צילום: צילום: דובער הכטמן

בניגוד להנחיות: מאות בהדלקה בי-ם – הפרות גם בבני ברק ובית שמש • תיעוד

מאות התגודדו סביב מדורת ל"ג בעומר בשכונת מאה שערים בירושלים. מדורות נוספות שכללו עשרות משתתפים הודלקו גם בשכונת זכרון משה, ברחוב דמשק אליעזר בבני ברק ובשכונת רמת בית שמש ב'. ראש המל"ל: "התנהגות שעלולה להביא להתפרצות התחלואה"
 • הזדמנות אחרונה להשתתפות בטורניר הטריוויה של הקיץ

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

מאות בני אדם התגודדו סביב מדורת ל"ג בעומר שהודלקה בשכונת מאה שערים בירושלים, בניגוד להנחיות הממשלה על איסור הדלקת מדורות כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. כוחות משטרה שהוזעקו כדי לפנות את התקהלות הענק נמנעו מכניסה למקום והזעיקו כוחות יס"מ. לאחר הגעת אנשי היס"מ מסרה המשטרה כי "כוחות משטרת ישראל פעלו לפיזור התקהלות של כמה מאות תושבי אזור מאה שערים בירושלים, בניגוד להנחיות צו בריאות העם". אדם אחד נעצר.

מדורות נוספות שכללו עשרות משתתפים הודלקו גם בשכונת זכרון משה בבירה. ברחוב דמשק אליעזר בבני ברק התגודדו מאות תושבים סביב מדורה שהודלקה באמצע הרחוב. כבאים שהוקפצו למקום כיבה מיד את הלהבות ופיזר אותם. באירוע נוסף, כבאי נפגע באורח קל מנפצים שהושלכו עליו באזור רמת אלחנן בבני ברק. גם בשכונת רמת בית שמש ב' הודלקו מדורות בניגוד להנחיות.

בעקבות האירועים, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הלילה עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, ראש המטה לביטחון לאומי (המל"ל) וגורמים נוספים. ראש המל"ל בן שבת אמר בשיחה כי מדובר בהתנהגות שעלולה להביא להתפרצות התחלואה. "ראש הממשלה מגנה בתוקף את הפרת הכללים ואמר כי יש להגביר את האכיפה לאלתר ולפזר את ההתקהלויות", נמסר.

ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך מסרה בתגובה לאירועים בעיר כי "בבית שמש יש 140 אלף תושבים המקפידים על ההנחיות ונהנים משש משאיות שמחה ומ-24 מרפסות מנגנות. לקחת מיעוט שולי של פורעי חוק ולהכליל ממנו על העיר זה חוכמה קטנה ועוול לעיר שלמה. אני מגבה את המשטרה באכיפת החוק".

יצוין שבימים האחרונים התרחשו מספר רב של הפרת ההנחיות וסיכון חיי אדם. בטורעאן שבגליל השתתפו היום אלפים בהלווייתו של הצעיר מחמוד מואייד עדווי, שנרצח ביריות שלשום. במשתתפים נבחרי ציבור ערבים, ראשי מועצות וחברי כנסת. דודו של הנרצח הוא ראש מועצת טורעאן, מאזן עדווי. כמו כן, אתמול הצטופפו מאות בתחנות המרכזיות ובסוף השבוע האחרון הגיעו אלפים לחופי הים.

צילומים: דובער הכטמן – Yonatan Sindel/Flash90

כתבות קשורות

56 תגובות

 1. בגלל ה"צדקות" הזאת תתעכב פתיחת בתי הכנסת לכל עם ישראל. המספר המועט של חולי הקורונה מגיע ברובו מהציבור החרדי, ומי יודע מה יהיה הלאה.

 2. חולי נפש. "עכרתם אותי להבאישני בישב הארץ בכנעני ובפריזי ואני מתי מספר ונאספו עלי והכוני ונשמדתי אני וביתי" (בראשית לד,ל)
  ומי מדבר על ההיגיון הישר והשמירה על הבריאות

 3. אין על מאה שערים
  כל הכבוד
  מי שלא רוצה שיעוף לחילונים
  כולם מצדיעים לאנשי מאה שערים
  ראינו ששם עסקים כרגיל אין קורונה ברוך השם ןאין תחלואה בלי עין הרע
  בדרך התורה נלך וכדאי רבי שמעון לסמוך עליו
  חזקו ואימצו

 4. אני חייב לדעכן
  בעיר אופקים בקהילה אין ולו חולה אחד
  אייך היתכן דבר שכזה????
  באופקים ישנה משמעת מוחלטת לדעת תורה.
  לפני שבועיים ששחררו את עניין המניינים במקום הפתוח.
  באופקים הרבנים ובראשם מו"ר הרב פניקוס והרב טשזנר, נתנו הוראה שלא לחזור למניינים במקום פתוח אלא רק מהמרפסות והחלונות.
  ועל זה נאמר הנטל עיצה מן הגדולים …..
  לדעתי הדבר בזה חייב פירסום.
  שידעו הציבור הכללי שכל התמונות הנוראות האלו שאנו רואים זה אנשים שלא שומעים לדעת תורה.
  גם ראשי העדה אסרו התקהלויות.

