עיריית בני ברק החלה בתהליך חיטוי של כ-50 מקוואות בעיר, באמצעות חומר חיטוי ייחודי שפותח במקור עבור הצבא, במכון למחקר ביולוגי בישראל. המוצר פותח עבור הצבא כנגד מלחמה ביולוגית ולחיטוי מלא של משטחים ומקומות רטובים כנגד וירוסים

עיריית בני ברק החלה היום (רביעי) בתהליך חיטוי של כ-50 מקוואות בעיר, באמצעות חומר חיטוי ייחודי שפותח במקור עבור הצבא, במכון למחקר ביולוגי בישראל – כך דווח ב'ישראל היום'.

תהליך החיטוי נעשה בשיתוף פעולה עם חברת Tera Novel בעלת זכויות השיווק הבלעדיות על מגוון מוצרים של המכון למחקר ביולוגי, וביניהם המוצר WT Steril, שפותח עבור הצבא כנגד מלחמה ביולוגית ולחיטוי מלא של משטחים ומקומות רטובים כנגד וירוסים, נגיפים, בקטריות, חיידקים, עובשים וביניהם גם אנתרקס וקורונה.

על פי הדיווח של חנן גרינווד, המוצר שפותח במקור עבור שימוש צבאי כנגד אנתרקס ווירוסים, מוגן בפטנט ונמצא כבר מספר שנים במחסני החירום של צה"ל, למקרה של איום ביולוגי. החומר הפעיל במוצר נדבק למשטח, וממשיך לבצע את פעולת החיטוי לטווח ממושך תוך שהוא קוטל ודוחה 100% מהחיידקים והזיהומים.

קרן כהן חזון, יו"ר Tera Novel: "הפיתוח הייחודי של המכון למחקר ביולוגי בישראל, אפשר לנו להתחיל היום בהליך חיטוי מקוואות בעיר בני ברק, באופן שיאפשר לתושבים לחזור לשגרה בידיעה שהם מוגנים מפני נגיף הקורונה ומפני זיהומים אחרים. זוהי פריצת דרך במלחמה הסביבתית בנגיף הקורונה ולמעשה בכל נגיף או מזהם אחר".

לדבריו, "חומר החיטוי מאפשר הגנה מקסימלית תוך קטילת הנגיף במלואו וניתן לעשות בו שימוש במשטחים רטובים אנכיים ואופקיים, תכונות אלו הופכות אותו לאידיאלי עבור מקוואות, בריכות שחיה ולמעשה עבור כל מוסד הדורש חיטוי טרמינלי".