ידיעה שפורסמה היום ביתד נאמן על עמותות הבניה ברמת בית שמש השמיטה את שמו של כרמל, ואילו גורמים בסביבתו טוענים כי הכל ממשיך כרגיל ללא שינוי ומחר יגיע כרמל לסיור עם קבלנים בשטח

הקרע בין הפלגים השונים ב'דגל התורה' מגיע כעת גם לתחום לנדל"ן: בידיעה שהופעה היום ב'יתד נאמן' נכתב כי "ראשי עמותות הדיור של דגל התורה סיירו במתחמי הבנייה בבית שמש". על פניו הידיעה נראית עניינית ותמימה, אולם מי שבקיא בתחום שם לב ששמו של מנחם כרמל, מי שגיבש את העמותות – נשמט.

קרא עוד:

[postim]

מבדיקת "פתרונט" עולה כי זו לא הפעם הראשונה ששמו של כרמל נפקד מיתד, וחדי עין כבר שמו לב בגליון סוכות של יתד נאמן, שכתב על הפרויקטים של 'דגל התורה' בבית שמש ובנתיבות, והשמיט משם את שמו של כרמל שאחראי בפועל על ניהול הפרויקט.

יתרה על כך, בצעד חריג, מתחו בעיתון החג של 'יתד' ביקורת על הפרויקטים הללו שלא מתקדמים בבנייה בשטח, למרות שבאופן רשמי מדובר בפרויקט של 'דגל התורה' – ו'יתד', כידוע, משתייך ל'דגל התורה'.

אבל כשפוליטיקה ואינטרסים צועדים שלובי זרוע, אין הרבה שאלות – וכרמל שלקח צד עם הפלג הירושלמי, משלם את המחיר ושמו מודר מ'יתד נאמן' בכל מה שקשור לפרויקטים של דגל התורה.

הנעלם הגדול הוא, האם כרמל אכן הודח מתפקידו. ובכן, מנחם כרמל מעולם לא ניהל באופן רשמי את העמותות בבית שמש, שכן החוק מחייב שאחד הרוכשים בעמותה, שמוסכם על שאר חברי העמותה, ינהל אותה באופן רשמי.

ואכן, כל העמותות של כרמל מתנהלות באופן רשמי על ידי אברכים שרכשו דירה בעמותה, אם כי בפועל כרמל סגר את ההסכמים מול החברה הקבלנית המבצעת, ציפחה, וכן את המשכנתאות מול הבנקים. רק את החתימה הפורמאלית מולם ביצעו ראשי העמותות.

האם החל מהיום יהיה שינוי בשטח, קשה לדעת. כך או כך, גורמים בסביבתו של כרמל טוענים כי הוא עדיין ממשיך לנהל את העמותות כפי שהיה עד כה, וכי מחר (ד) הוא יגיע לסיור עם קבלנים בשטח הבנייה ברמת בית שמש ג, וכי מבחינתו אין שום שינוי בהתנהלות שהיתה עד כה.

מקור: – פתרונט הכל על נדל"ן לציבור החרדי