אחרי שהעולם סער בעקבות היעלמותו במשך שבועות של השליט הצפון קוריאני, קים ג'ונג און, ויממה אחרי שבצפון קוריאה שפורסמו תמונות עדכניות של קים - הנשיא טראמפ בירך על שובו "אני, למשל, שמח לראות שהוא חזר", כתב וצירף תמונות של קים

לאחר שסוכנות הידיעות הרשמית במדינה פרסמה תמונות עדכניות של קים ג'ונג און בחנוכת מפעל דשן חדש במדינה, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בירך הלילה (בין שבת לראשון) על פרסום התמונות החדשות של קים ושמח על מצבו הטוב. טראמפ שיתף בחשבון הטוויטר שלו תמונות עדכניות של קים וכתב: "אני, למשל, שמח לראות שהוא חזר, ובמצב טוב!".

כזכור, אחרי שהעולם סער בעקבות היעלמותו במשך שבועות של השליט הצפון קוריאני, קים ג'ונג און, רשת הרדיו הממלכתית בצפון קוריאה דיווחה ביממה האחרונה על הופעתו של און בטקס חנוכת מפעל דשנים בסנצ'ון לרגל חגיגות יום הפועלים שמצוין ב-1 למאי – 20 יום מאז שנצפה בפומבי בפעם האחרונה. בתמונות שפרסמה סוכנות הידיעות של המשטר נראה קים בטקס גזירת הסרט כשלצידו בכירים במשטר, בהם אחותו קים יו ג'ונג.

בדיווח שידרה צפון קוריאה עסקים כרגיל: היא הראתה את קים מוקף בעוזריו בטקס הפתיחה של מפעל דשנים חדש. בסרטון שפרסמה התקשורת הממלכתית נראה קים מחויך ונינוח. הוא תועד הולך ברחבי המפעל, גוזר את הסרט האדום בטקס הפתיחה, מעשן ומשוחח עם בכירים צפון קוריאנים. על שלט שנראה במקום נכתב כי מדובר באירוע המתקיים לציון השלמת המפעל, ומופיע התאריך 1 במאי.

לפי הדיווח הרשמי במדינה, הקהל באירוע "פרץ בתשואות רמות" כשקים הופיע באירוע. עוד דווח כי הוא היה במקום עם מספר בכירים בממשל, ביניהם אחותו, קים יו ז'ונג. טקס חניכת המפעל אליו דווח כי הגיע קים נמצא באזור צפוני לבירה פיונגיאנג. התקשורת במדינה המבודדת דיווחה שקים "היה מרוצה ממערכת הייצור במפעל, ושיבח אותו על תרומתו להתקדמות תעשיית הכימיקלים וייצור האוכל במדינה".

עיתוי פרסום התמונות מגיע כתגובה לידיעות ברחבי העולם על מצבו הרפואי של המנהיג הצפון קוריאני, הטוענות כי מצבו הרפואי קשה ובחלק מהמקומות אף נטען שהלך לעולמו. הוא נראה לאחרונה בישיבה של הפוליטביורו, הגוף הממשלתי הבכיר של המדינה, ב-11 בחודש אפריל וצולם כשהוא מחלק הנחיות למשתתפי הישיבה. מאז לא נראה המנהיג בציבור והוא נעדר מטקסס הזיכרון המרכזי לסבו, קים איל סונג, אירוע מרכזי בלוח השנה של המדינה המבוגרת, ב-15 באפריל.