על רקע המגעים המתקדמים לעסקת חילופי שבויים בין ישראל לחמאס דורשים אסירים ביטחוניים יהודים חנינה. ג'ק טייטל במכתב לנתניהו: "איזה צדק יש בכך שאני וחבריי יושבים שנים בכלא - כשמדינת ישראל משחררת עוד ועוד מחבלים ערבים?"

האסירים הביטחוניים היהודים ובראשם יעקב (ג'ק) טייטל דורשים להעניק להם חנינה על רקע המגעים המתקדמים לעסקת חילופי שבויים בין ישראל לחמאס. לפי דיווח ב'ווינט', ג'ק טייטל שרצח שני פלסטינים וביצע פעולות טרור נוספות על רקע לאומני, פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה להעניק לו ולאסירים ביטחוניים יהודים נוספים חנינה.

"איזה צדק יש בכך שאני וחבריי האסירים היהודים הביטחוניים יושבים שנים על גבי שנים בכלא בלי שום אפשרות לחופש, ובו בזמן מדינת ישראל משחררת עוד ועוד מחבלים ערבים?", כתב טייטל לנתניהו במכתב ששיגר לפני מספר ימים. עוד הוא כתב: "אני מתחייב גם בשם חבריי – כלל האסירים הביטחוניים היהודים – לא לחזור על המעשים ולא לקחת את החוק ידיים. אני בטוח כי כולנו אף נסכים לחתום על התחייבות שכזו ונעמוד בה".

בנוסף, משפחות של אסירים ביטחוניים נוספים החלו בימים האחרונים לעלות את הדרישה להורות על שחרורם. המשפחות, בסיוע של ארגון "חוננו", ניהלו מגעים עם מספר ח"כים ואישי ציבור כדי שיפעלו בעניין. בן משפחה של אחד האסירים היהודים שפועל בימים אלו בעניין אמר ל'ווינט': "לא ניתן להורות על שחרור סיטונאי של מחבלים, ולא לשקול מנגד שחרור של אסירים ביטחוניים יהודים, זאת אפליה , המעט שבמעט בכדי לאזן הוא להורות על שחרורם. אנו מוצאים אוזן קשבת לטענה".

כזכור, יעקב (ג'ק) טייטל, נידון באפריל 2013 לשני מאסרי עולם ולעוד 30 שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בירושלים לאחר שהורשע בשני מעשי רצח של פלסטינים ובשורה של מעשי חבלה נוספים. בנוסף הורה בית המשפט לטייטל לפצות את בני משפחות שני הנרצחים ב-180 אלף שקלים כל אחד. בנוסף הוא נדרש לפצות שני בני אדם שאותם ניסה לרצוח ב-150 אלף שקלים כל אחד. לפני מתן גזר הדין אמר טייטל כי אינו מתחרט על מעשיו ושהוא גאה בהם.