צילומי לוויין של חברת ISI ממחסן בדרום חומס שהופצץ בשבוע שעבר בתקיפה שיוחסה לחיל האוויר הישראלי, מראים כי המבנה נהרס לחלוטין. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם טען כי ישראל השמידה אז מחסן טילים ותחמושת של חיזבאללה שהיה בבסיס סורי

חברת הלוויינים הישראלית ImageSat International ISI חשפה היום (שלישי) תיעוד מהתקיפה שבוצעה בשבוע שעבר בסוריה ויוחסה לחיל האוויר הישראלי. על פי תמונת הלוויין שפרסמה החברה, נראה כי המחסן שהותקף בלילה שבין חמישי לשישי באזור חומס הושמד לחלוטין.


תיעוד הנזק מתקיפת מחסן כלי רכב בדרום חומס, צילום: (ImageSat International (ISI.

כזכור, התקשורת הסורית דיווחה כי ישראל תקפה בסיס צבאי סמוך לעיר חומס. לפי הדיווחים נגרם נזק רב לסביבת הבסיס. התקשורת הסורית לא ייחסה את האירוע לישראל, אך גופים במדינה טענו כי מדובר בפעולה ישראלית נגד חיזבאללה. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי ישראל השמידה מחסן טילים ותחמושת של ארגון הטרור חיזבאללה שנמצא בתוך בסיס של צבא סוריה ליד העיר חומס שמצפון לדמשק. עשרה פצועים פונו לבתי החולים בעיר לאחר שנפגעו מרסיסים בתקיפה. סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה על חמישה פיצוצים שנשמעו באזור חומס.

מושל חומס טלאל אל-ברזאי אמר כי היו מספר פיצוצים במחנה צבאי סורי ממזרח לעיר חומס, ככל הנראה במחסן נשק במקום, ובמקום מיתמר עשן. לדבריו, המחנה כנראה הותקף אך לא ברור בידי מי. עוד אמר כי יש נזקים במקום אך אין נפגעים בנפש, ושירותי הביטחון הסורים מפנים את המקום.

בתוך כך, מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם מעדכן היום כי בתקיפה שהתרחשה אמש באזור אל-מיאדין שבמזרח המדינה, אותה מייחסים לישראל, מתו לפחות 14 בני אדם בעלי אזרחות איראנית ועיראקית, בהם גם גורמים המשתייכים למיליציות הנאמנות לאיראן בסוריה. הארגון דיווח שהושמדו מחסני נשק במקום, שבו מוצבים כוחות סוריים ואיראניים, ונגרם נזק רב. לא ידוע בשלב זה אם יש נפגעים.