צילום: אוליבר פיטוסי / פלאש 90.

בשורה לנוסעי התח"צ: הושג הסדר פיצוי לנוסעים שרכשו 'חופשי חודשי'

מי שרכשו חופשי חודשי יוכלו לבחור בין שלוש חלופות: חופשי חצי חודשי בחינם, חופשי חודשי ב 50% הנחה, ‏או 50% משווי הפיצוי בערך צבור לכל מטרה. סמוטריץ' אמר: "כפי שהתחייבנו, סיכמנו היום עם משרד האוצר מתווה הגון לפיצוי משתמשי התחבורה הציבורית"

לאחר פניות של נוסעים רבים הרגילים לרכוש מנויים של 'חופשי חודשי' או 'חופשי שנתי' באמצעות כרטיס הרב קו ונמנעה מהם האפשרות לנצל את זכאותם בתקופת התפרצות הקורונה, עולתה הדרישה לזכות את הנוסעים באמצעות הארכת המנוי או זיכוי בכרטיס, כדי למנוע מהם הפסד כספי ותשלום על מוצר שלא יכלו להנות ממנו בעקבות צמצום והשבתת התח"צ, האיסור להגיע למקומות העבודה וההגבלות על היציאה מהבית בתקופת ההתמודדות עם משבר הקורונה.

במשרד התחבורה הודיעו היום כי בימים הקרובים יפרסם נוהל הזיכוי בכרטיסי הרב-קו. הזיכוי יתבצע באמצעים מרחוק ברחבי הארץ מבלי שתהיה חובה להגיע למרכזי השירות על-הקו.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר: "כפי שהתחייבנו, סיכמנו היום עם משרד האוצר מתווה הגון לפיצוי משתמשי התחבורה הציבורית שרכשו חופשי חודשי בחודש מרץ או סטודנטים שרכשו חופשי שנתי ולא צרכו את השירות בשל משבר הקורונה".

סמוטריץ' הוסיף כי "מי שרכשו חופשי חודשי יוכלו לבחור בין שלוש חלופות: חופשי חצי חודשי בחינם, חופשי חודשי ב 50% הנחה, ‏או 50% משווי הפיצוי בערך צבור לכל מטרה. הפיצוי משקף את החצי השני של חודש מרץ שבו התקיימה תחבורה ציבורית חלקית בלבד. סטודנטים יקבלו הארכה של חודשיים בתוקף המנוי שברשותם או 50% מהשווי הזה בערך הצבור לכל מטרה". לסיום הודה השר לאנשי הרשות הארצית לתח"צ במשרד התחבורה ולמשרד האוצר.

חברי הכנסת החרדים בירכו על ההחלטה. ח”כ יעקב טסלר אמר: "לפני שבועיים הגשתי שאילתה בכנסת לשר התחבורה שיש למצוא פתרון לאלו שרכשו כרטיסי חופשי חודשי לתח”צ אך בשל ההגבלות בקורונה בוטלו. היום הודיע שר התחבורה בצלצל סמוטריץ' על סיכום שהתקבל למתן פיצוי לרוכשים. אני מודה לך אדוני שר התחבורה, על ההתחשבות והפתרון לציבור".

ח"כ אשר ציין כי "יש לשבח את פעילותו של שר התחבורה, ח"כ סמוטריץ שנענה לפניות ופועל ללא לאות מתוך דאגה ואחריות לרווחת כלל הנוסעים הנהנים מהתחבורה הציבורית ואני מודה לצוותים המקצועיים במשרד התחבורה על שיתוף הפעולה, המוכנות והנגישות לקדם פתרונות לטובת כל האוכלוסיות והמגזרים".

3 תגובות

מה עם חופשי שנתי??
מדובר בלמעלה מחודשיים הפסד!

לא אומרים לציבור איך ניתן יהיה לממש את הפיצוי ואיך ניתן יהיה לבדוק איכן שהוא האם יש זכאות.

הייתי ברב קו – זה רק למי שקנה חופש חודשי און ליין
בלופ של המדינה על חשבונינו

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו