האם 100,000 העובדים והעובדות במעונות ובגני הילדים משמשים כמנגנון סחיטה לפני פתיחת הלימודים בהדרגה? • ומדוע הורים שאיבדו פרנסתם בתקופה זאת צריכים להכניס את היד לכיס ולשלם למעונות במקום המדינה?

אבי יוסף, אתר ביזנעס

לאחר שהודיע משרד החינוך כי על הגנים והמעונות להחזיר את התשלומים עבור הימים בהם לא התקיימו לימודים, יצאו מפעילי המעונות וגני הילדים למלחמה על מנת שהמדינה תתערב כדי למצוא פתרון ומענה באשר לסיוע ופיצוי ביחס לאובדן ההכנסות ובעיקר עם תשלומי שכר הדירה, הארנונה והוצאות נוספות.

ביזנעס שימושי

חבר הכנסת ינון אזולאי יחד עם חברי הכנסת יעקב מרגי, יעקב טסלר, קטי שיטרית ומיכאל ביטון פנו במכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו ודרשו את התערבותו הבהולה בעניין קריסת מעונות היום והגנים בעקבות משבר הקורונה.

בסביבתם של החכ”ים הפונים נשמעו טענות על כך שנציגי האוצר הבטיחו בדיונים בנושא בוועדה המיוחדת לענייני רווחה ועבודה לסיים את המשבר, אך בדיעבד התברר, כך טוענים בלשכות החכ”ים החתומים על המכתב, כי כל אותן הבטחות היו לא יותר מזריית חול בעיני חברי הוועדה, מעונות היום וציבור ההורים.

בפנייתם לראש הממשלה מציינים החכי”ם, “מעונות היום נמצאים בתהליך מתמשך מול משרד האוצר בנוגע לסיוע והפיצוי אותו אמורים לקבל, אך ללא הצלחה. סוגיית מעונות היום הינה אתגר לאומי המחייב התייחסות בהולה ומתן פתרון מידי לצורך חזרת המשק לפעילות.

“ללא התערבות ראש הממשלה, גופי מעונות היום והגנים הפרטיים ייאלצו להשאירם סגורים, ולהותיר עשרות אלפי פעוטות והוריהם בבית, מבלי לחזור לשגרת חיים רגילה”, כך מסיימים החכי”ם החתומים את המכתב.


המכתב לראש הממשלה

מקור: http://bizzness.net/