יועצו של המועמד הדמקורטי לנשיאות ארצות הברית התחייב בשיחה עם מנהיגים יהודים כי ביידן ישאיר את השגרירות בירושלים: "מעשית ופוליטית, אין היגיון לבחון מחדש את השאלה הזו". בתוך כך, מומחה מעריך כי טראמפ צפוי לעבור את ביידן במספר האלקטורטים

יועצו של המועמד הדמקורטי לנשיאות ארצות הברית ג׳ו ביידן, אנתוני בלינקן, התחייב כי אם ביידן ייבחר לנשיאות, הוא ישאיר את השגרירות בירושלים. הדברים נאמרו בשיחת ועידה הלילה (בין שלישי לרביעי) עם מנהיגי המועצה היהודית הדמוקרטית באמריקה (JDCA).

לאחר שנשאל על ידי אחד המשתתפים בנושא אמר בלינקן, "בקצרה התשובה היא כן. מעשית ופוליטית, אין היגיון בלבחון מחדש את השאלה הזו". הוא הוסיף כי "צריך להוסיף ולהתקדם לפתרון שתי המדינות , וזה איננו הכיוון כרגע".

עוד אמר יועצו המדיני של ביידן כי הוא יתנגד לסיפוח ישראלי של חלקים מהשטחים. לדבריו, תמיד צעדים חד צדדיים יקשו על השגת פתרון שתי מדינות.

בתוך כך, מוקדם יותר הודיעה הילרי קלינטון כי היא תומכת בביידן במרוץ לנשיאות. את הדברים אמרה בשידור חי של שיחה בין השניים במסגרת אירוע שקיים. ביידן זכה הלילה, כצפוי, בבחירות המקדימות במדינת אוהיו, לאחר שנותר למעשה המתמודד היחידי במפלגה הדמוקרטית, אך הבחירות עוררו עניין משום שההצבעה התנהלה באמצעות הדואר בשל מגבלות הקורונה.

פרופ' ג'ושוע ה. סנדמן המומחה בפוליטיקה האמריקאית, חזה השבוע כי טראמפ צפוי לעבור את ביידן במספר האלקטורטים ולנצח בבחירות, אולם זה יקרה בהפרש קטן. לפי סנדמן טראמפ יזכה ל-249 אלקטורים בעוד ביידן יקבל 248 אלקטורים, ניצחון בפער כמעט זעום, אך מבוסס היטב.

סנדמן הצביע על שורת כשלים ובעיות במועמדותו לנשיאות של סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, בעיות שעלולות להותיר אותו מחוץ לבית הלבן. לדבריו "ביידן לא מדבר אל הצעירים, הוא מדבר על העבר ולא על עתידה של אמריקה. זאת מעבר לכך שאין מסר קליט בהופעות שלו והוא למעשה נראה אפור על המסך".

אחרי הפרישה של סנדרס: סקרים מצביעים כי ביידן מוביל על טראמפ