 5. בזכותם יוסר מעם ישראל הקטרוג של ביטול שמחת הרשב"י . ובזכותם ננצל מן הפורענות שבאה בעבר בעקבות ביטול שמחת הרשב"י

 6. קידוש השם !!! למען כבוד ר שמעון מי יודע איזה קיטרוג זה יכול להביא אם לג בעומר היה עובר באמת כמו שהציונים רוצים הי ולכל אלה שטוענים שזה סכנה יש לי חדשות בשבילכם שבמאה שערים כל הבתי כנסיות וכל התלמודי תורה פתוחים כל הזמן כרגיל וכולם בריאים ושלמים מאש"כ בבני ברק ששם סגרו ראשון את כל דבר שבקדושה מה שקרה שם אז כנראה שתפילות ולימוד התורה זה המגן היחידי

 7. ר שמעון בר יוחאי זכותנו תגן עלינו לא יצא 12 שנה מהמערה כדי לשמור על חייו !!!
  וכשיצא ושרף בקדושתו בן אדם הוא חזר לעוד שנה למערה כדי לשמור על חיי אחרים!!!!
  איפה כל הרבנים של הקהילות האלה???
  ספק פיקוח נפש דוחה הכל !!!
  כן גם אירוע שקשה להפסיד אבל מה לעשות כך ה' רוצה ….
  מתי יקבלו קצת שכל החסרי אנושות האלה???

 8. אשרינו מה טוב חלקינו בהילולא דבר יוחאי מי שחשב שאפשר לעצור את שמחת הרשבי טעה בגדול תפסת מרובה לא טפסת מדינה של דפוקים אם לפחות היה מתירים לעשות הדלקות עם הגבלות אולי היה עוזר להם ….
  אני בטוח שר שמעון יעזור לכל אלה שהם בדרך למירון להסתנן להר מירון

 9. וליוסי אומר שאין תחלואה במאה שערים
  אני רוצה לחדש לו ש4 אנשים מאותו רחוב באזור מאה שערים נפטרו רח"ל
  וכולם השאירו יתומים בבית!!!!!! רח"ל

 10. כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק,
  הדח"ק-ראשי תיבות היכא דאיכא חולי קורונה, היינו שהיו צריכים לנהוג בל"ג בעומר כבכל שנה, ולסמוך על רשב"י , ולא להיכנע לתכתיבים של אלו שבטוח לא מחפשים את טובתינו אלא מחפשים דרכים לגרום לנו להגיע לרמה שלהם ברוחניות,
  עוד תראו שהיכן שהרבו בשמחת הרשב"י שם לא יהיה מעכשיו בכלל קורונה וכל החולאים רעים, ואלו שלא איני יודע אם יגן עליהם בכלל זכות רשב"י, (כי זלזלו בכוחו ובהילולא דיליה וכבר היה לעולמים סיפורים מסמרי שיער כשרצו לבטל את ההילולא דיליה בשנים עברו מכמה טעמים, צניעות וכו')
  עזבו מהחנופה לרשעים שמטים את הפרסומים בנוגע לקורונה כדי להשפיע על הציבור החרדי מבפנים.

 11. לדעתי היה צורך להביא לשם מטוס ריסוס ולחטא את כל המשתתפים עם אקונומיה או כלור. ולגבי קנס שיקבלו מהשמים מי שמגיע לו

 12. שקר וכזב אני גר באופקים והיו הרבה חולים בקהילה החרדית וזה כותבים הרבנים בעצמם במכתב שפרסמו הרב טשזנר והרב פנקוס שלהתפלל רק מהמרפסות בגלל שיש הרבה חולים בקהילה שמצטערים.
  וגם שם עד שהורו לסגור את המנינים ואת הת"ת לקח הרבה מאוד זמן המשיכו להתפלל וללמוד גם כשהיה אסור וזה היה בהוראת הרב פינקוס שהורה לעשות כר' חיים קנייבסקי ורק אחרי שראו את הנזק שנגרם החמירו עם נושא המנינים.

