צילום: משה שי / פלאש 90.

משבר הקורונה: 600 מבקרים בלבד נכנסו לארץ בחודש שעבר

ברקע ההחלטה על איסור כניסת זרים לישראל, נרשמו צניחות חדות במספר היוצאים והנכנסים לארץ. בחודש אפריל יצאו 2,700 ישראלים לחו"ל, זאת לעומת 799 אלף בחודש זה אשתקד. נמל התעופה בן גוריון: "נרשמה ירידה של 99.5%"

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • הרב אלבז מבקש למען אב חולה: "כל המשפחה נהרסת"

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (רביעי) את נתוני כניסות המבקרים לארץ ויציאות ישראלים לחו"ל בחודש אפריל האחרון, תקופת השיא של התפשטות נגיף הקורונה והאיסור על כניסות זרים ברוב מדינות העולם, כולל בישראל. לפי הנתונים שפורסמו, נרשמו ירידות דרסטיות בהשוואה לאותו חודש בשנה שעברה.

רק 2,700 ישראלים יצאו לחו"ל בחודש שעבר, זאת לעומת 799 אלף באפריל 2019. 2,600 יציאות מתוכן היו דרך האוויר ופחות ממאה יציאות היו דרך היבשה. כמו כן 600 מבקרים בלבד נכנסו לארץ – לעומת 428 אלף באותו החודש בשנה שעברה. כל כניסות המבקרים היו דרך האוויר.

בנוסף, מנתונים שמפרסמים נמל התעופה בן גוריון עולה כי בחודש מרץ נרשמה ירידה של 72% בתנועת נוסעים בטיסות בין-לאומיות לעומת אותו חודש בשנה שלפני, ובחודש אפריל נרשמה ירידה של 99.5%. סך הכל מתחילת השנה נרשמה ירידה ממוצע של 47%.

דיווח: ישראל חלק מ'מדינות מחוסנות' שיפתחו את הגבולות ביניהן לתיירים

בתוך כך, נמל התעופה בווינה הודיע כי החל מהשבוע, נוסעים שינחתו יוכלו לבצע במקום בדיקות לאבחון קורונה – ולקבל תוצאות בתוך שעתיים עד שלוש. באופן זה, יוכלו להיכנס למדינה מבלי להיכנס באופן אוטומטי לבידוד של 14 ימים. את הבדיקה, שעלותה 209 דולרים, יוכלו הנוסעים לבצע גם בעת היציאה מהמדינה – וכך להוכיח במדינת היעד שלא נדבקו בנגיף. משדה התעופה נמסר כי "טיסות, בין אם לצורכי עסקים או מטרות דחופות, יהפכו כך לבטוחות וקלות יותר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן