל תועלת תזרימית מיידית, ועדיף על החלופות השונות שיכללו פיטורין, קיצוצי שכר קבועים (שגם אותם בהחלט יש מקום לשקול) והעלאת מיסים". לבסוף חתם השר "אשמח לסייע בעניין ככל שיידרש".