 13. טעות או שקר איני יודע אבל המציאות שבאופקים היו הרבה חולים בקהילה וזה כתבו הרב פינקוס והרב טשזנר עצמם במכתב שפורסם אודות מניני התפילות.
  יש לציין שבהתחלה שהיה אסור מטעם משרד הבריאות לפתוח ת"ת ומנייני תפילות הרב פינקוס הורה כן לפתוח ושמעתי שהחיידר תורת שמשון שהכי רישמי תחת הנהגת הרב פינקוס קיבלו קנס.
  אכן אחרי שראו שהמצב החמיר החמירו

 14. יצויין רק עם כל האמת

  המשטרה לא ניסתה אפילו להיכנס לתוך השכונה
  אולי באחד עשרה בלילה היגיעו קצת שוטרים
  שלא יבלבלו בשכל שעיכבו אותם מלהיכנס בשכונה
  אם המשטרה היתה רוצה להיכנס הם היו יכולים

  וביודעי קאמינא שלא היה נסיון של המשטרה להיכנס לתוך מא"ש

  למה היא נמנעה.?
  למשטרה פתרונים אבל לבוא ולהגיד שלא נתנו להם להיכנס ולהשמיץ
  בו בזמן שהמשטרה בעצמה נמנעה מזה (לא ידוע למה?)

  כולם יודעים שהמשטרה יותר חזקה מכמה דפוקים שמתגוררים שם.
  אז בגלל העצלנות של המשטרה
  ו/או של המפקד המבצע לא בוצע…

 15. מעניין שכל הזמן יש תגובות רעות רק על החרדים." המשטרה 100 אחוז"!!! אין אפילו דבר רע אחד שהמשטרה עושה נגד החרדים… ( כל הסירטונים של האחזריות כלפי הציבור זה לא מספיק…)תפסיקו לבלבל תשכל עליזה ראש העיר של בית שמש עשתה חינגות . לפיד הישתתפ בהפגנות .. בפסח כל השרים הבכירים ארחו בביתם להם מותר … עליזה תומכת במשטרה אולי שמישהו ילך ויתן לה גם איזה דוח רציני.
  רבותי אנחנו לא בעד להידבק אנחנו בעד שיהי שיוויון אנחנו גם בני אדם ומה שמותר מותר לכולם אם היו מתייחסים לחרדים כמו שמתייחסים לכולם מאז ומעולם אני בטוח שהיחס של הציבור החרדי כלפי המשטרה היה אחרת.

 16. אתם חיים בסרט!!!
  כל הנהלים האחרים שהממשךה הוציאה זה בסדר ןדווקא בהילולא של רבי שמעון אסור הכל?? מה עם זה שבקניון עזריאלי אפשר שיהיו 3000 איש בתוך זה בסדר?? דייייי כבר עם כל הצרות עין על החרדים!!!!! מי שנפטר זה היה בגזירת שמיים ולא קשור לנגיף הזה!! תתעוררו הממשלה מנהלת אתכם הכל משחק מכור!

 17. למה אתן לא חושבים קצת על רבי שמעון בר יוחי???????? בזכות כל התפילות בלג בעומר זה מה שתעצר המגיפה!!! כדאי רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק!!!!! צריכים לעשות הכל שיהיה שמחה בלג בעומר אשרינו מה טוב חלקינו!!!!! די דיי דיי די דיי אם כל אנטישמיות!!!! אנחנו יהודים מאמינים בני מאמינים פעולטס אלעטס גוטס

 18. אני פשוט המומה מהעיוותים שכתובים פה. זו מצווה הבאה בעבירה חד וחלק עבירה על ונשמרתם רגע רגע אין שום היתר לסכן כך את נפשותינו. רבי שמעון מגן על אלו ששמחים בשמחתו ועוד כהנה וכהנה מאיפה אתם מביאים את השטויות האלו?!?!?!?!

 19. לא תהיה התפרצות שניה מסיבה אחת פשוטה. כולם שם כבר חלו והבריאו. נראה לכם שכולם שם דיווחו על הידבקות? חחח
  במאה שערים כולם כבר מחוסנים

 20. הם לא אמיצים או צדיקים שלוקחים סיכון על חייהם. הם מסכנים את חיינו. התנהגות כמו קהילת לב טהור. זה לא יהדות. הם גורמים שאנו נתקשה לחזור לבתי המדרשות.

