לפי סוכנות הידיעות הרשמית התקיפה הישראלית, כוונה נגד מרכז המחקר המדעי באזור שלפי ההערכות, משמש לפיתוח אמצעי לחימה בלתי קונבנציונליים. ארגון אופוזיציה: "היעדים - מפעלים ביטחוניים שבהם מוצבים אנשי אסד ומיליציות איראניות"

התקשורת הסורית דיווחה הערב (שני) על תקיפה ישראלית שסוכלה לכאורה באזור העיר חאלב. לפי הדיווח, יעד התקיפה הוא מכון מדעי שבו פיתחה סוריה כלי נשק בעבר. עוד דווח כי כמה טילים יורטו על ידי מערכת הגנה אווירית מקומית. לפי דיווח בסוריה, המטוסים שביצעו את התקיפה חלפו על פני שטח עיראק ונכנסו לסוריה ממזרח.

סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, סאנא, הודיעה כי מערכות ההגנה האווירית במדינה הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית על המרכז למחקרים מדעיים בעיר חאלב. בתקשורת האיראנית דווח כי נשמעו שלושה פיצוצים במקום. הצבא הסורי הודיע כי מדובר במטוס קרב ששיגר מספר טילים לעבר מחסנים צבאיים בפרברי חלב.

כלי תקשורת מקומיים דיווחו על לפחות שלושה פיצוצים באזור. ארגון האופוזיציה מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם דיווח כי יעדי התקיפה הם מפעלים ביטחוניים שבהם מוצבים כוחות אסד ואנשי המיליציות האיראניות. לפי הארגון, מערכות ההגנה לא הצליחו ליירט את התקיפה.

לפי הערכות מדינות המערב, מרכז זה משמש לפיתוח אמצעי לחימה בלתי-קונבנציולניים. בשנים האחרונות הותקפו כמה ממערכיו של המרכז למחקרים מדעיים בחאלב, בתקיפות שיוחסו לישראל. המרכז שוכן בא-ספירה שבמזרח מחוז חאלב. הפעם האחרונה שבה יוחסה לישראל תקיפה במחוז, שבצפון-מערב סוריה, הייתה במרץ בשנה שעברה.בכיר בארגון אופוזיציה סורי מסר כי באתר שהותקף נמצאו כוחות סוריים ואיראניים. לדבריו, כל הטילים שנורו פגעו במטרות וגרמו להרס רב במקום ולהרס במחסן התחמושת. כמו כן, דיווחו גורמים בארגון כי יעדי התקיפה שנפגעו באלספירה הערב הם שדה התעופה כווירס, המפעלים הבטחוניים באלספירה, בית הספר של חיל הרגלים הסורי ומחסנים לאריחים.

מדובר בתקיפה השישית בסוריה המיוחסת לישראל בחודש האחרון. ביום חמישי האחרון דיווחה הטלוויזיה בסוריה כי מסוקים של חיל האוויר הישראלי שיגרו טילים לעבר יעדים בדרום המדינה. תחנת רדיו המזוהה עם המשטר הסורי הוסיפה כי התקיפה התרחשה באזור קוניטרה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם ציין אז כי התקיפה כוונה לפרברי קוניטרה ולפרבר המערבי של העיר דרעא. יעד התקיפה על פי הדיווח היה עמדות של המיליציות הפרו-איראניות באותם אזורים.