ח"כ טסלר בפנייה דחופה לשר האוצר ולמנכ"ל המשרד: "יש לזרז בדחיפות את ביצוע העברות מהקרן של משרד האוצר, לעסקים שכבר אושרו ע"י הבנק, וכן לפשט את תהליך בירוקרטית הבנקים לאישורי הלוואה"

בעקבות פניות רבות של בעלי עסקים אשר רבים מהם עומדים בפני קריסה טוטאלית, פנה ח"כ יעקב טסלר בפניה דחופה לשר האוצר מר משה כחלון ולמנכ"ל המשרד מר שי באב"ד, בדרישה לזרז את תהליכי ביצוע העברה מהקרן של משרד האוצר לעסקים שכבר אושרו ע"י הבנקים אך אישור ביצוע העברה מתעכב, וכן לפשט את התהליכים הבירוקרטים לאישור הלוואות ע"י הבנק.

בפנייתו ציין: "בתאריך 29.03 יצאה הודעה לציבור, בה פורטו ההקלות, ובהן הודגשה מהירות הביצוע: תוך 7 ימי עסקים. ולמחרת נפתח דף אינטרנט ייעודי, שבו יוגשו הבקשות ויועברו לטיפול הבנקים."

ח"כ טסלר הבהיר, "לפי המידע שאני מקבל מבעלי העסקים, שכבר קבלו את האישור מסניפי הבנק, ולחלקם אף נאמר כי הועדה המחוזית של הבנק אשרה את ההלוואה, אולם בפועל עדיין לא הגיע אישור ביצוע הבערה מוועדת הקרן – משרד האוצר."

"במצב שנוצר אין צורך להרחיב ולתאר את זעקת בעלי העסקים, כשחלקם עומדים על סף חדלות פירעון וקריסה טוטאלית. הדבר הקריטי והמשמעותי ביותר עבורם, הינו נטל התזרים ועמידה בהתחייבויות קודמות, הרי ללא האמון הבסיסי כלפי העובדים והספקים, הם ימשיכו גם אחר כך לקרטע, וחלילה יגיעו לכך שהחל"ת שנתנו לעובדיהם ייהפך לפיטורין קבועים, ואף הם ימצאו את עצמם בפני שוקת שבורה."

לסיום כתב, "כל זה יכול להימנע, באם יינתן במיידי הסיוע הקריטי הנדרש! כל יום שחולף ללא שיינתן להם מענה, מחמיר את מצבם, הן לאלו שכבר אושרו ברמת הבנק, והן לאלו שעדיין תקועים בבירוקרטיית הבנקים."