הקרן למורשת הכותל המערבי הודיע הבוקר כי לאור ההקלות החדשות, הכותל המערבי נפתח לתפילת הציבור הרחב. רחבת הכותל חולקה למתחמי תפילה שתכלול בו זמנית 300 מתפללים, ובמידה והרחבה תהיה מלאה יאלצו המתפללים להמתין בחוץ עד שיתפנה מקום

הקרן למורשת הכותל המערבי הודיעה הבוקר (שלישי) כי בעקבות החלטת הממשלה על ביטול המגבלה על תפילה במרחק של 500 מטרים בלבד ממקום המגורים, רחבת הכותל נפתחה הבוקר לציבור המתפללים שכל כך השתוקקו לפקוד את אבני הקודש ולישא תפילה בכותל המערבי.

בקרן למורשת הכותל המערבי כי התפילות תהיה תחת המגבלות של משרד הבריאות ועד 19 איש בזמן התפילה בשטח הפתוח. בעקבות כך רחבת התפילה יחולקו למתחמי תפילה רבים ככל האפשר ובשטח הנתון.

נכון לימים הקרובים, ההגעה לתפילה ברחבת הכותל המערבי תתאפשר ל 300 מתפללים/ות בו זמנית בלבד ובכפוף לחבישת מסיכה. במידה ומתחמי התפילה שהוקצו יהיו מלאים כולם, יתבקשו המתפללים להמתין מחוץ לכניסות לכותל במרחקים הנדרשים עד שיתפנה מקום.

כמו כן, המשפחות יוכלו בשעה טובה לשוב ולחגוג את כניסת ילדיהם לעול תורה ומצוות ברחבת הכותל המערבי בהתאם להנחיות. המשפחות תצטרכנה לתאם הגעתן מראש על מנת להבטיח שמתחם התפילה יהיה פנוי בשעת הגעתן. הקרן נערכת להקצות לכל משפחה מתחם מוגדר ומתוזמן שבו תערך התפילה.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ברך על החלטת הממשלה ופסק כי, "בהתאם להלכה כל מי שלא ראה את מקום המקדש למעלה משלושים יום עליו לקרוע".