 21. לזה שחושב שהוא יהודי מאמין בן מאמין. הוא יכול לזרוק את כל מצוות התורה של ונשמרתם, כנראה זה בתורה אחרת. כנראה בישיבה הוא לא למד. ולמי שיש הרגשות קיפוח, שילך לפסיכולוג או לפנתרים השחורים לא בציבור החרדי.

 22. לכל המגיבים במקום לקשקש את השכל בתגובות תפתחו דףגמראותראו מה זה תנאים הקדושים ואז אולי תתחילו להבין מה זה רבי שמעון אני לא מקנא במי שביטל או גרם לכל היהודים שפחות יתפללו ביום קדוש זה. דבר שני אל תכניסו את האף שלכם למאה שערים זה מדינה בפני עצמה לכו לבניברק שלכם וכו'ושבו בשקט עם האייפונים שלכם ותמשיכו לצעוק חילול ה' אגב לכל החברה שם שרוקדים במאה שערים אין אייפונים ונשותיהם לא הולכות עם פאה עד הריצפה ולא עם חצאיות מיני אז תסתמו את הג'ורה שלכם עם החילול ה' שלכם והפיקוח נפש גועל נפש….

 23. הפעם דרעי טעה היו צריכים לעשות סגר בל"ג בעומר כמו שעשו בפסח. בסוף כולנו משלמים את המחיר ומימשרוצה להתפלל לשמוח וללמוד מתורתו של רשב"י יכול לעשות זאת מהבית בלי סיכון של חיי אדם.

 24. בסימן שכח בשולחן ערוך כתוב שבדיני פיקוח נפש, המומה הוא הפוסק גם אם חילוני או ציוני, כבר מזמן הגעתי להכרה שקנאות ועצניקיות אינה פרומקייט, אלא מחלת נפש, וברוך השם שזכיתי לחזור בתשובה.

 25. כל הכבוד ..!
  דמוקרטיה.. כל אחד יעשה מה שרוצה אם לחילונים מותר לנסוע בשבת להסתובב בפריצות למכור חזיר וחמץ בפסח גם להם מותר
  לי זה מפריע יותר מהקורונה

 26. חסר להם תקנה אתם עוד תראו שבעוד כשבוע יתחיל התפרצות נוספת בבתי אונגרין ובמאה שערים וצריך שהמשטרה תסגור את כל החולי נפש הללו לעוד שבוע וכנראה ר' שמעון בוכה עליכם

 27. אני לא מבין –
  אם במאה שערים אין סמרטפונים ולא אינטרנט – מאיפה צצו כל המגיבים?
  שאלתי אחד פעם שאלה דומה על עצניקים ואמרו לי שזה הדוברים שלהם ..

 28. ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך . משום מה כל המגלגלים עניים וצועקים _ סכנה . לא מפחדים מהפסוק הנ"ל. מעולם לא ראינו אותם אומרים שצריך לרסס בכלור בעלי אייפונים

 29. מה החילוק בין חינוך לאילוף?
  חינוך הוא ללמד הערכים, אילוף הוא ללמד פעולות מסוימות בלי התוכן.
  כל אלה שהיו שם בריקודים הם מאולפים חוזרים על פעולות שחינכו אותם בלי שום סולם הערכים, מסכנים חיים כדי לצאת ידי מנהג.

 30. לבי לבי על התינוקות שנשבו אנשי ירושלים שהולכים שולל אחרי משאות ומדוחים. ואני מאמין ויודע שכמו שבאירן וצפון קוריאה ועוד כל מיני מקומות חשוכים שעוד נותרו בעולם. נותרו להם בארץ הקודש כמה אלפים בודדים שאליהם הצטרפו כת הפלג ההזויים. ואין הרבה מה לעשות אלא לבקש מבורא העולם שיפתח להם את המוח. אם יש להם כזה דבר בכלל ויתחילו כבר לשמוע למנהיגי וגדולי הדור.ויפנימו שפה לא מדובר במאבקים במדינה הציונית. אלא בנגיף קטן שאינו נראה דק מכל דק.אך מזיק קטלן מאין כמוהו.וכן אנרכיסטים מושחתים ראינו אתכם שבענו אתכם. ועכשיו בבקשה תגידו למשחית הרף ותנו לעם ישראל לחזור לשיגרה. כי אם לא תתחילו להכין את טקס החאלקה גם של שנת תשפ"א ליד הבית במיאה שעורים.

 31. היטבת להגדיר משה את החילוק בין אילוף לחינוך.
  אמור מעתה שישנם מחנוכים לתורה ומצוות וישנם כאלה שמאולפים לתורה ומצוות.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן