ח"כ הרב ישראל אייכלר דורש ממשרד האוצר: "לדחות תשלומי מיסים בחודש לעצמאים ולהקל עליהם את הקריטריונים למענק הלוואות המדינה"

ח"כ הרב ישראל אייכלר פנה לשר האוצר משה כחלון ולמנכ"ל המשרד שי באבד בדרישה לדחות את תשלומי המיסים לבעלי העסקים שנפגעו וכן לפשט את הקריטריונים למתן ההלוואות שהקצתה להם המדינה.

"מפניות שהגיעו ללשכתי עולות שתי בעיות עקרוניות" כותב ח"כ הרב אייכלר. "מרבית הפיצויים טרם הגיעו לבעלי העסקים, ובינתיים הם נאלצים לשלם מיסים על רווחים מחודשים קודמים, בשעה שבחודש האחרון הם נחלו הפסדים גדולים".

"כדי לפתור את הבעיה אבקש לדחות את תשלומי המיסים והביטוח הלאומי של העסקים שנפגעו לחודש אפריל, בתקווה שעד אז יקבלו את הפיצויים המגיעים להם ויוכלו לשלם את המיסים כנדרש".

בנוסף מבקש ח"כ הרב אייכלר: "כחלק ממערך הפיצויים הקצתה המדינה סכום גדול להלוואות עבור אותם עסקים. בעניין הזה הולך ומתברר כשל בירוקרטי ענק:

"הקריטריונים לקבלת הלוואה כה מורכבים וקשים, שמי שיכול לעמוד בהם הם רק העסקים החזקים והגדולים. יש להם מספיק עורכי דין ורו"ח לנסח ולמלא את התנאים. כך קורה שבאופן אירוני מי שנפגע מהמשבר לא יקבל את ההלוואה המיועדת עבורו, ודווקא בעלי העסקים החזקים לוקחים את ההלוואות שניתנות להם בתנאים מצוינים, להשקיע בעסק שלהם.

ח"כ הרב אייכלר מסיים את מכתבו בדרישה דחופה: "חובה לבצע שינויים מידיים לפשט את התנאים על מנת להקל את הקריטריונים כך שבעלי עסקים שנפגעו יוכלו לקבל את ההלוואה ולהשתקם בטרם יקרסו כלכלית".