צילום: David Cohen/Flash90

בְּהִלּוּלָא דְּבַר יוֹחָאי: 3 מעמדי הדלקות ייערכו הערב במירון • הלו"ז המלא

בשידור חי ב'JDN': לאחר מנחה ומעריב, פרקי תהילים וסליחות, כ''ק האדמו''ר מרחמסטריווקא ב'קבלת עול מלכות שמים', ב-21:10 תודלק האבוקה המרכזית. ב-22:00: ההדלקה של הגר"ש עמאר. ב-23:00: ההדלקה לבני הציונות הדתית • כל הפרטים
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

הערב (שני) תיערך ברגשי אש קודש מעמד ההדלקה המסורתית בגג ציונו של הרשב"י זיע"א הטמון בהר מירון. את האבוקה המרכזית יעלה כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א המחזיק בחזקת אבותיו זה כארבעים שנה.

'חדשות JDN' מגיש את סדרי היום, מעמדי ההדלקה, וכן את רשימת האדמורי"ם והרבנים הצפויים להשתתף במעמד הכביר. המעמד כולו יערך השנה במתכונת מצומצמת ביותר זאת בשל הסכנה הגדולה מפני נגיף הקורונה ובשל כך היא תועבר בשידור חי כאן ב'חדשות JDN'.

מעט לפני שקיעת החמה תיערך תפילת המנחה בהר מירון ולאחר מכן יתקיים תפילת ערבית. לקראת השעה 20:00 יעמוד הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן שליט"א ויישא מדברותיו בקדושת המעמד וגדלות היום. מיד לאחר מכן יאמר פרקי תהילים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א רב הכותל והמקומות הקדושים. המקובל הגה"צ רבי אביש ציינווירט שליט"א יאמר במקום אף סליחות ותחינות לעצירת המגפה מעל עם ישראל ומהעולם כולו.

עם סיום התחינות יגיע כ"ק האדמו"ר מרחמסטריווקא שליט"א ויערוך מעמד 'קבלת עול מלכות שמים'. עם סיום ה'קבלת עול מלכות שמים' ינגנו המנגנים ניגוני רגש עד שעת ההדלקה של כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א בשעה 21:10 אז יעלה כ"ק האדמו"ר שליט"א את האבוקה המרכזית. על פי המסתמן לעת עתה בהדלקה של כ"ק האדמו"ר מבאיאן שליט"א צפויים להשתתף מרנן האדמורי"ם מלעלוב, מודזי'ץ, ראחמסטריוקא, וזוועיהל. אם כי ייתכנו שינויים ברשימת האדמורי"ם המשתתפים.

בשעה 22:00 תתקיים מעמד ההדלקה המרכזית של הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א בהשתתפות רבנים וגדולי תורה נוספים. ל'חדשות JDN' נודע כי בהדלקה של הגרש"מ עמאר שליט"א צפויים להשתתף גדולי תורה רבים בהם; הגאון רבי יהודה כהן שליט"א ראש ישיבת 'יקירי ירושלים', הגאון רבי יהודה דרעי שליט"א רבה של באר שבע, הגאון רבי דוד אבוחצירא שליט"א רבה של יבנה, הגאון רבי פנחס כהן רבה של נתיבות, המשפיע הגה"צ רבי מנחם ביטון שליט"א.

מיד לאחר מכן בשעה 23:00 תתקיים מעמד ההדלקה המרכזית לבני הציונות הדתית בראשות רבה של צפת הגאון רבי שמואל אליהו שליט"א והגאון רבי חיים דרוקמן שליט"א.

יצוין כי בכל הדלקה לא ישתתפו יותר מחמישים איש זאת בשל ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות ומשטרת ישראל. מעמדי ההדלקה כולם ישודרו בשידור חי ויועברו כאן ב'חדשות JDN' החל מהשעה 19:00 בערב ועד השעה 2:00.

צילומים: דוד כהן, פלאש 90

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן