40 חברי כנסת יוזמים מהלך משמעותי מול משרד האוצר ורשות המיסים לדחיית תשלומי המיסים והמע"מ, הח"כים מציינים כי ישנו חשש כבד כי לא יוכלו לעמוד בחובותיהם כלפי הרשויות. ח"כ זוהר: "לא ייתכן שבתקופה קשה זו נדרש מהם לשלם באופן מיידי את תשלומי מיסים"

40 חברי כנסת יוזמים מהלך משמעותי מול משרד האוצר ורשות המיסים לדחיית תשלומי המיסים והמע"מ, זאת על רקע מגיפת הקורונה והמשבר הכלכלי שבא בעקבותיה לעסקים ולעצמאיים הקורסים תחת הנטל. הח"כים מציינים כי ישנו חשש כבד כי לא יוכלו לעמוד בחובותיהם כלפי הרשויות.

יו"ר סיעת הליכוד ומיוזמי המהלך, ח"כ מיקי זוהר: "לא ייתכן שבתקופה קשה זו, בזמן שאנשים קורסים תחת הנטל, נדרש מהם לשלם באופן מיידי את תשלומי מיסים, נכון יהיה לדחות את התשלומים הללו לתקופה מסויימת שכן הסכום המדובר מהווה מעט אוויר לנשימה במיוחד לעסקים הקטנים שעומדים לפני קריסה, אני קורא למר ערן יעקב – מנהל רשות המיסים ושי באבד – מנכ"ל משרד האוצר להענות לבקשתנו הנכונה והחשובה, במיוחד בעת הזו"

במכתב ששלח ח"כ זוהר חמנהל רשות המיסים כתב: "על רקע מגיפת הקורונה והמשבר הכלכלי בעקבותיה עסקים ועצמאיים קורסים תחת הנטל וישנו חשש כבד כי לא יוכלו לעמוד בחובותיהם כלפי הרשויות, אני הח"מ פונה אליך בבקשה לדחות את תשלומי מע״מ ומס הכנסה של חודש מרץ לפחות בחודש ימים ואף יותר".

"יש לציין שעל אף הכוונות של האוצר לסייע לעסקים ולעצמאיים, מרביתם עדיין לא ״נפגשו״ עם כספי הסי וע מהמדינה ובעיקר ניזונים מתוכניות, כוונות וכותרות בעיתונים ולכן אם יאלצו לשלם את מע״מ ומס הכנסה של חודש מרץ כפי הקבוע כעת, קרי מס הכנסה ב4/23 (ניכויים על משכורות) ומע״מ ב-4/27 , ישנו חשש גדול לקריסת מרבי תם".

"ישנן מדינות רבות בעולם שבחרו בתחילת המשבר לדחות את כל תשלומי המע״מ והמיסים לחודשי הקיץ בשאיפה שעד אז החזרה לשגרה ובמקביל הסיוע הממשלתי יתקבלו ויהיה לעסקים אפשרות תזרימית לשלם". לסיום כתב זוהר: "אני פונה אליך אישית ודורש את עזרתך בביצוע דחיה של חודש לפחות על מנת לשמור על יציבותם של העסקים, לאור הבעיות התזרימיות הקשות".